Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie Gminy Gogolin - Okaż Serce Innym

Podopieczni Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie Gminy Gogolin Okaż Serce Innym uczestniczyli 28 listopada w dorocznym spotkaniu andrzejkowym, które odbyło się w pawilonie Miejskiego Klubu Sportowego w Gogolinie.
W zabawie uczestniczyło ponad 70 osób, w tym mieszkańcy Domu Spokojnej Staroście Św. Barbara w Kamionku oraz członkinie Klubu Seniora, które wsparły organizację spotkania. Dla uczestników andrzejek przygotowano nie tylko ciekawe wróżby, zabawy i konkursy, ale również zimowy, słodki poczęstunek. Jak zwykle, spotkanie uwieńczyła zabawa taneczna, która zawsze jest najbardziej oczekiwanym punktem andrzejek. W spotkaniu andrzejkowym uczestniczyły członkinie zarządu stowarzyszenia: prezes Gizela Sapok, Izabela Olczyk, Beata Kowalczyk, Ewa Bury oraz Marta Wiora- opiekun Klubu Seniora w gminie Gogolin.

Dnia 15.11.2017 r. w Sali Narad Urzędu Miejskiego przy współpracy Ośrodka Pomocy Społecznej oaz Banku Żywności w Opolu zostały przeprowadzone warsztaty dietetyczne z zakresu Działań Towarzyszących Podprogramu 2017.

Spotkanie  zrealizowano w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 w ramach Europejskiego Funduszu Najbardziej Potrzebującym Podprogram 2017.

Harmonogram szkolenia

14 listopada odbyły się "Jesienne warsztaty kreatywne" zorganizowane w Cafe Nutka w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie, w których wzięli udział podopieczni Domu Spokojnej Starości "św. Barbara" w Kamionku, członkowie gogolińskiego Klubu Seniora, członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gogolinie, uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Krapkowicach, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Krapkowicach, uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Krapkowicach oraz reprezentanci Ośrodka Pomocy Społecznej w Gogolinie.

Święto Plonów "Dożynki 2017" - udział w Konkursie "Kwitnąca Gmina Gogolin".

Akcja charytatywna w dn. 27 i 28.05.2017 r. z okazji 50 – lecia nadania praw miejskich Gogolinowi i 50. rocznicy odsłonięcia pomnika Karolinki i Karlika -  Plac Benedyktyński w Gogolinie.

Okres Świąt Wielkanocnych to nie tylko czas budzącej się do życia przyrody i głębokich przeżyć religijnych, to także okazja do zadumy i refleksji oraz rodzinnych i towarzyskich spotkań.13 kwietnia 2017 r. w gościnnych progach Domu Spokojnej Starości Św. Barbara w Kamionku odbyło się przedświąteczne spotkanie integracyjne mieszkańców Domu Spokojnej Starości „Św. Barbara”  oraz podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej w Gogolinie. W spotkaniu uczestniczyli również Ksiądz Proboszcz Arnold Nowak, Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala, Prezes Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie Gminy Gogolin „Okaż Serce Innym” Gizela Sapok.Po części oficjalnej, w której nie zabrakło modlitwy i życzeń goście zasiedli do odświętnie udekorowanych stołów, na których królowały nie tylko jajka, baby wielkanocne i żurek, był również czas na rozmowę, wspominanie tradycji wielkanocnych i składanie sobie wzajemnie życzeń.Serdeczne podziękowania należą się wszystkim zaangażowanym w organizację tego radosnego przedsięwzięcia, szczególnie Członkom Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie Gminy Gogolin „Okaż Serce Innym” oraz Pracownikom Domu Spokojnej Starości Św. Barbara w Kamionku.

Niosąc pomoc 280 osobom podopiecznych w przedświątecznych zakupach Ośrodek Pomocy Społecznej w Gogolinie 10 kwietnia br. po raz kolejny przekazał produkty żywnościowe otrzymane z Banku Żywności w Opolu tj. olej, cukier, konserwy szynki drobiowej i gulaszu wieprzowego z warzywami, a także herbatniki, o łącznej masie 1001 kg. Wsparcie w tej formie osób najuboższych w Gminie Gogolin jest możliwe dzięki pełnej i efektywnej współpracy OPS w Gogolinie ze Stowarzyszeniem Pomocy Rodzinie Gminy Gogolin ”Okaż Serce Innym”, a zadowolenie osób obdarowywanych mobilizuje do dalszej pracy w tym zakresie.

Ku uciesze mieszkańców Gminy Gogolin dnia 24 marca 2017 r. Ośrodek Pomocy Społecznej w Gogolinie po raz kolejny zorganizował kiermasz używanej odzieży, obuwia oraz drobnych elementów wyposażenia domu. Na placu przed budynkiem OPS przy ulicy Strzeleckiej 20 w Gogolinie licznie zgromadziły się osoby zainteresowane i wszystkie z ofiarowanych przedmiotów znalazły nowych właścicieli, co ucieszyło zarówno osoby obdarowane, jak i pracowników naszego Ośrodka. Myśląc zatem o sezonie jesienno-zimowym OPS w Gogolinie gromadzi już cieplejszą odzież, obuwie, czym podzieli się z mieszkańcami Gminy Gogolin na kiermaszu planowanym jesienią 2017 r. - serdecznie zapraszamy.
Z tego miejsca pragniemy także podziękować serdecznie wszystkim darczyńcom, których ofiarowane przedmioty przekazane osobom potrzebującym niosły tak wiele radości i pomocy, dziękujemy.

Szukaj

bip_m

 

epuap

Sponsorzy

aktywniwregionie logo 200x100

 magnum

BK-Polska-Walce

imex

Linki

gogolin

 

orange

 

bn

 

b+

 

wbp

 

ibuk

 

ibuk

 

prb2

 

frsi

 

cała polska czyta dzieciom

 

logo IK s

 

nprc

 

legalna kultura

 

ebib

 

SBP

 

sbp

 

mbp

 

poradnik_bibliotekarza

 

bibliotekarz_pl

 

obc

 

bilioteki_publiczne

 

biliotekarz_opolski

 

sokrates

 

krapkowice

 

tarnow

 

kk

 

nysa

 

zrs

 

logo cbn

 

logo bc

 

logo catl

 

 

logo fbc

 

 

logo nac

 

 

logo fs

 

logo bibliosfera

 

logo mkidn

 

 logo pulowerek

 

 MGBPwZ

 

 ibby

 

 iczytam

 

 w-bibliotece-pl

 

 pedagogiczna opole

 

 uniwersytet opole biblioteka

 

 Wolne lektury

Lokalne Media

Radio Opole

 

NTO

 

tygodnik krapkowicki

 

nowiny krapkowickie

Polecamy

gok

 

sw_anna

 

PUP

 

zdrowie_opolskie

 

Gościmy

Odwiedza nas 62 gości oraz 0 użytkowników.

Zapraszamy do cyfrowej wypożyczalni ACADEMICA.

Akcja "Paczka literacka".

UWAGA! Kursy językowe przedłużone do czerwca 2018 r.

Ibuk Libra- czytaj gdzie chcesz i kiedy chcesz.

Bookcrossing.

Zbiórka książek "Zaczytani".

ksiazki naszych marzen 200

Książki z Caritasu

AUDIOBOOKI

Nowości wydawnicze

nowosci_wydawnicze

DFK Koło Gogolin

DFK 200

1% dla SBP

Początek strony