Aktualności

W dniu 29. 09.2017 r.  obchodzimy OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA, z tej okazji zaprosiłam dzieci z Świetlicy Wiejskiej na wspólne, głośne czytanie książek. A ponieważ były to maluszki to pani Kasia przeczytała im bajkę z książki B. Badowskiej „100 bajek krasnoludka”, a ja przeczytałam im opowiadanie „Złotowłosa i trzy niedźwiadki”.Dzieci miały także okazję pooglądać wystawkę książek zorganizowaną z okazji tego dnia. Z biblioteki wychodziły zadowolone i z uśmiechami na buziach.

Trwa właśnie Tydzień Bibliotek "Biblioteka. Oczywiście!", który w bibliotece przebiega pod hasłem "Kto czyta nie błądzi". Z tej okazji odwiedziły bibliotekę dzieci z świetlicy wiejskiej wraz z panią Kasią. Otrzymałam od nich prezent z okazji Dnia Bibliotekarza, pięknie wykonaną przez nie sowę oraz kartkę. Ich wizyta była także okazją do obejrzenia wystawki różnego rodzaju książek, oraz porozmawiania o zaletach czytania książek.

Wielkanoc i Niedziela Palmowa coraz bliżej, dlatego 5 kwietnia wspólnie z panią Kasią zorganizowałyśmy dla dzieci i nie tylko- warsztaty robienia palm wielkanocnych. Wszystkie potrzebne materiały przygotowała pani Kasia, a my z zapałem zabraliśmy się do pracy. W trakcie pracy zapoznaliśmy się z symboliką palm wielkanocnych oraz ich poszczególnych elementów, poznaliśmy zwyczaje i wierzenia związane z palmami, a także regionalne tradycje. Nasze palmy nie mogą startować w konkursie na najdłuższą palmę, ale jesteśmy z nich dumne, dla nas są najpiękniejsze.

Tak długo na nią czekaliśmy, ale HURA!!! nareszcie już jest wiosna. 22 marca z dziećmi i panią Kasią wybraliśmy się do pobliskiego lasu, aby poszukać pierwszych oznak wiosny. Znaleźliśmy całą polanę przebiśniegów i ranników, a nawet słyszeliśmy skowronka. Zadowoleni i pełni zapału wróciliśmy do świetlicy, aby stworzyć piękne wiosenne kwiatki, motyle i zajączki, które będą zdobiły bibliotekę i świetlicę. W trakcie prac plastycznych dzieciom czytano opowiadanie o Pani Wiośnie, a później były zagadki z wiosennymi ciekawostkami. Czy to pierwiosnki, a może szafirki, jaskółka czy kukułka?Kto najlepiej zna bociany i ich zwyczaje? Z prac plastycznych powstała piękna gazetka i rabatka wiosennych kwiatków.

Zima wciąż jeszcze trwa, dlatego nasze spotkanie, które odbyło się 22.02. prowadzone razem z Panią Kasią ze świetlicy związane było z ptakami i ich dokarmianiem. Odgadywaliśmy nazwy ptaków, w książkach szukaliśmy informacji o nich i ich zwyczajach. Czytaliśmy także opowiadania i wiersze o ptakach, a na zakończenie każde z dzieci robiło swój karmnik. Dzieciom zajęcia bardzo się podobały i obiecały, że teraz już o dokarmianiu ptaszków na pewno nie zapomną.

Szukaj

bip_m

 

epuap

Sponsorzy

aktywniwregionie logo 200x100

 magnum

BK-Polska-Walce

imex

Linki

gogolin

 

orange

 

bn

 

b+

 

wbp

 

ibuk

 

ibuk

 

prb2

 

frsi

 

cała polska czyta dzieciom

 

logo IK s

 

nprc

 

legalna kultura

 

ebib

 

SBP

 

sbp

 

mbp

 

poradnik_bibliotekarza

 

bibliotekarz_pl

 

obc

 

bilioteki_publiczne

 

biliotekarz_opolski

 

sokrates

 

krapkowice

 

tarnow

 

kk

 

nysa

 

zrs

 

logo cbn

 

logo bc

 

logo catl

 

 

logo fbc

 

 

logo nac

 

 

logo fs

 

logo bibliosfera

 

logo mkidn

 

 logo pulowerek

 

 MGBPwZ

 

 ibby

 

 iczytam

 

 w-bibliotece-pl

 

 pedagogiczna opole

 

 uniwersytet opole biblioteka

 

 Wolne lektury

Lokalne Media

Radio Opole

 

NTO

 

tygodnik krapkowicki

 

nowiny krapkowickie

Polecamy

gok

 

sw_anna

 

PUP

 

zdrowie_opolskie

 

Gościmy

Odwiedza nas 61 gości oraz 0 użytkowników.

Początek strony