Aktualności

23 listopada br. spotkaliśmy się z dziećmi aby wspólnie obchodzić Dzień Pluszowego Misia. Rozpoczęliśmy w bibliotece, która zamieniła się w tym dniu w Misiową Krainę. Była wystawka książek o misiach, a między książkami schowały się różne pluszowe misie, poznaliśmy również historię powstania pierwszego pluszowego misia i historię tego święta.Później poszliśmy do świetlicy, tam już pani Kasia zadbała o gry i zabawy w misiowym klimacie.Były zagadki i rebusy, jedzenie miodu misiowym sposobem i rysowanie swego ulubieńca z zasłoniętymi oczami w przerwach dzieci słuchały opowiadań o misiach. A na zakończenie każdy zrobił swojego ciasteczkowego misia. Zabawa była super, aż szkoda że trzeba było się rozejść.

Mamy już prawdziwą złotą polską jesień, wszędzie pełno kolorowych liści, aż miło na nie patrzeć. Razem z dziećmi i panią Kasią nazbieraliśmy tych liści aby stworzyć z nich cudowne jesienne kompozycje i obrazki. Dzieci miały mnóstwo pomysłów, powstały liściaste lasy, potwory i zwierzątka, a nawet akwarium z liściastymi rybkami. W czasie tworzenia swoich dzieł dzieci słuchały czytanych im jesiennych opowiadań i wierszy, a także same śpiewały piosenki o jesieni poznane w szkole i przedszkolu.Zajęcia były wesołe i bardzo się dzieciom podobały.

W dniu 29. 09.2017 r.  obchodzimy OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA, z tej okazji zaprosiłam dzieci z Świetlicy Wiejskiej na wspólne, głośne czytanie książek. A ponieważ były to maluszki to pani Kasia przeczytała im bajkę z książki B. Badowskiej „100 bajek krasnoludka”, a ja przeczytałam im opowiadanie „Złotowłosa i trzy niedźwiadki”.Dzieci miały także okazję pooglądać wystawkę książek zorganizowaną z okazji tego dnia. Z biblioteki wychodziły zadowolone i z uśmiechami na buziach.

Trwa właśnie Tydzień Bibliotek "Biblioteka. Oczywiście!", który w bibliotece przebiega pod hasłem "Kto czyta nie błądzi". Z tej okazji odwiedziły bibliotekę dzieci z świetlicy wiejskiej wraz z panią Kasią. Otrzymałam od nich prezent z okazji Dnia Bibliotekarza, pięknie wykonaną przez nie sowę oraz kartkę. Ich wizyta była także okazją do obejrzenia wystawki różnego rodzaju książek, oraz porozmawiania o zaletach czytania książek.

Szukaj

bip_m

 

epuap

Sponsorzy

aktywniwregionie logo 200x100

 magnum

BK-Polska-Walce

imex

Linki

gogolin

 

orange

 

bn

 

b+

 

wbp

 

ibuk

 

ibuk

 

prb2

 

frsi

 

cała polska czyta dzieciom

 

logo IK s

 

nprc

 

legalna kultura

 

ebib

 

SBP

 

sbp

 

mbp

 

poradnik_bibliotekarza

 

bibliotekarz_pl

 

obc

 

bilioteki_publiczne

 

biliotekarz_opolski

 

sokrates

 

krapkowice

 

tarnow

 

kk

 

nysa

 

zrs

 

logo cbn

 

logo bc

 

logo catl

 

 

logo fbc

 

 

logo nac

 

 

logo fs

 

logo bibliosfera

 

logo mkidn

 

 logo pulowerek

 

 MGBPwZ

 

 ibby

 

 iczytam

 

 w-bibliotece-pl

 

 pedagogiczna opole

 

 uniwersytet opole biblioteka

 

 Wolne lektury

Lokalne Media

Radio Opole

 

NTO

 

tygodnik krapkowicki

 

nowiny krapkowickie

Polecamy

gok

 

sw_anna

 

PUP

 

zdrowie_opolskie

 

Gościmy

Odwiedza nas 86 gości oraz 0 użytkowników.

Początek strony