Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie Gminy Gogolin - Okaż Serce Innym

Tegorocznym dożynkom towarzyszyła kolejna impreza z cyklu „Gogolin od kuchni”. Tym razem w specjalnej strefie kulinarno – gastronomicznej ,,Nasze korzenie, nasze smaki” swoje produkty regionalne i ekologiczne prezentowały miasta partnerskie z Łodygowic, Zwierzyńca oraz Jabłonkowa, Agroturystyka „Stary Młyn” z Obrowca, Delicious HOME MADE Irena Jasińska,  gospodarstwo Państwa Gorzelik z Zakrzowa oraz Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie Gminy Gogolin „Okaż serce innym”. Za symboliczny datek, na stoisku Stowarzyszenia „Okaż serce innym” można było otrzymać bloczek i spróbować takich przysmaków jak swojskie sery, wędliny, wodzionka kwaśnica, bigos myśliwski, czy jabłonkowski kołacz.  Podczas imprezy udało się zebrać 2 920,28 zł na działalność statutową Stowarzyszenia.

Żródło: http://www.gogolin.pl/11131/18/%C5%BBniwniok-2018.html

 

Wersja PDF

Informujemy

Podprogram 2017 – efekty

1. Stowarzyszenie Pomocy Rodznie Gminy Gogolin „Okaż Serce Innym” przy współpracy z Bankiem Żywności w Opolu realizował Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa Podprogram 2017 współfinansowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym, którego celem było zapewnienie najuboższym mieszkańcom Polski pomocy żywnościowej w ramach środków towarzyszących w okresie sierpień 2017 – czerwiec 2018.

2. Osoby potrzebujące otrzymały bezpłatnie artykuły spożywcze:
• warzywne i owocowe(groszek z marchewką, fasola biała, koncentrat pomidorowy, buraczki wiórki, powidła śliwkowe);
• skrobiowe (makaron jajeczny, makaron kukurydziany bezglutenowy , ryż biały, kasza gryczana, herbatniki maślane),
• mleczne (mleko UHT, ser podpuszczkowy dojrzewający),
• mięsne ( szynka drobiowa, wieprzowa mielona, pasztet wieprzowy, kabanosy wieprzowe, filet z makreli w oleju,
• cukier (cukier biały, miód wielokwiatowy),
• tłuszcze (olej rzepakowy),
• dania gotowe ( gulasz wieprzowy z warzywami).
3. Pomoc żywnościowa trafiła do 289 osób znajdujących się w trudnej sytuacji
życiowej z terenu np. Gminy Gogolin.
4. Wydaliśmy osobom potrzebującym:
- 14,4289 ton żywności;
- 1682 paczki żywnościowe.

5. W ramach Podprogramu 2017 dla 289 osób korzystających z pomocy żywnościowej przeprowadzono 1 warsztat edukacyjny w ramach działań towarzyszących:

• Żywieniowe - 1 spotkanie dla 34 uczestników.

„Zumbuj z nami i pomagaj” – pod takim hasłem w minioną sobotę (16.06) przetańczyli w gorących rytmach uczestnicy charytatywnego maratonu, zorganizowanego pod honorowym patronatem Burmistrza Gogolina. Środki finansowe zebrane podczas imprezy zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację Sebastiana Wilka.Dzięki wysokiej frekwencji i wielkoduszności darczyńców udało się zebrać kwotę 3 214,77 zł i 5 euro, a tym samym zapewnić Sebastianowi uczestnictwo w specjalistycznych zajęciach terapeutycznych. Instruktorzy prowadzący Anna Miczka – Ofiera, Monika Sosnowska i Arkadiusz Dziadowicz od początku poderwali uczestników do tańca. W kilku krótkich przerwach można było także podziwiać występy mażoretek z zespołu „ArriVa”. Ponadto wszyscy, którzy tego popołudnia odwiedzili Halę Sportową im. B. i Z. Blautów w Gogolinie mogli poddać się analizie składu ciał, a także zapoznać z aktualną ofertą marek kosmetycznych. Dla uczestników maratonu, organizatorzy przygotowali też zdrowy poczęstunek. Dzieciom ogromną frajdę sprawiły panie z „Uśmiechniętego Miasteczka”, które zabawnie malowały buzie, a z balonów wykonywały przeróżne cudeńka. Wśród uczestników, co godzinę, losowano także nagrody ufundowane przez sponsorów.

Źródło: www.gogolin.pl

 

Ponad 100 zawodników z województw śląskiego, wielkopolskiego i opolskiego wystąpiło w drugim turnieju Pierwszego Indywidualnego Pucharu Polski w Skacie pod patronatem Burmistrza Gogolina Joachima Wojtali. Impreza odbyła się w sobotę 12 maja w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie.W turnieju zwyciężył Andrzej Czernikarz z Bytomia z wynikiem 3295 punktów. Na drugim miejscu uplasował się Stanisław Bogusławski z Żor (3132 pkt), a na trzecim kolejny zawodnik z tej miejscowości Eugeniusz Skupień (3046 pkt). Najlepszym wśród reprezentantów gminy Gogolin był Piotr Wieja, reprezentujący Klub Skata „Karolinka” Kamień Śląski, który został sklasyfikowany na 13 miejscu (2683 pkt). 17. lokatę zajął kolejny zawodnik tego klubu Edward Wanat (2536 pkt). W poszczególnych seriach zwyciężali: Leopold Dybowski z Zawadzkiego, Bogdan Gawron z Żor i Piotr Palica z Przyszowic.
Podczas otwarcia turnieju, zarówno prezes Opolskiego Związku Skata Jacek Morawiec, jak i Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala podkreślali, że w gminie od wielu lat jest wielu miłośników tej gry, stąd też tak poważny turniej, w ramach obchodów 100 – lecia Niepodległości Polski, odbywa się w mieście Karolinki i Karlika. Przed zawodami wszyscy uczestnicy turnieju aktywnie włączyli się do zbiórki na rzecz dzieci niepełnosprawnych z gminy Gogolin, którą przeprowadzili członkowie Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie Gminy Gogolin „Okaż Serce Innym”.
Źródło: Tygodnik Krapkowicki Nr 20 z dnia 15.05.2018 r.

Koncert charytatywny z okazji 15-lecia istnienia Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie Gminy Gogolin „Okaż Serce Innym” był niezwykle udanym wydarzeniem z u działem publiczności, która szczelnie wypełniła salę koncertową Gogolińskiego Centrum Kultury. W minioną niedzielę (22.04) gogolinian udanie zabawiali Artyści Scen Śląskich, między innym Romuald Ardanowski , półfinalista Must Be The Music, Inga Papkala, Izabela Fojcik oraz Śląskie Karlusy. Stowarzyszenie od 15 lat pomaga tym, którzy znaleźli się w potrzebie . Koncert był także okazją do podziękowań. Burmistrz Joachim Wojtala w imieniu gogolińskiego samorządu dziękował najpierw artystom, którzy w koncercie wzięli udział charytatywnie, a potem obecnym oraz byłym członkom zarządu stowarzyszenia „ Okaż Serce Innym”. Całkowity dochód z imprezy zostanie przeznaczony na pomoc potrzebującym.

Źródło: Nowiny Krapkowickie z dn.  24.04.2018 r.

Z okazji 15 – lecia działalności Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie Gminy Gogolin „Okaż Serce Innym” w niezwykłą, muzyczną podróż po śląskich, polskich i międzynarodowych hitach w czasie niedzielnego (22.04) koncertu charytatywnego, zabrali Artyści Scen Śląskich.
Dla licznie przybyłej publiczności wystąpili Bernadeta Kowalska, półfinalista Must Be The Music – Romuald Ardanowski, Inga Papkala, Izabela Fojcik oraz Śląskie Karlusy. Zabrzmiały m.in. utwory Anny Jantar, Ireny Jarockiej, Czesława Niemena i Abby, a także znane i lubiane piosenki biesiadne; było też sporo nawiązań do działalności Stowarzyszenia, które już od 15 lat z powodzeniem działa na rzecz lokalnej społeczności i niesie pomoc potrzebującym. Artystom, którzy w koncercie wzięli udział charytatywnie, jak również obecnym oraz byłym członkom zarządu Stowarzyszenia „Okaż serce innym” podziękowania złożył Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala. Zwieńczeniem koncertu było wspaniałe wykonanie utworu Ryszarda Rynkowskiego „Wznieś serce nad zło”. Całkowity dochód z imprezy zostanie przeznaczony na pomoc podopiecznym Stowarzyszenia.


Podziękowanie
W imieniu własnym, mieszkańców, samorządu Gminy Gogolin
oraz wszystkich podopiecznych i obdarowanych
pragnę złożyć serdeczne podziękowania
Zarządowi i Członkom Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie Gminy Gogolin
„Okaż serce innym”,
a także wszystkim wspierającym Jego działalność
w ostatnim piętnastoleciu.
Dziękuję za wrażliwość społeczną, zaangażowanie, kompetentność oraz rzetelność.
Gratuluję obywatelskiej postawy i niezwykłego oddania,
życząc przy tym niesłabnącej satysfakcji i entuzjazmu,
by nigdy nie zabrakło Państwu siły i motywacji do pełnienia tej szlachetnej misji.

Burmistrz Gogolina
Joachim Wojtala


Źródło: www.gogolin.pl

142 610 złotych udało się pozyskać w ubiegłym roku Stowarzyszeniu Pomocy Rodzinie Gminy Gogolin „Okaż serce innym”. To o 35% więcej niż w roku 2016.

Sprawozdanie Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie Gminy Gogolin „Okaż serce innym” przedstawione podczas Walnego Zebrania Członków (27.03) pokazuje jak ważna i potrzebna jest jego działalność. Tylko w roku 2017 rozpatrzono 61 wniosków i udzielono znaczącej pomocy osobom niepełnosprawnym oraz ciężko lub przewlekle chorym na łączną kwotę 20 353 zł. Za środki te udało się zakupić m.in. lekarstwa, żywność, środki opatrunkowe, sprzęt rehabilitacyjny, czy opał. Otrzymaną z Gminy Gogolin dotację w kwocie 10 000 zł, stowarzyszenie przeznaczyło natomiast na udzielenie pomocy 24 rodzinom. Pozyskano też darowizny finansowe od instytucji i osób fizycznych w kwocie 8 183 zł; otrzymało także czek o wartości 1000 euro – darowiznę przekazał Luitpold Braun – były burmistrz Schongau.

Zbiórki publiczne

W 2017 roku, Stowarzyszenie „Okaż serce innym” przeprowadziło 3 zbiórki publiczne. Pierwszą z nich zorganizowano podczas Samorządowej Gali Karnawałowej 14 stycznia – dzięki hojności uczestników imprezy udało się pozyskać 5 345 zł. Datki zbierano także w okresie od 27 maja do 10 września, w ramach akcji „Otwórz serce” (1 267 zł). Natomiast podczas „Lata z Radiem” 30 lipca, mieszkańcy gminy oraz całego województwa opolskiego wsparli łączną kwotą 7 090 zł Pawła Ochmańskiego.

Tony żywności

Na szczególną uwagę zasługuje działalność Stowarzyszenia w zakresie pozyskiwania żywności dla potrzebujących rodzin. Dzięki pomocy Urzędu Miejskiego w Gogolinie, Komunalnego Przedsiębiorstwa Wielobranżowego oraz członka zarządu Stowarzyszenia Krystiana Komandra, udało się sprowadzić pomoc żywnościową bez nakładów finansowych dla 280 osób, o wartości 101 477 zł. Tak olbrzymia pomoc nie mogłaby zostać zrealizowana bez współpracy z Bankiem Żywności w Opolu (14 ton żywności na kwotę 70 020 zł). Nie bez znaczenia jest także współpraca stowarzyszenia z jednym z supermarketów w Krapkowicach – jako jedyni w powiecie krapkowickim i nieliczni w województwie opolskim, członkowie stowarzyszenia pozyskują w ten sposób nadwyżki żywności z krótkim terminem ważności.

Działają na rzecz integracji

Stowarzyszenie bardzo aktywnie włącza się w współorganizację różnego rodzaju imprez o charakterze integracyjnym. W ubiegłym roku, brało udział m.in. w kiermaszu odzieży, organizowanym przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Gogolinie, spotkaniu integracyjnym „Wielkanocne Śniadanie” dla podopiecznych Domu Spokojnej Starości „Święta Barbara” w Kamionku oraz Ośrodka Pomocy Społecznej w Gogolinie, a także w „Wigilii dla osób samotnych i ubogich”. Stowarzyszenie wsparło też organizację festynów „Dziecięce marzenia” i „Mali bohaterowie”. Stowarzyszenie zaprosiło także swoich podopiecznych, a także mieszkańców gminy Gogolin na warsztaty dietetyczne pn. „Wiem, co jem – jak jeść zdrowo i kupować z głową” oraz „Nie marnuj jedzenia i wartości odżywczych”. Zorganizowano także 2 imprezy integracyjne „Jesienne warsztaty kreatywne” oraz „Spotkanie andrzejkowe”.

Ta działalność ma sens

Zgromadzone przez Stowarzyszenie środki dowodzą, że mieszkańcy gminy Gogolin mają otwarte serca na potrzebujących, a świetny wynik finansowy, jak również szeroki wachlarz działań prowadzonych przez Stowarzyszenie, świadczą o jego dobrej pracy i dużym zaangażowaniu członków. Jego aktywność została już dostrzeżona także w województwie opolskim – w 2017 roku „Okaż serce innym” znalazło się wśród 13 organizacji, nominowanych do zaszczytnego tytułu „Opolska Niezapominajka” – plebiscytu dla działaczy i organizacji non – profit. Wyrazy wdzięczności wszystkim zaangażowanym, a szczególnie gminnym jednostkom organizacyjnym, przekazała prezes Gizela Sapok. Podziękowania darczyńcom i zarządowi w imieniu obdarowanych i całego samorządu, złożył też obecny na walnym zebraniu, Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala.

Źródło: Tygodnik Krapkowicki Nr 14 z dn. 3 kwietnia 2018 r. 

Prawie 50 osób wzięło udział dzisiaj (28.03) w dorocznym Śniadaniu Wielkanocnym, zorganizowanym w Domu Spokojnej Starości „Św. Barbara" w Kamionku.

Śniadanie, którego inicjatorem i organizatorem było Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie Gminy Gogolin "Okaż Serce Innym" przygotowano dla podopiecznych Stowarzyszenia, Ośrodka Pomocy Społecznej w Gogolinie i mieszkańców DSS w Kamionku.

Szukaj

bip_m

 

epuap

Sponsorzy

aktywniwregionie logo 200x100

 magnum

BK-Polska-Walce

imex

Linki

gogolin

 

orange

 

bn

 

b+

 

wbp

 

ibuk

 

ibuk

 

prb2

 

frsi

 

cała polska czyta dzieciom

 

logo IK s

 

nprc

 

legalna kultura

 

ebib

 

SBP

 

sbp

 

mbp

 

poradnik_bibliotekarza

 

bibliotekarz_pl

 

obc

 

bilioteki_publiczne

 

biliotekarz_opolski

 

sokrates

 

krapkowice

 

tarnow

 

kk

 

nysa

 

zrs

 

logo cbn

 

logo bc

 

logo catl

 

 

logo fbc

 

 

logo nac

 

 

logo fs

 

logo bibliosfera

 

logo mkidn

 

 logo pulowerek

 

 MGBPwZ

 

 ibby

 

 iczytam

 

 w-bibliotece-pl

 

 pedagogiczna opole

 

 uniwersytet opole biblioteka

 

 Wolne lektury

Lokalne Media

Radio Opole

 

NTO

 

tygodnik krapkowicki

 

nowiny krapkowickie

Polecamy

gok

 

sw_anna

 

PUP

 

zdrowie_opolskie

 

Gościmy

Odwiedza nas 112 gości oraz 0 użytkowników.

Spotkanie z Wiolettą Piasecką

Konsultacje z matemetyki

"Znajdź trzmiela- społeczny monitoring w służbie ochrony bioróżnorodności kopalni wapienia Górażdże"

Zapraszamy do cyfrowej wypożyczalni ACADEMICA.

Akcja "Paczka literacka".

Ibuk Libra- czytaj gdzie chcesz i kiedy chcesz.

Bookcrossing.

Zbiórka książek "Zaczytani".

ksiazki naszych marzen 200

Książki z Caritasu

AUDIOBOOKI

Nowości wydawnicze

nowosci_wydawnicze

DFK Koło Gogolin

DFK 200

1% dla SBP

Początek strony