facebook_30

nk_30

Witaj

logo_160

Gminna Biblioteka Publiczna w Gogolinie

ul. Plac Dworcowy 2
47-320 Gogolin

NIP 755-17-65-937
REGON 530585065

tel. +48 77 4666226
info@biblioteka-gogolin.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek - wtorek: 09.30-15.30

środa i czwartek: 11.30-17.30

piątek: 10.00-15.30

sobota: nieczynne

Kolejny tydzień ferii w bibliotece (17.02.) rozpoczął się od opowiadania pt: "Urodzinowa niespodzianka". Dzieci wysłuchały książeczki i chętnie odpowiadały na zadawane pytania. Następnie każde z nich wykonało kartkę z życzeniami dla najbliższych. Uczestnicy zajęć poznali także znaczenie swoich imion. Każde dziecko otrzymało urodzinową czapeczkę i balonik. Kolejnym punktem spotkania były gry i zabawy m. in. głuchy telefon, poszedł Jarek na jarmark, czy łowienie przedmiotów. Na koniec dzieci zagrały w grę memo ze zwierzątkami. Kolejny dzień (18.02) był pełen wrażeń. Tradycyjnie odczytano historie pt: ,,Wycieczka na wieś" o pani weterynarz Misi z Lipowej Kliniki oraz jej wiernym przyjacielu piesku Popiku. Dzieci wysłuchały także pięknej historii pt: ,,Gdzie mieszka szczęście". Kolejnym punktem była wycieczka do pobliskiego gabinetu weterynaryjnego ,,Vetus". Pani weterynarz pokazała nam różne przedmioty przeznaczone do leczenia i pielęgnacji zwierząt. Opowiedziała także jak należy odpowiedzialnie zajmować się i pielęgnować zwierzęta, a także kiedy konieczna jest wizyta w gabinecie. Spotkanie to przyniosła dzieciom wiele radości, a także pozwoliła na pozyskanie nowych cennych wiadomości, które z pewnością pomogą im w codziennej opiece nad zwierzętami. Po powrocie z wycieczki dzieci wysłuchały jeszcze ciekawostek z książki przyniesionej na zajęcia przez jedną z dziewczynek, a także zagrały w kalambury. Dnia 19 lutego w bibliotece odbyły się kolejne zajęcia dla dzieci z cyklu ,,Spotkania z milusińskimi”. Dzieci wysłuchały kolejnej przygody Misi pt. ,,Milusi uciekinier” oraz mogły posłuchać ciekawych informacji nt. zwierząt leśnych a także zobaczyć ślady zwierząt, które możemy zaobserwować wkoło nas oraz samodzielnie je rozpoznać. W dalszej części spotkania trwała wesoła zabawa, dzieci wykonały także swoje prace plastyczne. 20 lutego wysłuchano kolejnej opowieści z serii Misia z Lipowej Klinki. Następnie dzieci mogły poznać jedną z przygód sympatycznego Misia Tulisia. Kolejnym punktem spotkania było kolorowanie zwierząt i ozdabianie ich koralikami. Następnie dzieci obejrzały plakat ze zwierzątkami wykonany i przyniesiony przez jedną z dziewczynek. Na koniec zajęć uczestnicy wspólnie wykonali plakat przedstawiającego dżunglę. Na zakończenie ferii udano się do Gminnego Centrum Kultury w Gogolinie, by jeszcze raz obejrzeć bajki wyświetlane za pomocą rzutnika Ania przez panią Ewę Kremer. Tym razem towarzyszyły nam dzieci z PP nr 3 wraz z opiekunką panią Tarsylią Wójcik - Nowakowską. Dzieci mogły także zagrać m. in. w klasy oraz spróbować swoich sił w odgadywaniu zagadek. Następnie udano się do biblioteki gdzie dzieciom malowano buzie i ręce w różne zwierzęce wzory. Na uczestników czekał słodki poczęstunek oraz drobne upominki i dyplomy. Dziękujemy wszystkim dzieciom za aktywny udział w feriach, mnóstwo uśmiechu i zabawy. Zapraszamy do częstego odwiedzania biblioteki oraz uczestnictwa w kolejnych wakacyjnych zajęciach już w sierpniu.

 
 

Szukaj

bip_m

 

epuap

Sponsorzy

aktywniwregionie logo 200x100

 magnum

BK-Polska-Walce

imex

Linki

gogolin

 

orange

orange

 

bn

 

b+

 

wbp

 

ibuk

 

ibuk

 

prb2

 

frsi

 

cała polska czyta dzieciom

 

logo IK s

 

nprc

 

legalna kultura

 

ebib

 

SBP

 

sbp

 

mbp

 

poradnik_bibliotekarza

 

bibliotekarz_pl

 

obc

 

bilioteki_publiczne

 

biliotekarz_opolski

 

sokrates

 

krapkowice

 

tarnow

 

kk

 

nysa

 

zrs

 

logo cbn

 

logo bc

 

logo catl

 

 

logo fbc

 

 

logo nac

 

 

logo fs

 

logo bibliosfera

 

logo mkidn

 

 logo pulowerek

 

 MGBPwZ

 

 ibby

 

 iczytam

 

 w-bibliotece-pl

 

 pedagogiczna opole

 

 uniwersytet opole biblioteka

 

 Wolne lektury

Lokalne Media

Radio Opole

 

NTO

 

tygodnik krapkowicki

 

nowiny krapkowickie

Polecamy

gok

 

sw_anna

 

PUP

 

zdrowie_opolskie

 

Gościmy

Odwiedza nas 142 gości oraz 0 użytkowników.

IBUK LIBRA

Z książką na start

Kinder

Wystawa informacyjna pt. "Kultura na widoku"

Zapraszamy do cyfrowej wypożyczalni ACADEMICA.

Bookcrossing.

Zbiórka książek "Zaczytani".

ksiazki naszych marzen 200

Książki z Caritasu

AUDIOBOOKI

Nowości wydawnicze

nowosci_wydawnicze

DFK Koło Gogolin

DFK 200

1% dla SBP

polska_biblioteka_internetowaZasadniczym celem powołania PBI jest wyrównanie szans dostępu do różnorodnych publikacji wydanych dotychczas w języku polskim osobom pochodzącym z małych miast, wsi, czy innych regionów oddalonych od ośrodków akademickich i kulturalnych, gdzie komputer z łączem do Internetu może być jedyną szansą kontaktu ze zdobyczami literatury i kultury.

biblioteka_plusProgram Biblioteka+ jest wieloletnim programem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przygotowanie i wdrożenie programu Biblioteka+ zostało powierzone Instytutowi Książki. Program to odpowiedź na potrzebę radykalnej poprawy stanu bibliotek publicznych w Polsce. Głównymi beneficjentami programu są gminne biblioteki publiczne, ze szczególnym uwzględnieniem bibliotek z gmin wiejskich, wiejsko-miejskich oraz małych gmin miejskich (do 15 tysięcy mieszkańców).

biblioteka_narodowaBiblioteka Narodowa, podległa Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jest centralną biblioteką państwa i jedną z najważniejszych narodowych instytucji kultury. Działa na podstawie art. 16 ust. 4 Ustawy o bibliotekach i Statutu Biblioteki Narodowej. Wypełniając zadania dużej biblioteki naukowej o profilu humanistycznym, pozostaje zarazem głównym archiwum piśmiennictwa narodowego i krajowym ośrodkiem informacji bibliograficznej o książce, znaczącą placówką naukową, a także ważnym ośrodkiem metodycznym dla innych bibliotek w Polsce.

Początek strony