Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie Gminy Gogolin - Okaż Serce Innym

Zapraszamy wszystkich członków Stowarzyszenia na Walne zebranie dnia 25 marca (poniedziałek) godz.16.30 w bibliotece. Zarząd

W pawilonie Stadionu Miejskiego dnia 14 grudnia, odbyły się  dla podopiecznych  „Warsztaty jesiennie i kreatywnie” -  tworzenie ozdób świątecznych. O wspaniały świąteczny nastrój zadbały przedszkolaki Publicznego Przedszkola nr 3 im. Karlika i Karolinki w Gogolinie. Wystąpiły z przepięknym programem artystycznym z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Tegorocznym dożynkom towarzyszyła kolejna impreza z cyklu „Gogolin od kuchni”. Tym razem w specjalnej strefie kulinarno – gastronomicznej ,,Nasze korzenie, nasze smaki” swoje produkty regionalne i ekologiczne prezentowały miasta partnerskie z Łodygowic, Zwierzyńca oraz Jabłonkowa, Agroturystyka „Stary Młyn” z Obrowca, Delicious HOME MADE Irena Jasińska,  gospodarstwo Państwa Gorzelik z Zakrzowa oraz Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie Gminy Gogolin „Okaż serce innym”. Za symboliczny datek, na stoisku Stowarzyszenia „Okaż serce innym” można było otrzymać bloczek i spróbować takich przysmaków jak swojskie sery, wędliny, wodzionka kwaśnica, bigos myśliwski, czy jabłonkowski kołacz.  Podczas imprezy udało się zebrać 2 920,28 zł na działalność statutową Stowarzyszenia.

Żródło: http://www.gogolin.pl/11131/18/%C5%BBniwniok-2018.html

 

Wersja PDF

Informujemy

Podprogram 2017 – efekty

1. Stowarzyszenie Pomocy Rodznie Gminy Gogolin „Okaż Serce Innym” przy współpracy z Bankiem Żywności w Opolu realizował Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa Podprogram 2017 współfinansowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym, którego celem było zapewnienie najuboższym mieszkańcom Polski pomocy żywnościowej w ramach środków towarzyszących w okresie sierpień 2017 – czerwiec 2018.

2. Osoby potrzebujące otrzymały bezpłatnie artykuły spożywcze:
• warzywne i owocowe(groszek z marchewką, fasola biała, koncentrat pomidorowy, buraczki wiórki, powidła śliwkowe);
• skrobiowe (makaron jajeczny, makaron kukurydziany bezglutenowy , ryż biały, kasza gryczana, herbatniki maślane),
• mleczne (mleko UHT, ser podpuszczkowy dojrzewający),
• mięsne ( szynka drobiowa, wieprzowa mielona, pasztet wieprzowy, kabanosy wieprzowe, filet z makreli w oleju,
• cukier (cukier biały, miód wielokwiatowy),
• tłuszcze (olej rzepakowy),
• dania gotowe ( gulasz wieprzowy z warzywami).
3. Pomoc żywnościowa trafiła do 289 osób znajdujących się w trudnej sytuacji
życiowej z terenu np. Gminy Gogolin.
4. Wydaliśmy osobom potrzebującym:
- 14,4289 ton żywności;
- 1682 paczki żywnościowe.

5. W ramach Podprogramu 2017 dla 289 osób korzystających z pomocy żywnościowej przeprowadzono 1 warsztat edukacyjny w ramach działań towarzyszących:

• Żywieniowe - 1 spotkanie dla 34 uczestników.

„Zumbuj z nami i pomagaj” – pod takim hasłem w minioną sobotę (16.06) przetańczyli w gorących rytmach uczestnicy charytatywnego maratonu, zorganizowanego pod honorowym patronatem Burmistrza Gogolina. Środki finansowe zebrane podczas imprezy zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację Sebastiana Wilka.Dzięki wysokiej frekwencji i wielkoduszności darczyńców udało się zebrać kwotę 3 214,77 zł i 5 euro, a tym samym zapewnić Sebastianowi uczestnictwo w specjalistycznych zajęciach terapeutycznych. Instruktorzy prowadzący Anna Miczka – Ofiera, Monika Sosnowska i Arkadiusz Dziadowicz od początku poderwali uczestników do tańca. W kilku krótkich przerwach można było także podziwiać występy mażoretek z zespołu „ArriVa”. Ponadto wszyscy, którzy tego popołudnia odwiedzili Halę Sportową im. B. i Z. Blautów w Gogolinie mogli poddać się analizie składu ciał, a także zapoznać z aktualną ofertą marek kosmetycznych. Dla uczestników maratonu, organizatorzy przygotowali też zdrowy poczęstunek. Dzieciom ogromną frajdę sprawiły panie z „Uśmiechniętego Miasteczka”, które zabawnie malowały buzie, a z balonów wykonywały przeróżne cudeńka. Wśród uczestników, co godzinę, losowano także nagrody ufundowane przez sponsorów.

Źródło: www.gogolin.pl

 

Ponad 100 zawodników z województw śląskiego, wielkopolskiego i opolskiego wystąpiło w drugim turnieju Pierwszego Indywidualnego Pucharu Polski w Skacie pod patronatem Burmistrza Gogolina Joachima Wojtali. Impreza odbyła się w sobotę 12 maja w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie.W turnieju zwyciężył Andrzej Czernikarz z Bytomia z wynikiem 3295 punktów. Na drugim miejscu uplasował się Stanisław Bogusławski z Żor (3132 pkt), a na trzecim kolejny zawodnik z tej miejscowości Eugeniusz Skupień (3046 pkt). Najlepszym wśród reprezentantów gminy Gogolin był Piotr Wieja, reprezentujący Klub Skata „Karolinka” Kamień Śląski, który został sklasyfikowany na 13 miejscu (2683 pkt). 17. lokatę zajął kolejny zawodnik tego klubu Edward Wanat (2536 pkt). W poszczególnych seriach zwyciężali: Leopold Dybowski z Zawadzkiego, Bogdan Gawron z Żor i Piotr Palica z Przyszowic.
Podczas otwarcia turnieju, zarówno prezes Opolskiego Związku Skata Jacek Morawiec, jak i Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala podkreślali, że w gminie od wielu lat jest wielu miłośników tej gry, stąd też tak poważny turniej, w ramach obchodów 100 – lecia Niepodległości Polski, odbywa się w mieście Karolinki i Karlika. Przed zawodami wszyscy uczestnicy turnieju aktywnie włączyli się do zbiórki na rzecz dzieci niepełnosprawnych z gminy Gogolin, którą przeprowadzili członkowie Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie Gminy Gogolin „Okaż Serce Innym”.
Źródło: Tygodnik Krapkowicki Nr 20 z dnia 15.05.2018 r.

Szukaj

bip_m

 

epuap

Sponsorzy

aktywniwregionie logo 200x100

 magnum

BK-Polska-Walce

imex

Linki

gogolin

 

orange

 

bn

 

b+

 

wbp

 

ibuk

 

ibuk

 

prb2

 

frsi

 

cała polska czyta dzieciom

 

logo IK s

 

nprc

 

legalna kultura

 

ebib

 

SBP

 

sbp

 

mbp

 

poradnik_bibliotekarza

 

bibliotekarz_pl

 

obc

 

bilioteki_publiczne

 

biliotekarz_opolski

 

sokrates

 

krapkowice

 

tarnow

 

kk

 

nysa

 

zrs

 

logo cbn

 

logo bc

 

logo catl

 

 

logo fbc

 

 

logo nac

 

 

logo fs

 

logo bibliosfera

 

logo mkidn

 

 logo pulowerek

 

 MGBPwZ

 

 ibby

 

 iczytam

 

 w-bibliotece-pl

 

 pedagogiczna opole

 

 uniwersytet opole biblioteka

 

 Wolne lektury

Lokalne Media

Radio Opole

 

NTO

 

tygodnik krapkowicki

 

nowiny krapkowickie

Polecamy

gok

 

sw_anna

 

PUP

 

zdrowie_opolskie

 

Gościmy

Odwiedza nas 374 gości oraz 0 użytkowników.

IBUK LIBRA

Kwadrans z Teresą Zielińską

Konsultacje z matemetyki

Wystawa informacyjna pt. "Kultura na widoku"

Zapraszamy do cyfrowej wypożyczalni ACADEMICA.

Klub Malucha

Wystawa Sorczyński Stanisław

Bookcrossing.

Zbiórka książek "Zaczytani".

ksiazki naszych marzen 200

Książki z Caritasu

AUDIOBOOKI

Nowości wydawnicze

nowosci_wydawnicze

DFK Koło Gogolin

DFK 200

1% dla SBP

Początek strony