Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie Gminy Gogolin - Okaż Serce Innym

Święto Plonów "Dożynki 2017" - udział w Konkursie "Kwitnąca Gmina Gogolin".

Akcja charytatywna w dn. 27 i 28.05.2017 r. z okazji 50 – lecia nadania praw miejskich Gogolinowi i 50. rocznicy odsłonięcia pomnika Karolinki i Karlika -  Plac Benedyktyński w Gogolinie.

Okres Świąt Wielkanocnych to nie tylko czas budzącej się do życia przyrody i głębokich przeżyć religijnych, to także okazja do zadumy i refleksji oraz rodzinnych i towarzyskich spotkań.13 kwietnia 2017 r. w gościnnych progach Domu Spokojnej Starości Św. Barbara w Kamionku odbyło się przedświąteczne spotkanie integracyjne mieszkańców Domu Spokojnej Starości „Św. Barbara”  oraz podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej w Gogolinie. W spotkaniu uczestniczyli również Ksiądz Proboszcz Arnold Nowak, Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala, Prezes Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie Gminy Gogolin „Okaż Serce Innym” Gizela Sapok.Po części oficjalnej, w której nie zabrakło modlitwy i życzeń goście zasiedli do odświętnie udekorowanych stołów, na których królowały nie tylko jajka, baby wielkanocne i żurek, był również czas na rozmowę, wspominanie tradycji wielkanocnych i składanie sobie wzajemnie życzeń.Serdeczne podziękowania należą się wszystkim zaangażowanym w organizację tego radosnego przedsięwzięcia, szczególnie Członkom Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie Gminy Gogolin „Okaż Serce Innym” oraz Pracownikom Domu Spokojnej Starości Św. Barbara w Kamionku.

Niosąc pomoc 280 osobom podopiecznych w przedświątecznych zakupach Ośrodek Pomocy Społecznej w Gogolinie 10 kwietnia br. po raz kolejny przekazał produkty żywnościowe otrzymane z Banku Żywności w Opolu tj. olej, cukier, konserwy szynki drobiowej i gulaszu wieprzowego z warzywami, a także herbatniki, o łącznej masie 1001 kg. Wsparcie w tej formie osób najuboższych w Gminie Gogolin jest możliwe dzięki pełnej i efektywnej współpracy OPS w Gogolinie ze Stowarzyszeniem Pomocy Rodzinie Gminy Gogolin ”Okaż Serce Innym”, a zadowolenie osób obdarowywanych mobilizuje do dalszej pracy w tym zakresie.

Ku uciesze mieszkańców Gminy Gogolin dnia 24 marca 2017 r. Ośrodek Pomocy Społecznej w Gogolinie po raz kolejny zorganizował kiermasz używanej odzieży, obuwia oraz drobnych elementów wyposażenia domu. Na placu przed budynkiem OPS przy ulicy Strzeleckiej 20 w Gogolinie licznie zgromadziły się osoby zainteresowane i wszystkie z ofiarowanych przedmiotów znalazły nowych właścicieli, co ucieszyło zarówno osoby obdarowane, jak i pracowników naszego Ośrodka. Myśląc zatem o sezonie jesienno-zimowym OPS w Gogolinie gromadzi już cieplejszą odzież, obuwie, czym podzieli się z mieszkańcami Gminy Gogolin na kiermaszu planowanym jesienią 2017 r. - serdecznie zapraszamy.
Z tego miejsca pragniemy także podziękować serdecznie wszystkim darczyńcom, których ofiarowane przedmioty przekazane osobom potrzebującym niosły tak wiele radości i pomocy, dziękujemy.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Gogolinie, współpracując ściśle ze Stowarzyszeniem Pomocy Rodzinie Gminy Gogolin ”Okaż Serce Innym”, w marcu 2017r. ponownie przekazał artykuły spożywcze otrzymane z Banku Żywności w Opolu w ilości niemalże 1 tony, a było to mleko UHT, ryż biały, powidła śliwkowe i konserwa filetów z makreli. Rozdysponowana pomoc rzeczowa ucieszyła 280 osób potrzebujących z naszej Gminy, pracownicy tut. Ośrodka regularnie angażują się w tę formę pomocy, której wartość jest nieoceniona dla najuboższych osób naszej Gminy.

28.03.2017 r odbyło się Walne zebranie członków Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie Gminy Gogolin "Okaż Serce Innym", na którym przyjęto sprawozdanie finansowe za rok 2016. 

Dnia 7 grudnia br. w Nutka Cafe w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie odbyły się warsztaty ekonomiczne dla podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej w Gogolinie i Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie Gminy Gogolin "Okaż Serce Innym" zorganizowane przez Bank żywności w Opolu.

Rysunek1 800x161

Luboszyce 24.11.2016

Informacja o prowadzonych Działaniach Towarzyszących w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym w ramach Podprogramu 2016.

W dniu 07.12.2016 w Stowarzyszeniu Pomocy Rodzinie Gminy Gogolin "Okaż Serce Innym" (OPL) zostaną przeprowadzone warsztaty z zakresu Działań Towarzyszących Podprogramu 2016:
- warsztaty edukacji ekonomicznej
Planowana godzina rozpoczęcia 10.00 Warsztaty zostaną przeprowadzone przez wyspecjalizowanych trenerów realizujących Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 w ramach Europejskiego Funduszu Najbardziej Potrzebującym Podprogram 2016.

Szukaj

bip_m

 

epuap

Sponsorzy

aktywniwregionie logo 200x100

 magnum

BK-Polska-Walce

imex

Linki

gogolin

 

orange

 

bn

 

b+

 

wbp

 

ibuk

 

ibuk

 

prb2

 

frsi

 

cała polska czyta dzieciom

 

logo IK s

 

nprc

 

legalna kultura

 

ebib

 

SBP

 

sbp

 

mbp

 

poradnik_bibliotekarza

 

bibliotekarz_pl

 

obc

 

bilioteki_publiczne

 

biliotekarz_opolski

 

sokrates

 

krapkowice

 

tarnow

 

kk

 

nysa

 

zrs

 

logo cbn

 

logo bc

 

logo catl

 

 

logo fbc

 

 

logo nac

 

 

logo fs

 

logo bibliosfera

 

logo mkidn

 

 logo pulowerek

 

 MGBPwZ

 

 ibby

 

 iczytam

 

 w-bibliotece-pl

 

 pedagogiczna opole

 

 uniwersytet opole biblioteka

 

 Wolne lektury

Lokalne Media

Radio Opole

 

NTO

 

tygodnik krapkowicki

 

nowiny krapkowickie

Polecamy

gok

 

sw_anna

 

PUP

 

zdrowie_opolskie

 

Gościmy

Odwiedza nas 88 gości oraz 0 użytkowników.

Życie i twórczość Agnieszki Osieckiej - wystawa.

Akcja "Paczka literacka".

Zaproszenie na koncert.

Seminarium Śląskie 2017.

UWAGA! Kursy językowe przedłużone do końca roku.

Ibuk Libra- czytaj gdzie chcesz i kiedy chcesz.

Bookcrossing.

Zbiórka książek "Zaczytani".

ksiazki naszych marzen 200

Książki z Caritasu

AUDIOBOOKI

Nowości wydawnicze

nowosci_wydawnicze

DFK Koło Gogolin

DFK 200

1% dla SBP

Początek strony