29 marca br. w czytelni biblioteki odbyło się spotkanie autorskie z Krystyną Mirek. Autorką bestsellerowych książek najchętniej wypożyczanych i czytanych w gogolińskiej bibliotece.

Spotkanie zostało zorganizowane przy współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Opolu w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, finansowane przez Instytut Książki i Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa.
Krystyna Mirek jest absolwentką polonistyki UJ w Krakowie. Przez wiele lat pracowała w szkole jako nauczycielka języka polskiego. Obecnie pisarstwo stało się dominującym zajęciem w jej życiu zawodowym. Jak się dowiedzieliśmy na spotkaniu autorka prowadzi również warsztaty racjonalnego zarządzania własnym czasem, a zdobytą wiedzą chętnie dzieli się z innymi kobietami.
Wieczorna uczta literacka w gogolińskiej czytelni zgromadziła liczne grono miłośniczek książek Krystyny Mirek, która chętnie odpowiadała na zadawane przez uczestników pytania. Autorka mówiła o tym jak została pisarką, jak długo się przygotowywała, by zrealizować swoje marzenia, zachęcała czytelniczki by dążyć do ich realizacji. „...– Każdy ma jakiś ukryty talent, trzeba go tylko znaleźć i rozwijać”– stwierdziła, nie czekajmy na realizację swoich marzeń do lepszych czasów, bo one mogą nie nadejść. Krystyna Mirek jest pisarką bardzo pracowitą, systematyczną i pełną pomysłów. „ ...– Piszę codziennie, a nawet podczas podróży na spotkania z czytelnikami – przyznała się autorka. Zawsze notuję fragmenty myśli i pomysłów, które tylko czekają, by je później wykorzystać.”
Autorskie spotkanie napełniło zgromadzone czytelniczki optymizmem i wiarą, że zawsze warto wierzyć w siebie. „Czytelniczki są dla mnie najważniejsze”. Tak na zakończyła spotkanie pisarka. Publiczność podziękowała autorce za przyjazd do Gogolina oraz za twórczość prosząc o więcej. Na koniec Krystyna Mirek podpisywała swoje książki i zrobiono pamiątkowe zdjęcia.