Aktualności

Informujemy, iż filia biblioteczna w Malni i Choruli

od dn. 1.07.2018 r. czynna będzie

poniedziałek 8 00 - 14 00

wtorek, środa, piatek 13 00 - 19 00

    

8 czerwca w PSP w Malni odbyło się spotkanie z pisarką z Kielc Karoliną Wilczyńską. Autorka książek tj.: "Dasz radę Nataszo", "Jeszcze raz Nataszo" ,sagi "Stacja Jagodno", "Właśnie dziś, właśnie teraz" i innych. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, przy współpracy Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu, finansowany przez Instytut Książki i Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa.

Dnia 6 czerwca pojechałyśmy do GBP Gogolin na spotkanie z pochodzącą z Czeladzi pisarką i blogerką Magdaleną Majcher, która choć pisze dopiero od trzech lat to w swoim dorobku ma już siedem powieści. W swoich powieściach porusza trudne życiowe tematy, które stara się przedstawić jak najbardziej realistycznie, mimo tego jej książki czyta się bardzo lekko i z przyjemnością. Akcje powieści osadza w miejscach, które zna i kocha jak sama powiedziała lubi w swoich książkach oprowadzać czytelnika po znanych sobie drogach i ścieżkach. Bardzo ciekawie opowiadała o tym jakie były początki jej pisania, o tym jak wymyśla fabułę książek i zbiera potrzebne informacje. Największym zaskoczeniem dla nas było to, że samo pisanie książki zajmuje jej parę tygodni. Pani Magdalena jest osobą miłą i otwartą i czas z nią spędzony będziemy bardzo mile wspominać, a na półkach księgarskich z niecierpliwością wypatrywać jej nowych powieści.

Nasze dzisiejsze (1.06.2018 r.) spotkanie było całkiem inne od dotychczasowych, postanowiłyśmy spędzić je razem z dziećmi z Świetlicy Młodzieżowej w Choruli i razem z nimi czytać baśnie bajki i bajeczki, a ponieważ rozpoczął się XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Czytanie łączy” my także przyłączyłyśmy się do jego obchodów. Tym co nas połączyło były bajki, które lubi chyba każdy, czy to duży, czy mały. Klubowiczki czytały dzieciom bajki, które same wybrały, a które są wspomnieniem z ich dzieciństwa, niektóre z nich dzieci słyszały po raz pierwszy. Wysłuchaliśmy bajki ”Białośnieżka i Różyczka” J. i W. Grimma „Pięć groszków w jednym strąku” H.Ch.Andersena, „Wróżki” Ch.Perraulta, oraz legend „Wiano świętej Kingi” W.L. Anczyca, „Jak bochen chleba w kamień się zamienił” E. Szelburg- Zarembiny i inne. Oczywiście na czytaniu bajek się nie skończyło, były bajkowe zagadki, quiz kto rozpozna jak najwięcej bajkowych bohaterów, a także wspólne gry i zabawy. Spotkanie przebiegało w miłej i wesołej atmosferze i naprawdę nie chciało nam się rozejść do domów.

Szukaj

bip_m

 

epuap

Sponsorzy

aktywniwregionie logo 200x100

 magnum

BK-Polska-Walce

imex

Linki

gogolin

 

orange

 

bn

 

b+

 

wbp

 

ibuk

 

ibuk

 

prb2

 

frsi

 

cała polska czyta dzieciom

 

logo IK s

 

nprc

 

legalna kultura

 

ebib

 

SBP

 

sbp

 

mbp

 

poradnik_bibliotekarza

 

bibliotekarz_pl

 

obc

 

bilioteki_publiczne

 

biliotekarz_opolski

 

sokrates

 

krapkowice

 

tarnow

 

kk

 

nysa

 

zrs

 

logo cbn

 

logo bc

 

logo catl

 

 

logo fbc

 

 

logo nac

 

 

logo fs

 

logo bibliosfera

 

logo mkidn

 

 logo pulowerek

 

 MGBPwZ

 

 ibby

 

 iczytam

 

 w-bibliotece-pl

 

 pedagogiczna opole

 

 uniwersytet opole biblioteka

 

 Wolne lektury

Lokalne Media

Radio Opole

 

NTO

 

tygodnik krapkowicki

 

nowiny krapkowickie

Polecamy

gok

 

sw_anna

 

PUP

 

zdrowie_opolskie

 

Gościmy

Odwiedza nas 85 gości oraz 0 użytkowników.

"Otoczenie wolne od papierosa"- wystawa prac.

Wystawa "Życie i twórczość Jerzego Lipki".

Wystawa 100 - lecie Odzyskania Niepodległości.

Awifauna Opolszczyzny

Konsultacje z matemetyki

Zapraszamy do cyfrowej wypożyczalni ACADEMICA.

ksiazki naszych marzen 200

Początek strony