Aktualności

Dnia  06.11.2018 bibliotekę odwiedziła grupa starszaków z przedszkola ,,W ogrodzie''. Ponieważ dzień wcześniej obchodzono dzień bajkowych postaci , to nawiązano do tego dnia rozmawiając o ulubionych bajkowych bohaterach i czytaniu dzieciom bajek. Bibliotekarka przeczytała bajki pt. ,,Tomcio Paluszek'' ,   ,,Trzy świnki’ oraz wiersz J .Brzechwy ,,Smok’’. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały bajek , a następnie pokolorowały obrazki z ulubionymi bajkowymi bohaterami z , których zrobiono w bibliotece wystawę.

 

Dnia 10 września po wakacyjnej przerwie  swoją działalność wznowił Dyskusyjny Klub Książki. Tym razem wzięłyśmy pod lupę dwie zupełnie inne tematycznie książki. Na początku dyskutowano o książce Jakuba Małeckiego ,,Rdza”, gdzie pisarz w specyficzny dla siebie sposób ukazuje przeplatające się ze sobą losy babci Toski i wnuka Szymka. Każde z nich przeżywa swoje wewnętrzne dramaty  i choć tak są różni,  muszą nauczyć się wspólnego życia. Druga książka to ,,Nadwiślańskie serca”, którą czyta się łatwo i przyjemnie.  Bohaterka  Marta, młoda, ambitna kobieta, która  za nic nie chce powielać losów swoich rodziców i rodzeństwa. Wie, czego chce i odważnie realizuje plany, ale czy jej się to uda i co zmieni pojawienie się Janusza?  Przeczytajcie! Polecamy!

 

24 lipca br. zaproszono bibliotekarkę na wakacyjne spotkanie do przedszkola. Dla urozmaicenia czasu dzieciom przygotowano dinozaurowe kolorowanki, zgadywanki – "jaki to zawód ?".Przedszkolaki wysłuchały także zabawnego wiersza autorstwa Rafała Wejnera pt. ,,W sadzie’’. Następnie wszyscy razem udali się do ogrodu, gdzie dzieci bawiły się i opowiadały o swoich wakacjach. Było bardzo miło.

Dnia 05.06.2018 roku grupa starszaków z przedszkola ,,W ogrodzie"odwiedziła bibliotekę, a ponieważ trwa XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom bibliotekarka z opiekunem grupy panią Barbarą czas odwiedzin wypełniły czytaniem dzieciom bajek oraz  zabawnych wierszyków wyjaśniających znaczenie najbardziej znanych polskich przysłów z książki pt. ,,Paluszek i główka''. Ponieważ dzień ten był ciepły i słoneczny czytanie odbyło się w altanie ogrodu DSS ,,Św. Barbara’’. Dzieci wysłuchały bajki ,,Szklana góra’’ K.W. Wójcickiego oraz,,Bajka’’ H. Sienkiewicza. Bardzo chętnie udzielały się w wyjaśnianiu znaczenia poszczególnych przysłów.Na koniec dzieci podziękowały za czytanie i zaprosiły bibliotekarkę na zajęcia w przedszkolu.

 

W dniu 22.05.2018 roku pani Sonia Strzałek prowadząca terapię zajęciową w DSS ,,Św .Barbara”, zorganizowała warsztaty pt. "Majówka w kolorze biało-czerwonym’’. Na warsztaty zaprosiła dzieci z świetlicy z opiekunem panią Elwirą oraz bibliotekarkę z zaprzyjaźnionej biblioteki. Wszyscy razem zabrali się do robienia flag, kwiatów i łańcuchów w kolorze białym lub czerwonym z okazji obchodów 100- lecia Niepodległości Polski, które miały być wykorzystane do ozdobienia ogrodu podczas tegorocznej majówki. Bibliotekarka przy okazji przypomniała o tym, dlaczego nasza flaga jest biało-czerwona i podała kilka ciekawostek związanych z naszym godłem.

Szukaj

bip_m

 

epuap

Sponsorzy

aktywniwregionie logo 200x100

 magnum

BK-Polska-Walce

imex

Linki

gogolin

 

orange

 

bn

 

b+

 

wbp

 

ibuk

 

ibuk

 

prb2

 

frsi

 

cała polska czyta dzieciom

 

logo IK s

 

nprc

 

legalna kultura

 

ebib

 

SBP

 

sbp

 

mbp

 

poradnik_bibliotekarza

 

bibliotekarz_pl

 

obc

 

bilioteki_publiczne

 

biliotekarz_opolski

 

sokrates

 

krapkowice

 

tarnow

 

kk

 

nysa

 

zrs

 

logo cbn

 

logo bc

 

logo catl

 

 

logo fbc

 

 

logo nac

 

 

logo fs

 

logo bibliosfera

 

logo mkidn

 

 logo pulowerek

 

 MGBPwZ

 

 ibby

 

 iczytam

 

 w-bibliotece-pl

 

 pedagogiczna opole

 

 uniwersytet opole biblioteka

 

 Wolne lektury

Lokalne Media

Radio Opole

 

NTO

 

tygodnik krapkowicki

 

nowiny krapkowickie

Polecamy

gok

 

sw_anna

 

PUP

 

zdrowie_opolskie

 

Gościmy

Odwiedza nas 109 gości oraz 0 użytkowników.

Konsultacje z matemetyki

Zapraszamy do cyfrowej wypożyczalni ACADEMICA.

ksiazki naszych marzen 200

Początek strony