Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów artukuly/2014/maj/12_wręczenie_nagród_za_majowkę oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

16 maja br. (piątek) w siedzibie GBP w Gogolinie odbyło się rozstrzygnięcie konkurs plastycznego i literackiego pt. "Majówka przy kapliczce - Maiandach bei der Kapelle", którego uczestnikami byli uczniowie szkół podstawowych i gminazjum gminy Gogolin.

Jury w składzie:
Przewodnicząca: Barbara Jaskólska- plastyk, pracownik Urzędu Miejskiego w Gogolinie
Członek – Krystian Polański – Przewodniczący Koła DFK Gogolin (Mniejszość Niemiecka)
Członek – Kornelia Debernic – bibliotekarz – GBP Gogolin
wyłoniło zwycięzców i wyróżnionych w następujących kategoriach:

Konkurs plastyczny:

I miejsce – Emilia Matuszek kl. II – Publiczna Szkoła Podstawowa w Kamieniu Śl.
II miejsce - Magdalena Charandziuk kl. II – Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3 w Gogolinie
III miejsce – Magdalena Mijal kl. III – Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3 w Gogolinie
III miejsce – Maria Woźniak kl. III – Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3 w Gogolinie

Wyróżnienia:

1) Magdalena Woźnica kl. II - Publiczna Szkoła Podstawowa w Kamieniu Śląskim
2) Patrycja Lysek kl. II - Publiczna Szkoła Podstawowa w Kamieniu Śląskim
3) Publiczne Przedszkole Nr 3 w Gogolinie

Konkurs literacki:

I miejsce - Julia Gozdek kl.V – Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3 w Gogolinie
I miejsce - Paulina Danielewska kl. V – Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3 w Gogolinie.

Organizatorem konkursu była Gminna Biblioteka Publiczna w Gogolinie, oraz Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim - DFK Gogolin, którzy wszystkim uczestnikom ufundowali dyplomy oraz upominki, a zwycięzcom nagrody. Środki pozyskano z Konsulatu Republiki Federalnej Niemiec w Opolu w ramach projektu: " Identität durch Gebet In Sprache des Herzens /Tożsamość poprzez modlitwę w języku serca". Również Urząd Miejski w Gogolinie włączył się w przygotowanie upominków dla dzieci. Wystawę prac konkursowych można było obejrzeć podczas mszy przy "kapliczce na bagnach" w dn. 18.05.2014r., a do końca wakacji będą dostępne dla zwiedzających w Gminnej Bibliotece Publicznej w Gogolinie.

{gallery rows=1 cols=3 layout=fixed counter=0 overlay=1}artukuly/2014/maj/12_wręczenie_nagród_za_majowkę{/gallery}