Aktualności

W dniu 04.12.2017 roku odbyło się ostatnie w tym roku cykliczne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Przy dobrej kawie i świątecznych pierniczkach zmieniłyśmy zupełnie klimat i pochyliłyśmy sie nad ksiażką Katarzyny Michalak pt. ,,Amelia’’. Bardzo lekka książka na jesienną słotę i choć powieść jest przewidywalna, to jednak bardzo dobrze się ja czyta. Można przy niej na chwilę zapomnieć o szarej rzeczywistości i przenieść się w magiczny świat Amelii , gdzie wszystko pięknie się układa a problemy same się rozwiązują . Książka w sam raz na magiczny świąteczny czas.,,Amelia’’- Tajemnicza postać o pięknych, czarnych oczach zburzyła spokój mieszkańców Zabajki. Skąd się tutaj znalazła? Jaka jest jej historia? Czy list, kurczowo ściskany w drobnych dłoniach to jedyne, co pozostało dziewczynie bez przeszłości? I w końcu: czy rzeczywiście ma na imię Amelia?

13 listopada odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem omawiałyśmy książkę Harlana Cobena pt. ,,Już mnie nie oszukasz''.Jest to thriller, którego czyta się szybko i z zaciekawieniem.W książce nie brakuje zaskakujących zwrotów akcji, a zakończenia czytelnik nie domyśli się tak łatwo. Autor stworzył atmosferę, w  której ciągle zastanawiamy się, czy dana osoba mówi prawdę i komu można uffać. Klubowiczkom książka spodobała się i wrócimy jeszcze do innych pozycji książkowych tego autora. Warto sięgnąć po ten tytuł. Na następnym spotkaniu będziemy dyskutować o książce Katarzyny Michalak ,,Amelia".

W dniu 02.10.2017 r.odbyło się cykliczne spotkanie członków Dyskusyjnego Klubu Książki, na którym omawialiśmy książkę Szczepana Twardocha ,,Król’’. Powieść tę nie czyta sie ani lekko ani przyjemnie można powiedzieć ,,ciężki kaliber’ ’zdecydowanie nie nasze klimaty, ale polecamy ją czytelnikom o mocnych nerwach .
KRÓL-Warszawa. Burzliwe lata trzydzieste XX wieku. Wielokulturowy, podzielony świat u progu drugiej wojny światowej, targany konfliktami narodowymi, politycznymi, społecznymi - w całej złożoności, pokazany nieraz drastycznie, ostro, szokująco. Zwroty akcji, romanse, gwałty, ćwiartowanie ciał, szantaże, przewroty polityczne - tu zaciera się granica między życiem codziennym, polityką, a gangsterką.

W dniu 29.09.2017 r. z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania pani bibliotekarka udała się do przedszkola, aby poczytać maluchom. Dzieci wysłuchały ważnych przestróg od Karlika z książeczki pt. ,,Karlik nasz zuch morowy do pomocy zawsze gotowy’’ oraz wierszy J. Tuwima ,,Dwa Michały’’ , ,,Kotek’ ’i ,,Rzepka’’ w którym z wielką przyjemnością odegrały swoje role.

25.09.2017 r. w ramach współpracy ze Świetlicą Młodzieżową odbyły się warsztaty, których temat brzmiał: "Jesień w lesie". W czasie spotkania rozmawialiśmy o zmianach zachodzących w przyrodzie - szczególnie w lesie, związanych z nadejściem jesieni. Pani bibliotekarka przeczytała kilka ciekawych informacji z książki pt. ,,Przyroda Polski – w lesie” między innymi jak zwierzęta przygotowują się do zimy, które grzyby są smaczne i jadalne, a które trujące i bardzo niebezpieczne. W dalszej części spotkania dzieci wykonały filcowe sowy.

Szukaj

bip_m

 

epuap

Sponsorzy

aktywniwregionie logo 200x100

 magnum

BK-Polska-Walce

imex

Linki

gogolin

 

orange

 

bn

 

b+

 

wbp

 

ibuk

 

ibuk

 

prb2

 

frsi

 

cała polska czyta dzieciom

 

logo IK s

 

nprc

 

legalna kultura

 

ebib

 

SBP

 

sbp

 

mbp

 

poradnik_bibliotekarza

 

bibliotekarz_pl

 

obc

 

bilioteki_publiczne

 

biliotekarz_opolski

 

sokrates

 

krapkowice

 

tarnow

 

kk

 

nysa

 

zrs

 

logo cbn

 

logo bc

 

logo catl

 

 

logo fbc

 

 

logo nac

 

 

logo fs

 

logo bibliosfera

 

logo mkidn

 

 logo pulowerek

 

 MGBPwZ

 

 ibby

 

 iczytam

 

 w-bibliotece-pl

 

 pedagogiczna opole

 

 uniwersytet opole biblioteka

 

 Wolne lektury

Lokalne Media

Radio Opole

 

NTO

 

tygodnik krapkowicki

 

nowiny krapkowickie

Polecamy

gok

 

sw_anna

 

PUP

 

zdrowie_opolskie

 

Gościmy

Odwiedza nas 53 gości oraz 0 użytkowników.

Początek strony