Aktualności

Dyskusyjny Klub Książki działający przy Filii Bibliotecznej w Malni brał udział w konkursie organizowanym przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im.E. Smołki w Opolu dla Dyskusyjnych Klubów Książki ,  współfinansowanym przez Instytut Książki „Laudacja dla książki”. Za udział w konkursie otrzymaliśmy wspaniały przedświąteczny prezent: dyplom i zestaw książek. Dziękujemy bardzo!

Ani się nie obejrzałyśmy , a kolejny rok naszych spotkań w ramach DKK dobiega już końca. Na naszym ostatnim tegorocznym spotkaniu w dniu 16.12.2019r. dzieliłyśmy się wrażeniami po przeczytaniu TRYLOGII AUTORSKIEJ Katarzyny Michalak. Na trylogię składają się trzy części Pisarka; Zagubiona; Marzycielka, można powiedzieć ,że książki są pełne emocji i wrażeń, niekiedy przerażająco szczere, gdzie niesprawiedliwość i przekorność losu  są prawie na wyciągnięcie ręki. W pierwszej części poznajemy niezwykle wzruszającą historię przyjaciół Weroniki i Wiktora, wychowywanych w domach gdzie stosowana jest przemoc fizyczna i psychiczna. Jak to odbije się na ich losach. W drugiej części autorka ponownie zabiera nas w świat okrutnych kłamstw, przemocy i intryg, ale jednocześnie pokazuje jak silna potrafi być miłość. Mimo, że los nie jest dla przyjaciół łaskawy oni nie tracą nadziei. Trzecia część trylogii pełna jest smutku, goryczy , żalu i samotności . Bohaterka w pewnym momencie poddaje się , po nieudanej jednak próbie samobójczej trafia do szpitala psychiatrycznego, gdzie poznaje dwie przyjaciółki , które pomagają jej w trudnych chwilach. W tej części jest też dużo żalu do hejterów, którzy z premedytacją niszczyli bohaterkę , ale także bliskie jej osoby, zdając sobie sprawę z tego, że to zło może także zniszczyć życie jej syna postanawia wyjechać do Australii. Trylogia to powieść inna niż poprzednie K.Michalak wzrusza, zaskakuje i daje złudne nadzieje na szczęście, udowadnia także, że warto marzyć i mieć marzenia, bo one jednak prędzej czy później się spełnią. Książka pełna emocji i wydarzeń, smutku, goryczy i samotności, jednak  czyta się ją z zapartym tchem trzymając kciuki za Weronikę.

24 października  2019r. wybrałyśmy się do GBP w Gogolinie, aby spotkać się z Tanyą Valko pisarką, której książki bardzo lubimy, bo pokazują nam świat kulturowo bardzo odległy od naszego. Pisarka jest autorką dwóch serii powieści: arabskiej i azjatyckiej. Podczas spotkania barwnie i ciekawie opowiadała o swoim życiu w krajach muzułmańskich, gdzie mieszkała przez wiele lat i swoich podróżach po Azji. Uchyliła przed nami także rąbka tajemnicy dotyczącej jej przyszłych powieści. Chętnie odpowiadała na pytania czytelników, nie zabrakło także wspólnych zdjęć i dedykacji . Spotkanie wywarło na nas wielkie wrażenie i dyskusja trwała jeszcze w drodze do domów.

Lato już powoli się kończy, aby wykorzystać ostatnie letnie promienie słońca spotkałyśmy się na naszym powakacyjnym spotkaniu 16. 09. 2019r. w plenerze. Tym razem dzieliłyśmy się wrażeniami po przeczytaniu książek Hanny Cygler „W cudzym domu” i „Za cudze grzechy”. Książki zdobyły sympatię klubowiczek, gdyż są kombinacją romansu, powieści historycznej, sensacyjnej i obyczajowej. Czyta się je jednym tchem i bardzo trudno się od nich oderwać, są ciekawą formą podróży w przeszłość naszego kraju , możemy poznać losy młodych ludzi , których błędne decyzje doprowadziły do cierpienia. Perypetie bohaterów, ich zmaganie się z codziennością czasów  w którym przyszło im żyć  przeżywałyśmy razem z nimi, chociaż czasem budziły w nas także smutek, a nawet złość. Wciągnęła nas ta opowieść i mamy nadzieję, że to jeszcze nie jej koniec, że ciąg dalszy nastąpi….

Szukaj

bip_m

 

epuap

Sponsorzy

aktywniwregionie logo 200x100

 magnum

BK-Polska-Walce

imex

Linki

gogolin

 

orange

orange

 

bn

 

b+

 

wbp

 

ibuk

 

ibuk

 

prb2

 

frsi

 

cała polska czyta dzieciom

 

logo IK s

 

nprc

 

legalna kultura

 

ebib

 

SBP

 

sbp

 

mbp

 

poradnik_bibliotekarza

 

bibliotekarz_pl

 

obc

 

bilioteki_publiczne

 

biliotekarz_opolski

 

sokrates

 

krapkowice

 

tarnow

 

kk

 

nysa

 

zrs

 

logo cbn

 

logo bc

 

logo catl

 

 

logo fbc

 

 

logo nac

 

 

logo fs

 

logo bibliosfera

 

logo mkidn

 

 logo pulowerek

 

 MGBPwZ

 

 ibby

 

 iczytam

 

 w-bibliotece-pl

 

 pedagogiczna opole

 

 uniwersytet opole biblioteka

 

 Wolne lektury

Lokalne Media

Radio Opole

 

NTO

 

tygodnik krapkowicki

 

nowiny krapkowickie

Polecamy

gok

 

sw_anna

 

PUP

 

zdrowie_opolskie

 

Gościmy

Odwiedza nas 239 gości oraz 0 użytkowników.

Początek strony