Aktualności

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu ogłosiła konkurs „Opolskie DKK - Otwarta Strefa Czytelnika” . W konkursie wzięło 9 Dyskusyjnych Klubów Książki, które oprócz spotkań klubowych podejmowały działania popularyzujące czytelnictwo w środowiskach lokalnych. Jury w składzie: Jolanta Zakrawacz, Ewa Dorosz, Katarzyna Ostrowska-Pałyga podczas posiedzenia w dn. 09.11.2018 r. wybrało zwycięzców i przyznano nagrody książkowe.

Filia w Malni zajęła III miejsce – Dyskusyjny Klub Książki w Malni moderator Krystyna Kubiczek.

Serdecznie gratulujemyJ

Do przeczytania w czasie wakacji  wybrałyśmy „Sagę kaszubską” Romy J. Fiszer. Na sagę składają się trzy części „Kilka godzin do szczęścia”, „Wzgórze pełne słońca” i „Sezon na szczęście”.  29 września 2018r. spotkałyśmy się , aby porozmawiać o tych książkach, podzielić się wrażeniami które odczuwamy po ich przeczytaniu. Powieści opisują życie trzech kobiet Anny, Kasi i Elizę reprezentujących trzy pokolenia , które w poszukiwaniu swoich korzeni wyjeżdżają na Kaszuby. Wyjeżdżają na trochę, a zostają dłużej, a może na stałe. Odnajdują tam swoje korzenie, znajdują swoje miejsce na ziemi, a także mężczyzn swego życia i właśnie tam na wzgórzu pełnym słońca w „Iskierce” zaczynają układać sobie nowe życie. „Saga kaszubska” to powieść  o zagmatwanych losach bohaterek, ale także historia przeżyć Kaszubów w czasach wojennych, jednak to co wszystkie nas zauroczyło to piękne opisy kaszubskiej ziemi , świetnie opisane walory krajoznawcze Kaszub, które można traktowac jak swoisty przewodnik po tych ziemiach. W czasie czytania tych książek, aż chciałoby się tam pojechać i zobaczyć wszystko na własne oczy. W tej powieści  naprawdę wciąż świeci słońce, bo jest to opowieść o uroczych kobietach, które chcą czuć się potrzebne, pragną kochać  i żyć pełnią życia. Saga nas zachwyciła, a czym? Radością , prostotą , opisaniem życia takiego codziennego, które dotyczy każdą z nas i dlatego jest nam bliska i serdecznie ją polecamy.

 

„Kto czyta książki żyje podwójnie”

                                             Umberto Eco

W dniu 17.09 odbyło się spotkanie z rodzicami uczniów  PSP w Malni, na którym zostało im przedstawiona prezentacja multimedialna „Wpływ czytania na rozwój dzieci i młodzieży”.  Prezentacja miała na celu przekazanie rodzicom informacji o tym jak czytanie książek wpływa na rozwój ich dzieci, jakie korzyści im przynosi i jak pomaga w nauce i codziennym życiu. Pokazywała także jak w mądry sposób zachęcić dzieci do sięgania po książki.

 

 

Informujemy, iż do dnia 14 września Filia Biblioteki w Malni oraz Choruli będzie nieczynna. Przepraszamy.

Szukaj

bip_m

 

epuap

Sponsorzy

aktywniwregionie logo 200x100

 magnum

BK-Polska-Walce

imex

Linki

gogolin

 

orange

 

bn

 

b+

 

wbp

 

ibuk

 

ibuk

 

prb2

 

frsi

 

cała polska czyta dzieciom

 

logo IK s

 

nprc

 

legalna kultura

 

ebib

 

SBP

 

sbp

 

mbp

 

poradnik_bibliotekarza

 

bibliotekarz_pl

 

obc

 

bilioteki_publiczne

 

biliotekarz_opolski

 

sokrates

 

krapkowice

 

tarnow

 

kk

 

nysa

 

zrs

 

logo cbn

 

logo bc

 

logo catl

 

 

logo fbc

 

 

logo nac

 

 

logo fs

 

logo bibliosfera

 

logo mkidn

 

 logo pulowerek

 

 MGBPwZ

 

 ibby

 

 iczytam

 

 w-bibliotece-pl

 

 pedagogiczna opole

 

 uniwersytet opole biblioteka

 

 Wolne lektury

Lokalne Media

Radio Opole

 

NTO

 

tygodnik krapkowicki

 

nowiny krapkowickie

Polecamy

gok

 

sw_anna

 

PUP

 

zdrowie_opolskie

 

Gościmy

Odwiedza nas 51 gości oraz 0 użytkowników.

Konsultacje z matemetyki

Zapraszamy do cyfrowej wypożyczalni ACADEMICA.

ksiazki naszych marzen 200

Początek strony