Aktualności

23 listopada odbyło się spotkanie autorskie z  Wiolettą Piasecką, autorką literatury dziecięcej i młodzieżowej. Spotkanie zorganizowano w szkole podstawowej w Kamieniu Śląskim dla uczniów klas I - III.

Autorka bajek i baśni dla dzieci.Zadebiutowała w 1999 roku zbiorem pt. Zaczarowana kraina bajek, wydanym przez wydawnictwo Quo Vadis. Znalazło się tam siedem utworów. W 2001r. po raz pierwszy ukazała się w Krakowie, wydana przez wydawnictwo Skrzat, biografia H.CH. Andersena pt. W poszukiwaniu szczęścia. Baśniowa biografia Andersena.

Jednak sukces wydawniczy i autorski przyniosła współpraca z wydawnictwem DROZD Elbląg, która zaowocowała serią pt. "Baśnie Wioletty Piaseckiej" Seria zawiera 12 zbiorów baśni, są to:

- Zaczarowane bąbelki,

- Bajka na dobranoc,

- Dwie Małgosie,

- Bajka o królewnie,

- Sześć życzeń Natalki,

- Dawno temu.,

- W poszukiwaniu szczęścia. Baśniowa biografia Andersena,

- Włóczęga,

- Domek marzeń,

- Zasłużyć na fiołki. Baśń biograficzna o Faustynie Morzyckiej,

- Księżniczka dziecięcych serc.

Źródło: www.wiolettapiasecka.pl

23 listopada br. w PSP w Kamieniu Śląskim odbyło się trzecie podsumowujące spotkanie z uczniami kl. VII, z okazji 100 - lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na spotkaniu bibliotekarka przybliżyła uczniom historię Orła Białego, który widnieje w godle państwa polskiego, oraz o jego zmianach wizerunku od czasów Przemysła II po czasy współczesne. Uczniowie wysłuchali krótkiego artykułu na temat największej bitwy powstań śląskich, która miała miejsce 21 maja 1921 roku na Górze św. Anny. Spotkanie zakończyła deklamacja wiersza Wisławy Szymborskiej pt. ,,Gawęda o miłości do ziemi ojczystej''.

22 listopada br. odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.  Na spotkaniu omawiano thriller B. A. Paris  ,,Za zamkniętymi drzwiami”, który spodobał się wszystkim  klubowiczkom ze względu na prosty język i brak zbędnych opisów. Książka wciąga czytelnika i nie można się od niej oderwać, a powodem jest szybkie tempo akcji, które jest coraz bardziej zaskakujące. Bohaterowie powieści to Jack i Grace: on jest przystojny i bogaty, ona czarująca i elegancka. Chciałoby się poznać Grace nieco lepiej, ale to niełatwe, bo Jack i Grace są nierozłączni. Niektórzy nazwaliby to prawdziwą miłością.

Doskonałe małżeństwo, czy perfekcyjne kłamstwo? Przeczytajcie sami POLECAMY!

Dnia 5 listopada ramach współpracy z Szkołą Podstawową w Kamieniu Ślaskim  zorganizowano dla pierwszoklasistów pasowanie na czytelników biblioteki. Spotkanie to połączono z obchodami Dnia Bajkowych Postaci, który przypada właśnie na 5 listopada. Na wstępie zapoznano dzieci z zasadami korzystania z biblioteki, uświadomiono  jak wiele korzyści można czerpać z czytania książek i jak należy o nie dbać. W dalszej części spotkania dzieci wysłuchały wiersza M.Szczepańskiej ,,Wesoła biblioteka’’ oraz ,,Książka czeka’’ Hanny Łachockiej. Po wysłuchaniu wierszy uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej – Filia Kamień Śląski, każdy otrzymał dyplom oraz zakładkę do książki.Na zakończenie tego  wyjątkowego spotkania bibliotekarka przeczytała bajkę o przygodach sympatycznego żółwika pt. ,,Franklin i kółko przyrodnicze”.]

Szukaj

bip_m

 

epuap

Sponsorzy

aktywniwregionie logo 200x100

 magnum

BK-Polska-Walce

imex

Linki

gogolin

 

orange

 

bn

 

b+

 

wbp

 

ibuk

 

ibuk

 

prb2

 

frsi

 

cała polska czyta dzieciom

 

logo IK s

 

nprc

 

legalna kultura

 

ebib

 

SBP

 

sbp

 

mbp

 

poradnik_bibliotekarza

 

bibliotekarz_pl

 

obc

 

bilioteki_publiczne

 

biliotekarz_opolski

 

sokrates

 

krapkowice

 

tarnow

 

kk

 

nysa

 

zrs

 

logo cbn

 

logo bc

 

logo catl

 

 

logo fbc

 

 

logo nac

 

 

logo fs

 

logo bibliosfera

 

logo mkidn

 

 logo pulowerek

 

 MGBPwZ

 

 ibby

 

 iczytam

 

 w-bibliotece-pl

 

 pedagogiczna opole

 

 uniwersytet opole biblioteka

 

 Wolne lektury

Lokalne Media

Radio Opole

 

NTO

 

tygodnik krapkowicki

 

nowiny krapkowickie

Polecamy

gok

 

sw_anna

 

PUP

 

zdrowie_opolskie

 

Gościmy

Odwiedza nas 47 gości oraz 0 użytkowników.

Konsultacje z matemetyki

Zapraszamy do cyfrowej wypożyczalni ACADEMICA.

ksiazki naszych marzen 200

Początek strony