Aktualności

7 czerwca br. bibliotekę odwiedziły przedszkolaki z przedszkola w Kamieniu Śląskim. Bibliotekarka połączyła odwiedziny z trwającym Ogólnopolskim Tygodniem Czytania Dzieciom pod hasłem ,,Czytanie łączy’’. Dzieci wysłuchały opowiadania o przygodach Zoe i Groszka pt. ,,Gdzie jest Kłębuszek" oraz wierszy Jana Brzechwy ,,Sum’’ i ,,Kaczka dziwaczka’’. Dzieci odgadywały wiele zagadek o owocach i warzywach zwłaszcza, że niektóre z nich już mogą znaleźć w swoich ogródkach. Przygotowano dla małych gości puzzle z bajkowymi bohaterami, które bardzo lubią układać .Na koniec dzieci podziękowały i pożegnały się z bibliotekarką.


W dniu 04.06.2018 r. odbyło się spotkanie DKK. To było  było ostatnie spotkanie przed przerwą wakacyjną, ponownie klubowiczki spotkają się dopiero we wrześniu. W to upalne popołudnie podjęłyśmy dyskusję nad książkami Karoliny Wilczyńskiej ,,Jeszcze raz Nataszo’’ , "Performens’’. "Performens" - główną bohaterką tej powieści jest Nadia, prezes wielkiej firmy, która porzuca pracę i karierę po czym ucieka na wieś, gdzie próbuje na nowo ułożyć sobie życie. Szybko jednak przekonuje się, że życie w takim miejscu nie jest sielanką i dalece odbiega od życia w mieście. Perypetie życiowe zarówno Nadii jak i Nataszy w ,,Jeszcze raz Nataszo’’ czyta się lekko i przyjemnie chociaż treść zawiera wiele różnych problemów życiowych kobiet to trudno jest się oderwać od czytania.Natasza, której winą jest to, że kochała zbyt mocno męża i szukała jego akceptacji teraz musi podążać przez życie sama, ale czy uda jej się odnaleźć utracony spokój i szczęście? Sprawdźcie sami polecamy - klubowiczki DKK.

14 maja odbyło się spotkanie autorskie z Sabiną Waszut, autorką, poetką oraz recenzentką. Pisarka propaguje kulturę Śląską, jej debiutancka powieść ,,Rozdroża” została nominowana do Nagrody Literackiej Europy Środkowej ,,Angelus’’ za rok 2014. Na festiwalu Literatury Kobiet w Siedlcach książka zdobyła nagrodę główną kategorii Pióro, dla najbardziej poruszającej polskiej powieści roku 2014. Autorka napisała i wydała dalsze losy bohaterów ,,Rozdroży”: ,,W obcym domu”, a w listopadzie 2017 r. premierę miała trzecia część śląskiej sagi ,,Zielony Byfyj’’. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze, a książki pani Waszut zostały bardzo dobrze ocenione przez członków Dyskusyjnego Klubu Książki z Kamienia Śląskiego oraz przybyłych członków DKK Malni i Gogolina. Autorka otrzymała podziękowania za to, że jako jedna z nielicznych opisała w swoich książkach problematykę oraz życie rodzin na górnym Śląsku w okresie przed i po II wojnie światowej.

10 maja br. na  Zamku w Rogowie Opolskim odbyła się II edycja konkursu "O tytuł najlepszej wiejskiej filii bibliotecznej w województwie opolskim", na którym FILIA KAMIEŃ ŚLĄSKI otrzymała PODZIĘKOWANIE.Do konkursu przystąpiło 20 filii z województwa opolskiego. Patronat honorowy objął  Andrzej Buła - Marszałek Województwa Opolskiego. Spotkanie uświetnił występ literacko - muzyczny z udziałem Marty Fox i Artura Gotza. Gratulujemy zwycięzcom II edycji.

W dniu 27 kwietnia 2018 r. w Przedszkolu odbyła się Noc Bajek, na którą zaproszono bibliotekarkę Irenę Pawlytę .Dla najmłodszych przygotowano wiele niespodzianek i atrakcji .Pani Irena przeczytała dzieciom bajki ,,Szewczyk Dratewka’’ ,,Trzy świnki’’, przeprowadziła bajkowy quiz, w którym przedszkolaki wykazały się znakomitą wiedzą o bajkach, baśniach i bez problemu udzielały prawidłowych odpowiedzi. Bibliotekarka podczas czytania zabawnego wiersza ,,Owoce’’ na chwilę wcieliła się w truskawkę co spodobało się dzieciom. Na milusińskich czekało jeszcze wiele różnych atrakcji o nudzie nie było mowy, ponieważ nauczyciele oraz dyrektor dopilnowali by ta "Bajkowa Noc" była wyjątkowa.

Szukaj

bip_m

 

epuap

Sponsorzy

aktywniwregionie logo 200x100

 magnum

BK-Polska-Walce

imex

Linki

gogolin

 

orange

 

bn

 

b+

 

wbp

 

ibuk

 

ibuk

 

prb2

 

frsi

 

cała polska czyta dzieciom

 

logo IK s

 

nprc

 

legalna kultura

 

ebib

 

SBP

 

sbp

 

mbp

 

poradnik_bibliotekarza

 

bibliotekarz_pl

 

obc

 

bilioteki_publiczne

 

biliotekarz_opolski

 

sokrates

 

krapkowice

 

tarnow

 

kk

 

nysa

 

zrs

 

logo cbn

 

logo bc

 

logo catl

 

 

logo fbc

 

 

logo nac

 

 

logo fs

 

logo bibliosfera

 

logo mkidn

 

 logo pulowerek

 

 MGBPwZ

 

 ibby

 

 iczytam

 

 w-bibliotece-pl

 

 pedagogiczna opole

 

 uniwersytet opole biblioteka

 

 Wolne lektury

Lokalne Media

Radio Opole

 

NTO

 

tygodnik krapkowicki

 

nowiny krapkowickie

Polecamy

gok

 

sw_anna

 

PUP

 

zdrowie_opolskie

 

Gościmy

Odwiedza nas 83 gości oraz 0 użytkowników.

"Otoczenie wolne od papierosa"- wystawa prac.

Wystawa "Życie i twórczość Jerzego Lipki".

Wystawa 100 - lecie Odzyskania Niepodległości.

Awifauna Opolszczyzny

Konsultacje z matemetyki

Zapraszamy do cyfrowej wypożyczalni ACADEMICA.

ksiazki naszych marzen 200

Początek strony