Aktualności

W dniach 26 – 30 .03.2018 r. filia biblioteczna będzie NIECZYNNA.

Spotkaliśmy się 8 lutego w świetlicy, aby wspólnie świętować tradycyjny Tłusty Czwartek. Najpierw w książkach kucharskich szukaliśmy przepisu na łatwe pączki, wybór padł na oponki serowe. I zaczęło się odmierzanie składników i wyrabianie ciasta. Dzieci tak energicznie pracowały, że mąka była wszędzie, później wałkowanie i wykrawanie pączków. Gdy już były gotowe to za ich pieczenie zabrała się pani Kasia, a dzieci w tym czasie wysłuchały pogadanki o zwyczajach karnawałowych i ostatkowych na Śląsku i nie tylko tutaj. Każdy chętny mógł sobie zrobić maskę karnawałową, robiliśmy także donuty z papieru i krepiny były bardzo apetyczne, aż chciałoby się je ugryźć. Ale prawdziwe pączki już były gotowe i nie było siły, aby ich nie spróbować. Z talerza znikały w ekspresowym tempie i tylko jeden drugiego pilnował, aby było po równo dla każdego.

Ferie, ferie i już po feriach, ale o tym co w tym czasie razem przeżyliśmy to chyba tak szybko nie zapomnimy. W pierwszym tygodniu (16.01) miało być coś dla ducha, zorganizowaliśmy dzień gier planszowych tych znanych i tych już trochę zapomnianych, poznaliśmy także trochę historii tych gier.Rywalizacja w czasie gry  była zacięta, ale jak to w życiu bywa raz się wygrywa, a raz przegrywa wszyscy byli uśmiechnięci i zadowoleni.Drugi tydzień (23.01) to coś dla ciała, na początku dzieci przewertowały wszystkie książki kucharskie dostępne w bibliotece. Propozycji było tyle ile dzieci jednak w końcu ustaliły, że podzielą się na grupy jedna przygotowywała naleśniki, a druga racuchy. Już w czasie przygotowań palce, a później miski były wylizane do czysta, a później pyszności w mig zniknęły z talerzy. Zajęcia zostały przeprowadzone wspólnie z Świetlicą Wiejską, pani Kasi bardzo za to dziękujemy.

Magiczny czas Bożego Narodzenia zbliża się wielkimi krokami, aby go poczuć również w bibliotece zorganizowana została wystawka książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych o tematyce zimowej i świątecznej. O świąteczny wystrój biblioteki zadbały jak zawsze niezawodne dzieci wraz z panią Kasią z świetlicy. Bardzo im dziękuję.Wszystkim czytelnikom i użytkownikom biblioteki życzymy radosnych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku.

23 listopada br. spotkaliśmy się z dziećmi aby wspólnie obchodzić Dzień Pluszowego Misia. Rozpoczęliśmy w bibliotece, która zamieniła się w tym dniu w Misiową Krainę. Była wystawka książek o misiach, a między książkami schowały się różne pluszowe misie, poznaliśmy również historię powstania pierwszego pluszowego misia i historię tego święta.Później poszliśmy do świetlicy, tam już pani Kasia zadbała o gry i zabawy w misiowym klimacie.Były zagadki i rebusy, jedzenie miodu misiowym sposobem i rysowanie swego ulubieńca z zasłoniętymi oczami w przerwach dzieci słuchały opowiadań o misiach. A na zakończenie każdy zrobił swojego ciasteczkowego misia. Zabawa była super, aż szkoda że trzeba było się rozejść.

Szukaj

bip_m

 

epuap

Sponsorzy

aktywniwregionie logo 200x100

 magnum

BK-Polska-Walce

imex

Linki

gogolin

 

orange

 

bn

 

b+

 

wbp

 

ibuk

 

ibuk

 

prb2

 

frsi

 

cała polska czyta dzieciom

 

logo IK s

 

nprc

 

legalna kultura

 

ebib

 

SBP

 

sbp

 

mbp

 

poradnik_bibliotekarza

 

bibliotekarz_pl

 

obc

 

bilioteki_publiczne

 

biliotekarz_opolski

 

sokrates

 

krapkowice

 

tarnow

 

kk

 

nysa

 

zrs

 

logo cbn

 

logo bc

 

logo catl

 

 

logo fbc

 

 

logo nac

 

 

logo fs

 

logo bibliosfera

 

logo mkidn

 

 logo pulowerek

 

 MGBPwZ

 

 ibby

 

 iczytam

 

 w-bibliotece-pl

 

 pedagogiczna opole

 

 uniwersytet opole biblioteka

 

 Wolne lektury

Lokalne Media

Radio Opole

 

NTO

 

tygodnik krapkowicki

 

nowiny krapkowickie

Polecamy

gok

 

sw_anna

 

PUP

 

zdrowie_opolskie

 

Gościmy

Odwiedza nas 100 gości oraz 0 użytkowników.

Wystawa 100-lat niepodległości

Wystawa pokonkursowa.

Konsultacje z matemetyki

Zapraszamy do cyfrowej wypożyczalni ACADEMICA.

ksiazki naszych marzen 200

Początek strony