Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie Gminy Gogolin - Okaż Serce Innym

CZŁOWIEK ROKU 2017 - Działalność społeczna i charytatywna:)))
GŁOSUJCIE do 6 lutego!!!
Gizela Sapok, prezes Stowarzyszenia "Okaż Serce Innym", nominowana za wspieranie potrzebujących rodzin z gminy Gogolin w ramach Stowarzyszenia Okaż Serce Innym (CRD.45) SMS pod nr 72355 o treści CRD.45

W Teatrze im. Jana Kochanowskiego odbyła się uroczysta gala, podczas której uhonorowano działaczy i organizacje non profit z województwa opolskiego. Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie Gminy Gogolin „Okaż serce innym” znalazło się wśród trzynastu organizacji pozarządowych nominowanych do konkursu Marszałka Województwa Opolskiego „Opolska Niezapominajka”.
Tytuł Opolskiej Niezapominajki 2016 otrzymały dwie organizacje: Bank Żywności w Opolu oraz Towarzystwo Społeczno- Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim. Nagrody wręczono również laureatom dwóch innych konkursów: Barwy Wolontariatu oraz Społecznik Roku 2016 Województwa Opolskiego. Ich celem było wyłonienie najlepiej i najefektywniej działającej organizacji pozarządowej województwa opolskiego, a także promocja wzorców działalności prospołecznej. Kandydatami do tego zaszczytnego tytułu w większości były organizacje o zasięgu wojewódzkim i ogólnopolskim.

Podopieczni Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie Gminy Gogolin Okaż Serce Innym uczestniczyli 28 listopada w dorocznym spotkaniu andrzejkowym, które odbyło się w pawilonie Miejskiego Klubu Sportowego w Gogolinie.
W zabawie uczestniczyło ponad 70 osób, w tym mieszkańcy Domu Spokojnej Staroście Św. Barbara w Kamionku oraz członkinie Klubu Seniora, które wsparły organizację spotkania. Dla uczestników andrzejek przygotowano nie tylko ciekawe wróżby, zabawy i konkursy, ale również zimowy, słodki poczęstunek. Jak zwykle, spotkanie uwieńczyła zabawa taneczna, która zawsze jest najbardziej oczekiwanym punktem andrzejek. W spotkaniu andrzejkowym uczestniczyły członkinie zarządu stowarzyszenia: prezes Gizela Sapok, Izabela Olczyk, Beata Kowalczyk, Ewa Bury oraz Marta Wiora- opiekun Klubu Seniora w gminie Gogolin.

Dnia 15.11.2017 r. w Sali Narad Urzędu Miejskiego przy współpracy Ośrodka Pomocy Społecznej oaz Banku Żywności w Opolu zostały przeprowadzone warsztaty dietetyczne z zakresu Działań Towarzyszących Podprogramu 2017.

Spotkanie  zrealizowano w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 w ramach Europejskiego Funduszu Najbardziej Potrzebującym Podprogram 2017.

Harmonogram szkolenia

14 listopada odbyły się "Jesienne warsztaty kreatywne" zorganizowane w Cafe Nutka w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie, w których wzięli udział podopieczni Domu Spokojnej Starości "św. Barbara" w Kamionku, członkowie gogolińskiego Klubu Seniora, członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gogolinie, uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Krapkowicach, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Krapkowicach, uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Krapkowicach oraz reprezentanci Ośrodka Pomocy Społecznej w Gogolinie.

Święto Plonów "Dożynki 2017" - udział w Konkursie "Kwitnąca Gmina Gogolin".

Akcja charytatywna w dn. 27 i 28.05.2017 r. z okazji 50 – lecia nadania praw miejskich Gogolinowi i 50. rocznicy odsłonięcia pomnika Karolinki i Karlika -  Plac Benedyktyński w Gogolinie.

Okres Świąt Wielkanocnych to nie tylko czas budzącej się do życia przyrody i głębokich przeżyć religijnych, to także okazja do zadumy i refleksji oraz rodzinnych i towarzyskich spotkań.13 kwietnia 2017 r. w gościnnych progach Domu Spokojnej Starości Św. Barbara w Kamionku odbyło się przedświąteczne spotkanie integracyjne mieszkańców Domu Spokojnej Starości „Św. Barbara”  oraz podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej w Gogolinie. W spotkaniu uczestniczyli również Ksiądz Proboszcz Arnold Nowak, Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala, Prezes Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie Gminy Gogolin „Okaż Serce Innym” Gizela Sapok.Po części oficjalnej, w której nie zabrakło modlitwy i życzeń goście zasiedli do odświętnie udekorowanych stołów, na których królowały nie tylko jajka, baby wielkanocne i żurek, był również czas na rozmowę, wspominanie tradycji wielkanocnych i składanie sobie wzajemnie życzeń.Serdeczne podziękowania należą się wszystkim zaangażowanym w organizację tego radosnego przedsięwzięcia, szczególnie Członkom Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie Gminy Gogolin „Okaż Serce Innym” oraz Pracownikom Domu Spokojnej Starości Św. Barbara w Kamionku.

Szukaj

bip_m

 

epuap

Sponsorzy

aktywniwregionie logo 200x100

 magnum

BK-Polska-Walce

imex

Linki

gogolin

 

orange

 

bn

 

b+

 

wbp

 

ibuk

 

ibuk

 

prb2

 

frsi

 

cała polska czyta dzieciom

 

logo IK s

 

nprc

 

legalna kultura

 

ebib

 

SBP

 

sbp

 

mbp

 

poradnik_bibliotekarza

 

bibliotekarz_pl

 

obc

 

bilioteki_publiczne

 

biliotekarz_opolski

 

sokrates

 

krapkowice

 

tarnow

 

kk

 

nysa

 

zrs

 

logo cbn

 

logo bc

 

logo catl

 

 

logo fbc

 

 

logo nac

 

 

logo fs

 

logo bibliosfera

 

logo mkidn

 

 logo pulowerek

 

 MGBPwZ

 

 ibby

 

 iczytam

 

 w-bibliotece-pl

 

 pedagogiczna opole

 

 uniwersytet opole biblioteka

 

 Wolne lektury

Lokalne Media

Radio Opole

 

NTO

 

tygodnik krapkowicki

 

nowiny krapkowickie

Polecamy

gok

 

sw_anna

 

PUP

 

zdrowie_opolskie

 

Gościmy

Odwiedza nas 89 gości oraz 0 użytkowników.

Spotkanie z SUPER NIANIĄ - DOROTĄ ZAWADZKĄ.

Wystawa 100-lat niepodległości

Tydzień z Internetem

Wspinaczkowa sobota w Gogolinie.

Wystawa pokonkursowa.

Konsultacje z matemetyki

Spotkanie z Romanem Pankiewiczem.

Zapraszamy do cyfrowej wypożyczalni ACADEMICA.

Akcja "Paczka literacka".

UWAGA! Kursy językowe przedłużone do czerwca 2018 r.

Ibuk Libra- czytaj gdzie chcesz i kiedy chcesz.

Bookcrossing.

Zbiórka książek "Zaczytani".

ksiazki naszych marzen 200

Książki z Caritasu

AUDIOBOOKI

Nowości wydawnicze

nowosci_wydawnicze

DFK Koło Gogolin

DFK 200

1% dla SBP

Początek strony