Aktualności

PLAN PRACY W CZASIE WAKACJI W FILII BIBLIOTECZNEJ W KAMIENIU ŚLĄSKIM 566x800

W dniu 13.06.2017 roku w ramach akcji CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM, bibliotekarka udała się do przedszkola w Kamieniu Śląskim, aby poczytać dzieciom bajki. Bibliotekarka wybrała dla nich dwie bajki,które bardzo im się spodobały- bajkę pt. ,,O sześciu łabędziach’’ i ,,O siedmiu krukach’’J.W.Grimm.Na życzenie maluchów przeczytano również wiersz ,,Żaba’’ J.Brzechwy. Następnie dzieci wykonywały prace plastyczne i odgadywały zagadki z książeczki ,,Świat zagadek’’. Spotkanie zakończono słodkim poczęstunkiem.

W dniu 08.06.2017 r.  odbyło się ostatnie przed wakacyjne, cykliczne spotkanie członkiń Dyskusyjnego Klubu Książki.Tym razem dyskutowałyśmy o książce Danielle Steel pt.,,Blue”. Najnowsza powieść Danielle Steel. Absolutna klasyka powieści obyczajowej. Książkę czyta się szybko i przyjemnie tak jak inne pozycje książkowe tej autorki, których większość stała się bestsellerami.Ginny miała wszystko: obiecującą karierę, przystojnego męża i ślicznego synka. Aż do strasznego dnia, gdy obaj zginęli w wypadku samochodowym. Jej życie w jednej chwili rozsypało się w drobny mak, a ona straciła nadzieję, że kiedykolwiek uda się je odbudować. Jest to wzruszająca opowieść o niezwykłym macierzyństwie i sile miłości, która pomaga zasklepić nawet najgłębsze rany.Polecamy.

W ramach współpracy ze Szkołą Podstawową zorganizowano 16 maja 2017 roku zajęcia, których temat brzmiał ,,Pielęgnujemy naszą gwarę’. Na spotkanie zaproszono panią Edeltraudę Krupop, mieszkankę Kamienia Śląskiego, która promuje śląskie dziedzictwo kulturowe i gwarę śląską. Bibliotekarka przeczytała wiersz pt. ,,Pan Hilary’’ w wersji śląskiej następnie przygotowano dla dzieci krótkie opowiadania, które musiały przeczytać zamieniając wyrazy z języka polskiego na śląski, a pani Krupop czuwała nad poprawnością ich wymowy. Podczas spotkania zachęcono uczniów aby pielęgnowali swoją gwarę i nie wstydzili się mówić po Śląsku bo to nie jest wstyd jak uważają młodzi ludzie. Na koniec spotkania otrzymali kartki z wyrazami do przetłumaczenia z języka polskiego na śląski i odwrotnie, co nie sprawiło im problemu.

W ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek ,,Biblioteka! Oczywiście!" uczniowie szkoły podstawowej z opiekunem klasy Panią Danutą Wojtyrą 10 maja odwiedzili bibliotekę. Dzieci przeglądały kronikę biblioteki, z której dowiedziały się o wielu ciekawych wydarzeniach np. od kiedy istnieje i jacy ciekawi goście odwiedzali bibliotekę. Zachęcono również do czytania czasopism dla młodzieży takich jak: Victor Junior, Cogito oraz do odwiedzin, bo biblioteka to miejsce gdzie można ciekawie spędzić czas.

 

Szukaj

bip_m

 

epuap

Sponsorzy

aktywniwregionie logo 200x100

 magnum

BK-Polska-Walce

imex

Linki

gogolin

 

orange

 

bn

 

b+

 

wbp

 

ibuk

 

ibuk

 

prb2

 

frsi

 

cała polska czyta dzieciom

 

logo IK s

 

nprc

 

legalna kultura

 

ebib

 

SBP

 

sbp

 

mbp

 

poradnik_bibliotekarza

 

bibliotekarz_pl

 

obc

 

bilioteki_publiczne

 

biliotekarz_opolski

 

sokrates

 

krapkowice

 

tarnow

 

kk

 

nysa

 

zrs

 

logo cbn

 

logo bc

 

logo catl

 

 

logo fbc

 

 

logo nac

 

 

logo fs

 

logo bibliosfera

 

logo mkidn

 

 logo pulowerek

 

 MGBPwZ

 

 ibby

 

 iczytam

 

 w-bibliotece-pl

 

 pedagogiczna opole

 

 uniwersytet opole biblioteka

 

 Wolne lektury

Lokalne Media

Radio Opole

 

NTO

 

tygodnik krapkowicki

 

nowiny krapkowickie

Polecamy

gok

 

sw_anna

 

PUP

 

zdrowie_opolskie

 

Gościmy

Odwiedza nas 81 gości oraz 0 użytkowników.

Początek strony