Aktualności

5 marca br.  odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książk, na  którym zostały przeczytane i omówione trzy felietony ze zbioru Krzysztofa Vargas pt. ,,Polska mistrzem Polski’’, w których błyskotliwie, z ironią ukazuje stan funkcjonowania różnych instytucji kulturowych. Zgodziłyśmy się z autorem w większości kwestii poruszanych w tych felietonach. Dużo miejsca poświęca on literaturze i filmowi.Felietony przeczytane na spotkaniu: ,,Balladyna bez majtek’’ , ,,O układaniu książek, czyli precz z zaginaczami rogów" , "Smoleńsk z betonu" czy "Katolickie pogaństwo‘’ czytało się łatwo i szybko, a czasami nawet wywoływały śmiech.

W dniu 19.02.2018 roku odbyło się pierwsze z trzech zaplanowanych w tym roku spotkań z uczniami klasy VI szkoły podstawowej z okazji przypadającej w tym roku 100 - ej  rocznicy Odzyskania  Niepodległości Polski. Temat dzisiejszego spotkania, to ,,Ojcowie Polski Odrodzonej’’.Bibliotekarka przybliżyła postacie trzech z wielu  wybitnych Polaków, którzy poświecili życie w walce o niepodległość a byli nimi : Józef Piłsudski, Wojciech Korfanty, Józef Haller. Przygotowano dla uczniów Quiz wiedzy o historii, z którym sobie bardzo dobrze poradzili. Na kolejnym spotkaniu  ,,Ojcowie Polski Odrodzonej’’ będą omawiane postacie: Romana Dmowskiego, Wincentego Witosa, Ignacego Daszyńskiego. Będą również czytane wiersze napisane ku czci poległych żołnierzy.

W dniu 05.02.2018 roku odbyło się cykliczne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, na którym omawiano książkę Magdaleny Kordel ,,Serce z piernika’’. Mimo, że książka toczy się wokół tematyki bożonarodzeniowej, to jest także idealna dla pań na zimowe wieczory. Miło było wrócić do czasu pachnącego świątecznymi piernikami. Książkę czyta się szybko i przyjemnie, można się pośmiać ale też i wzruszyć."Serce z piernika" przeniesie cię w świat, w którym najważniejsza jest siła marzeń, a cuda – duże i małe – zdarzają się wtedy, kiedy najbardziej ich potrzebujesz.Klementyna – mistrzyni pachnących pierników – całe życie spędziła na walizkach. W najbardziej niespodziewanych momentach babcia Agata brała ją za rękę i ruszały w nieznane.Dziś w oczach maleńkiej córeczki Dobrochny bohaterka dostrzega własną dawną niepewność i strach na widok babki szykującej się do drogi. Klementyna już wie, że przyszedł czas, by zmienić swoje życie i zacząć spełniać najskrytsze pragnienia.

W dniu 19.01.2018 roku wspólnie z Świetlicą Młodzieżową zorganizowano warsztaty, na których rozpoczęto przygotowania do obchodów Dnia Babci i Dziadka (21.01 – 22.01.2018). Na początku bibliotekarka przypomniała kiedy powstał pomysł utworzenia święta w Polsce i związanym z nim zwyczaj a, także ciekawostki o tym jak i czy w ogóle świętuje się te dni w innych krajach. Pani Irena przeczytała również kilka wierszy dedykowanych babciom i dziadkom z książki pt ,,Życzę Ci". W dalszej części spotkania wykonano tradycyjne laurki. Wszyscy bardzo się starali co widać było w końcowym efekcie.

Szukaj

bip_m

 

epuap

Sponsorzy

aktywniwregionie logo 200x100

 magnum

BK-Polska-Walce

imex

Linki

gogolin

 

orange

 

bn

 

b+

 

wbp

 

ibuk

 

ibuk

 

prb2

 

frsi

 

cała polska czyta dzieciom

 

logo IK s

 

nprc

 

legalna kultura

 

ebib

 

SBP

 

sbp

 

mbp

 

poradnik_bibliotekarza

 

bibliotekarz_pl

 

obc

 

bilioteki_publiczne

 

biliotekarz_opolski

 

sokrates

 

krapkowice

 

tarnow

 

kk

 

nysa

 

zrs

 

logo cbn

 

logo bc

 

logo catl

 

 

logo fbc

 

 

logo nac

 

 

logo fs

 

logo bibliosfera

 

logo mkidn

 

 logo pulowerek

 

 MGBPwZ

 

 ibby

 

 iczytam

 

 w-bibliotece-pl

 

 pedagogiczna opole

 

 uniwersytet opole biblioteka

 

 Wolne lektury

Lokalne Media

Radio Opole

 

NTO

 

tygodnik krapkowicki

 

nowiny krapkowickie

Polecamy

gok

 

sw_anna

 

PUP

 

zdrowie_opolskie

 

Gościmy

Odwiedza nas 64 gości oraz 0 użytkowników.

Wystawa 100-lat niepodległości

Wystawa pokonkursowa.

Konsultacje z matemetyki

Zapraszamy do cyfrowej wypożyczalni ACADEMICA.

ksiazki naszych marzen 200

Początek strony