Aktualności

Aby świętować nadejście wiosny 20 marca spotkaliśmy się z dziećmi najpierw w świetlicy młodzieżowej gdzie powstawały żonkile, bratki, krokusy i motyle. W  trakcie prac dzieci wysłuchały czytanych im opowiadań „Wiosna w Bullerbyn”  oraz „Wiosna Mikołajka , a dzieci zaprezentowały znane sobie wiersze o wiośnie. Gdy ozdoby były już gotowe przeprowadziliśmy krótki konkurs „Co wiem o wiośnie” były rebusy zagadki i kalambury, było dużo śmiech i zabawy oraz radości, że to już wiosna. W bibliotece tez króluje Pani Wiosna w otoczeniu książek zawierających wiersz i opowiadania związane z tą porą roku.

Tegoroczne ferie przebiegały pod hasłem „ZIMOWE OPOWIEŚCI” na spotkaniach zorganizowanych wspólnie z Świetlicą Młodzieżową w Choruli  czytaliśmy opowiadania i wiersze związane z tą porą roku. Dzieci opowiadały o tym co najbardziej lubią robić zimą, jak spędzają wolny czas, później przyszła pora na rozrywki umysłowe, były rebusy i zagadki wiele zabawy i śmiechu przy nich, oczywiście nie obyło się bez rysowania i malowania zimowych obrazków. W drugim tygodniu ferii zawitała prawdziwa zima- nasypało śniegu, trzeba to było wykorzystać  dzieci zrobiły dużego bałwana, a niejedno z nich samo wyglądało jak bałwanek po zabawach na śniegu. Ferie minęły, ale wrażenia pozostaną i mamy nadzieję, że dzieci będą je miło wspominać.

Długie zimowe wieczory to wspaniały czas, aby sięgnąć po książkę i zatopić się w magicznym  książkowym, świąteczno- zimowym  świecie. Aby ułatwić wybór czytelnikom już od początku grudnia w naszej filii bibliotecznej jest zorganizowana wystawka książek dla dzieci i dorosłych o tematyce zimowej i świątecznej. Zapraszamy do korzystania , życzymy miłej lektury.

WESOŁYCH ŚWIĄT!!!

100 lat temu 11 listopada 1918 roku Polska odzyskała długo wyczekiwaną niepodległość.  W związku z tą rocznica filia biblioteczna razem z świetlicą młodzieżową zaprosiła dzieci na spotkanie. W trakcie spotkania opowiadałyśmy dzieciom o drodze do odzyskania niepodległości, ludziach którzy się do tego przyczynili, a także o „Mazurku Dąbrowskiego” i godle Polski, jedna z uczestniczek przeczytała nam „Katechizm polskiego dziecka” . Na świetlicy wszystkie dzieci tworzyły piękne czerwono- białe kwiaty, a w bibliotece mogły pooglądać wystawkę książkowo- plakatową dotyczącą 100-lecia odzyskania Niepodległości.

Szukaj

bip_m

 

epuap

Sponsorzy

aktywniwregionie logo 200x100

 magnum

BK-Polska-Walce

imex

Linki

gogolin

 

orange

 

bn

 

b+

 

wbp

 

ibuk

 

ibuk

 

prb2

 

frsi

 

cała polska czyta dzieciom

 

logo IK s

 

nprc

 

legalna kultura

 

ebib

 

SBP

 

sbp

 

mbp

 

poradnik_bibliotekarza

 

bibliotekarz_pl

 

obc

 

bilioteki_publiczne

 

biliotekarz_opolski

 

sokrates

 

krapkowice

 

tarnow

 

kk

 

nysa

 

zrs

 

logo cbn

 

logo bc

 

logo catl

 

 

logo fbc

 

 

logo nac

 

 

logo fs

 

logo bibliosfera

 

logo mkidn

 

 logo pulowerek

 

 MGBPwZ

 

 ibby

 

 iczytam

 

 w-bibliotece-pl

 

 pedagogiczna opole

 

 uniwersytet opole biblioteka

 

 Wolne lektury

Lokalne Media

Radio Opole

 

NTO

 

tygodnik krapkowicki

 

nowiny krapkowickie

Polecamy

gok

 

sw_anna

 

PUP

 

zdrowie_opolskie

 

Gościmy

Odwiedza nas 71 gości oraz 0 użytkowników.

Konsultacje z matemetyki

Zapraszamy do cyfrowej wypożyczalni ACADEMICA.

ksiazki naszych marzen 200

Początek strony