Aktualności

8 sierpnia br. zorganizowano drugie wakacyjne spotkanie dla dzieci w świetlicy młodzieżowej, na które zaproszono bibliotekarkę panią Irenę . Na pierwszym spotkaniu 27 lipca wędrowano z książką po ,,Oceanii”.  Dzieci wysłuchały ciekawych informacji o Australii i Nowej Zelandii, a  następnie narysowały flagi wybranej przez siebie wyspy Pacyfiku. W następnym dniu czytano legendy gminy Gogolin oraz  „Legendy polskie” Wandy Chotomskiej  i ,,Legenda o pięknej pasterce i księciu z Raciborza’’. W drugiej części spotkania omawiano  pizzę,  najpierw jej pochodzenie oraz ciekawostkami , gdzie została otwarta pierwsza pizzeria? , Który król zakochał się w smaku pizzy? , Skąd nazwa pizzy ,,Margherita’’?.  Po wysłuchaniu tych ciekawostek uczestnicy spotkania pod nadzorem pani Soni zabrano się do robienia pizzy. Bardzo miło spędzono  ten wakacyjny czas, było smacznie i ciekawie.

 

Kamień Śląski - spotkanie dzieci w świetlicy młodzieżowej

29 czerwca br. bibliotekarka została zaproszona do świetlicy szkolnej, aby urozmaicić dzieciom ten wakacyjny dzień.Na początku spotkania pani Irena przeczytała z gazety ,,Viktor Junior’’ ,ciekawy reportaż wyprawy Szymona – "Na wielbłądzie do wulkanu". W dalszej części zajęć przygotowano dla uczestników quiz ,,Podróż po Europie’’, a także krzyżówki, rebusy, wykreślanki o tematyce wakacyjnej.Dzieci pakowały również wakacyjny wirtualny plecak, w którym miały zmieścić 5 niezbędnych ich zdaniem przedmiotów. Na koniec spotkania odbyła się konkurencja sportowa a wysiłek zawodników nagrodzony został słodkim poczęstunkiem.

DSCN0159 640x480DSCN0162 640x480

7 czerwca br. bibliotekę odwiedziły przedszkolaki z przedszkola w Kamieniu Śląskim. Bibliotekarka połączyła odwiedziny z trwającym Ogólnopolskim Tygodniem Czytania Dzieciom pod hasłem ,,Czytanie łączy’’. Dzieci wysłuchały opowiadania o przygodach Zoe i Groszka pt. ,,Gdzie jest Kłębuszek" oraz wierszy Jana Brzechwy ,,Sum’’ i ,,Kaczka dziwaczka’’. Dzieci odgadywały wiele zagadek o owocach i warzywach zwłaszcza, że niektóre z nich już mogą znaleźć w swoich ogródkach. Przygotowano dla małych gości puzzle z bajkowymi bohaterami, które bardzo lubią układać .Na koniec dzieci podziękowały i pożegnały się z bibliotekarką.

Szukaj

bip_m

 

epuap

Sponsorzy

aktywniwregionie logo 200x100

 magnum

BK-Polska-Walce

imex

Linki

gogolin

 

orange

 

bn

 

b+

 

wbp

 

ibuk

 

ibuk

 

prb2

 

frsi

 

cała polska czyta dzieciom

 

logo IK s

 

nprc

 

legalna kultura

 

ebib

 

SBP

 

sbp

 

mbp

 

poradnik_bibliotekarza

 

bibliotekarz_pl

 

obc

 

bilioteki_publiczne

 

biliotekarz_opolski

 

sokrates

 

krapkowice

 

tarnow

 

kk

 

nysa

 

zrs

 

logo cbn

 

logo bc

 

logo catl

 

 

logo fbc

 

 

logo nac

 

 

logo fs

 

logo bibliosfera

 

logo mkidn

 

 logo pulowerek

 

 MGBPwZ

 

 ibby

 

 iczytam

 

 w-bibliotece-pl

 

 pedagogiczna opole

 

 uniwersytet opole biblioteka

 

 Wolne lektury

Lokalne Media

Radio Opole

 

NTO

 

tygodnik krapkowicki

 

nowiny krapkowickie

Polecamy

gok

 

sw_anna

 

PUP

 

zdrowie_opolskie

 

Gościmy

Odwiedza nas 173 gości oraz 0 użytkowników.

Konsultacje z matemetyki

Wystawa 100 - lecie Odzyskania Niepodległości.

Zapraszamy do cyfrowej wypożyczalni ACADEMICA.

ksiazki naszych marzen 200

Początek strony