Aktualności

PLAN WAKACJI MALNIA 566x800

24 maja wybrałyśmy się na spotkanie autorskie z Magdaleną Kordel do filii bibliotecznej w Kamieniu Śląskim. Pisarka wraz z mężem, dwójką dzieci i swoim prywatnym mini ZOO, na które składają się psy i koty mieszka w Otwocku, jednak marzy o tym, by zamieszkać w Sudetach i otworzyć tam mały pensjonat, dla którego ma już nawet nazwę MIŁOMI. Zadebiutowała w 2005 roku powieścią „48 tygodni”.W swoim dorobku twórczym ma książki z serii „Malownicze”, „Uroczysko”, oraz pojedyncze powieści. Na spotkaniu autorka odpowiadała na pytania - "skąd czerpie pomysły na swoje powieści" ?, "jak długo trwa pisanie książki"?. Opowiadała o początkach swojej drogi pisarskiej, o ulubionych bohaterach, o swoich marzeniach i planach wydawniczych.
Magdalena Kordel jest osobą pełną ciepła i to ciepło przekazuje nam w swoich powieściach, czytając jej książki możemy doskonale się bawić, odnaleźć w nich mnóstwo humoru. Jej bohaterowie to postacie, które swą postawą niosą nadzieję, można się z nimi utożsamiać, odnaleźć w nich siebie i swoje problemy, smutki i radości dnia codziennego. Już niedługo będziemy mogły przeczytać pierwszą część nowej serii „Wilczy dwór”. Wszystkie obecne na spotkaniu byłyśmy zauroczone pisarką, która promieniowała ciepłem, humorem i radością życia, trudno było nam się z nią rozstać. Na zakończenie pani Magdalena podpisywała książki i pozowała do pamiątkowych fotografii.Cieszymy się, że ją spotkałyśmy. I to bardzo.

Dzisiaj święto wszystkich mam. Dzieci z Świetlicy Młodzieżowej zaprosiły swoje mamy na przyjęcie na ich cześć. Aby jeszcze bardziej uprzyjemnić im to święto wspólnie zrobiliśmy gazetkę z okazji Dnia Matki, a ponieważ już za parę dni będziemy obchodzić Dzień Dziecka, więc również i im poświęciliśmy tę gazetkę. A w bibliotece możemy pooglądać wystawkę książek z poezją o mamach i dla mam.

Dnia 12 maja na Zamku w Rogowie Opolskim filia w Malni otrzymała z rąk Dyrektora WBP w Opolu Tadeusza Chrobaka i Stanisława Rakoczego - Marszałka Województwa Opolskiego wyróżnienie w I edycji KONKURSU " O TYTUŁ NAJLEPSZEJ WIEJSKIEJ FILII BIBLIOTECZNEJ W WOJEWÓDZTWIE OPOLSKIM" POD PATRONATEM HONOROWYM ANDRZEJA BUŁY - Marszałka Województwa Opolskiego.
Spotkanie uświetnił występ Andrzeja Czernika - "Literackie interpretacje" i recital Żanety Plotnik "Nim przyjdzie wiosna..."
Konkurs został ogłoszony w 2016 roku. Przystąpiły do niego 22 biblioteki z terenów wiejskich, które rywalizując o tytuł tej najlepszej w województwie opolskim, starają się jeszcze bardziej rozwijać czytelnictwo i dobrze służyć swojej społeczności lokalnej w dostępie do wiedzy i informacji.
Odpowiadając na coraz większe trudności związane z popularyzacją czytelnictwa, WBP w Opolu chciała pokazać i szczególnie docenić trud małych wiejskich placówek bibliotecznych. Przy dużym zaangażowaniu pracowników i ich kreatywności, osiągają one znakomite wyniki czytelnicze, skutecznie promując swoją bibliotekę, angażując szereg urozmaiconych środków promocji.
Źródło: wbp.opole.pl

11 kwietnia br. w filii bibliotecznej w Malni, odbyło się spotkanie autorskie z urodzoną i mieszkającą w Krakowie Bogną Ziembicką z wykształcenia filologiem pracującą jako redaktor.
Pisarka jest autorką cyklu powieści składającego się z 5 tomów „Droga do Różan”; „Wiosna w Różanach”, „Tylko dzięki miłości”, „Bądź przy mnie”, „Na zawsze Różany”, których akcja toczy się w podkrakowskim dworku Różany, ale także w Izraelu, USA, Tanganice, przedwojennych Niemczech i ZSRR, tak że czytając książki możemy zwiedzić kawał świata. Głównymi bohaterkami są trzy kobiety Zosia, Zuzanna i Marianna, których losy są bardzo pogmatwane i nie zawsze szczęśliwie się kończą. W powieściach możemy znaleźć również przepisy kulinarne i sporą dawkę nieznanych współcześnie wierzeń, zwyczajów, czy przesądów. W fabułę książek wplecione są realia historyczne czasów wojny, a także przed i powojennych.W swoich książkach Bogna Ziembicka przenosi nas czytelników w przeszłość, w czasy które już minęły i nie wrócą, są to realistyczne, a zarazem romantyczne opowieści o tym co w życiu jest najważniejsze, o miłości, przyjaźni i rodzinie. Spotkanie przebiegało w miłej i ciepłej atmosferze, było bardzo ciekawe, pani Bogna w interesujący sposób opowiadała o swoich powieściach i nie tylko. Swoimi opowieściami zauroczyła wszystkich, a tych którzy jeszcze nie czytali jej książek zachęciła do ich przeczytania.Spotkanie zostało zorganizowane w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, przy współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Opolu, sfinansowane przez Instytut Książki i Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa.

Szukaj

bip_m

 

epuap

Sponsorzy

aktywniwregionie logo 200x100

 magnum

BK-Polska-Walce

imex

Linki

gogolin

 

orange

 

bn

 

b+

 

wbp

 

ibuk

 

ibuk

 

prb2

 

frsi

 

cała polska czyta dzieciom

 

logo IK s

 

nprc

 

legalna kultura

 

ebib

 

SBP

 

sbp

 

mbp

 

poradnik_bibliotekarza

 

bibliotekarz_pl

 

obc

 

bilioteki_publiczne

 

biliotekarz_opolski

 

sokrates

 

krapkowice

 

tarnow

 

kk

 

nysa

 

zrs

 

logo cbn

 

logo bc

 

logo catl

 

 

logo fbc

 

 

logo nac

 

 

logo fs

 

logo bibliosfera

 

logo mkidn

 

 logo pulowerek

 

 MGBPwZ

 

 ibby

 

 iczytam

 

 w-bibliotece-pl

 

 pedagogiczna opole

 

 uniwersytet opole biblioteka

 

 Wolne lektury

Lokalne Media

Radio Opole

 

NTO

 

tygodnik krapkowicki

 

nowiny krapkowickie

Polecamy

gok

 

sw_anna

 

PUP

 

zdrowie_opolskie

 

Gościmy

Odwiedza nas 39 gości oraz 0 użytkowników.

Początek strony