×

Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów filia_kamionek/aktualnosci/2019/09_warsztaty_dozynkowe oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Aktualności

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów filia_kamionek/aktualnosci/2019/09_warsztaty_dozynkowe oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

W dniu 3 września w DSS instruktor Terapii Zajęciowej Sonia Strzałek wraz z bibliotekarką Ireną Pawlytą  zorganizowały warsztaty pt. ,,Ozdoby dożynkowe”.  Zaproszeni mieszkańcy z różnego rodzaju ziaren, słomy,kłosów zbóż wykonywali piękne ozdoby , które następnie  zostały wykorzystane do zdobień w czasie korowodu dożynkowego. Uczestnicy warsztatów z zainteresowaniem wysłuchali  informacji o tym, jak odbywało się ,,Święto plonów” czyli ,,Żniwniok” i jak wyglądał  orszak dożynkowy na Śląsku opolskim w XIX-XXw.

{gallery rows=1 cols=3 layout=fixed counter=0 overlay=1}filia_kamionek/aktualnosci/2019/09_warsztaty_dozynkowe{/gallery}

W dniu 20.08.2019r w DSS,, św. Barbara’’ instruktor  Terapii Zajęciowej Sonia Strzałek wraz z bibliotekarką Ireną Pawlytą zorganizowały warsztaty pt. ,,Apteka pana Boga’’. Podczas warsztatów zaproszeni  mieszkańcy degustowali się ,,tejem’’ z ziół zbieranych przez panią Sonię oraz różne ziołowe herbatki zakupione na tę okazję . Mieszkańcy z zainteresowaniem przyjrzeli się świeżym gałązkom różnych ziół i wysłuchali krótkich informacji na temat ich zastosowania. Uczestnicy mogli również wypróbować kosmetyki produkowane na bazie z ziół.

30 lipca wspólnie z Terapią Zajęciową zorganizowano dla mieszkańców DSS ,,św. Barbara’’ spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Przyjaźni. Ponieważ pogoda nam dopisała to spotkanie odbyło się w ogrodowej altanie. W czasie spotkania mieszkańcy wysłuchali bajki terapeutycznej pt. ,,Bajka”, a następnie prowadzono dyskusję o przyjaźni  jej  rodzajach i znaczeniu w naszym życiu.

29 lipca br. Dyskusyjny Klub Książki  działający  przy filii bibliotecznej w Kamieniu Śląskim zorganizował spotkanie autorskie z panią Anielą Michną autorką  książki pt. ,,Trzy niezwykłe przyjaciółki”. W  książce została opisana przyjaźń jaka nawiązała się między trzema dziewczynami z Żywocic  podczas zesłania na Ural w 1945 roku. Pani Aniela bardzo interesująco opowiedziała o powstaniu j książki od zamysłu do jej wydania w 2018roku, trzeba wspomnieć że jest również autorką wielu artykułów dla prasy lokalnej oraz książki ,,25 lat Parafii pw św. Floriana w Żywocicach”.

9 lipca br. filia biblioteki w Kamionku wspólnie z Terapią Zajęciową zorganizowała dla mieszkańców DSS ,, św. Barbara’’ biblioterapię, na której czytano legendy związane z Kamionkiem  m.in. ,,Legenda o studzience’’. Następnie  nawiązano  luźną dyskusję  na temat legend, bo choć  legendy są nasycone motywami fantastyki i cudowności,  a opowiadania o tych wydarzeniach są przesadzone to jednak zawsze można odnaleźć w nich ziarenko prawdy.

Przedstawia osoby biorące udział z DSS Kamionek

Przedstawia osoby biorące udział z DSS Kamionek

Szukaj

bip_m

 

epuap

Sponsorzy

aktywniwregionie logo 200x100

 magnum

BK-Polska-Walce

imex

Linki

gogolin

 

orange

orange

 

bn

 

b+

 

wbp

 

ibuk

 

ibuk

 

prb2

 

frsi

 

cała polska czyta dzieciom

 

logo IK s

 

nprc

 

legalna kultura

 

ebib

 

SBP

 

sbp

 

mbp

 

poradnik_bibliotekarza

 

bibliotekarz_pl

 

obc

 

bilioteki_publiczne

 

biliotekarz_opolski

 

sokrates

 

krapkowice

 

tarnow

 

kk

 

nysa

 

zrs

 

logo cbn

 

logo bc

 

logo catl

 

 

logo fbc

 

 

logo nac

 

 

logo fs

 

logo bibliosfera

 

logo mkidn

 

 logo pulowerek

 

 MGBPwZ

 

 ibby

 

 iczytam

 

 w-bibliotece-pl

 

 pedagogiczna opole

 

 uniwersytet opole biblioteka

 

 Wolne lektury

Lokalne Media

Radio Opole

 

NTO

 

tygodnik krapkowicki

 

nowiny krapkowickie

Polecamy

gok

 

sw_anna

 

PUP

 

zdrowie_opolskie

 

Gościmy

Odwiedza nas 49 gości oraz 0 użytkowników.

Klub Malucha

Przerwa na wspólne czytanie

Zapraszamy do cyfrowej wypożyczalni ACADEMICA.

ksiazki naszych marzen 200

Początek strony