Aktualności

„365 dni literackich odkryć i wspaniałych bibliotecznych chwil” takie życzenia wraz z piękną sową i własnoręcznie zrobione laurki  przyniosły w prezencie dzieci wraz z panią Kasią z świetlicy w Choruli. Bardzo im dziękuję i cieszę się, że przychodzą do biblioteki. W trakcie naszego spotkania  dzieci wybrały sobie książkę „Basia i biblioteka” Z. Staneckiej, którą  wspólnie przeczytaliśmy.

W związku z Światowym Dniem Książki  w Filii Bibliotecznej w Choruli zorganizowana została wystawka książek dla różnych grup wiekowych czytelników.  Także w formie plakatu została przedstawiona krótka historia tego dnia.

W piątkowe popołudnie wspólnie z panią Kasią z Świetlicy Młodzieżowej  i dziećmi rozpoczęliśmy przygotowania do Wielkanocy. Dzieci ozdabiały jajka i babeczki, a ponieważ zbliżała się Niedziela Palmowa wspólnie przygotowywaliśmy palmy wielkanocne z bazi, bukszpanu i kolorowych kwiatków. W trakcie intensywnej pracy dzieci wysłuchały opowiadania  „Wielkanoc w Bullerbyn” i wierszy „Kolorowe bazie” J. Ficowskiego i „Wielkanoc” M. Konopnickiej. Wspólnymi siłami przygotowaliśmy także wielkanocną wystawkę do biblioteki, na zdjęciach możecie zobaczyć jak ładnie nam wyszła. Na koniec zrobiliśmy mały konkurs, kto zna najwięcej zwyczajów i obrzędów wielkanocnych. Pisanki  były co jedna to ładniejsza, babeczki słodkie i przepyszne, a tak pięknych palm wielkanocnych chyba jeszcze nie widzieliście! Wspólnie spędzony czas minął nam wesoło i przyjemnie.

Aby świętować nadejście wiosny 20 marca spotkaliśmy się z dziećmi najpierw w świetlicy młodzieżowej gdzie powstawały żonkile, bratki, krokusy i motyle. W  trakcie prac dzieci wysłuchały czytanych im opowiadań „Wiosna w Bullerbyn”  oraz „Wiosna Mikołajka , a dzieci zaprezentowały znane sobie wiersze o wiośnie. Gdy ozdoby były już gotowe przeprowadziliśmy krótki konkurs „Co wiem o wiośnie” były rebusy zagadki i kalambury, było dużo śmiech i zabawy oraz radości, że to już wiosna. W bibliotece tez króluje Pani Wiosna w otoczeniu książek zawierających wiersz i opowiadania związane z tą porą roku.

Szukaj

bip_m

 

epuap

Sponsorzy

aktywniwregionie logo 200x100

 magnum

BK-Polska-Walce

imex

Linki

gogolin

 

orange

 

bn

 

b+

 

wbp

 

ibuk

 

ibuk

 

prb2

 

frsi

 

cała polska czyta dzieciom

 

logo IK s

 

nprc

 

legalna kultura

 

ebib

 

SBP

 

sbp

 

mbp

 

poradnik_bibliotekarza

 

bibliotekarz_pl

 

obc

 

bilioteki_publiczne

 

biliotekarz_opolski

 

sokrates

 

krapkowice

 

tarnow

 

kk

 

nysa

 

zrs

 

logo cbn

 

logo bc

 

logo catl

 

 

logo fbc

 

 

logo nac

 

 

logo fs

 

logo bibliosfera

 

logo mkidn

 

 logo pulowerek

 

 MGBPwZ

 

 ibby

 

 iczytam

 

 w-bibliotece-pl

 

 pedagogiczna opole

 

 uniwersytet opole biblioteka

 

 Wolne lektury

Lokalne Media

Radio Opole

 

NTO

 

tygodnik krapkowicki

 

nowiny krapkowickie

Polecamy

gok

 

sw_anna

 

PUP

 

zdrowie_opolskie

 

Gościmy

Odwiedza nas 62 gości oraz 0 użytkowników.

Konsultacje z matemetyki

Zapraszamy do cyfrowej wypożyczalni ACADEMICA.

ksiazki naszych marzen 200

Początek strony