Aktualności

20 listopada br. odbyło się cykliczne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki na , którym rozmawiałyśmy  o książkach: ,,Punkt zwrotny’’ Danielle Steel ,oraz , ,,Jolanta’ ’autorstwa Sylwii Chutnik . ,,Punkt zwrotny’’ to powieść ,która opowiada o perypetiach życiowych grupy amerykańskich wybitnych lekarzy oddziału ratunkowego ,którzy pewnego razu zostają zaproszeni do Paryża na  prestiżowe szkolenie. Wszyscy będą musieli podejmować szybkie i ważne decyzje , które nie tylko zmienią ich życie, ale także spojrzenie na pewne sprawy które nabrały innego znaczenia. ,,Jolanta” – Tytułowa Jolanta to dziewczyna z rozbitej rodziny robotniczej mieszkająca na warszawskim Żeraniu. Gdy ojciec odchodzi z domu i porzuca rodzinę , matka załamuje się zaczyna popadać w alkoholizm, a brat się w ogóle nią nie interesuje. Jola czuje się samotna i zagubiona nie rozumie zaistniałej sytuacji ,a nawet obwinia siebie za rozpad małżeństwa rodziców .Jako dorosła kobieta zakłada swoją rodzinę i choć spełnia się jej marzenie to jednak nie doznaje uczucia spełnienia ponieważ traumy dzieciństwa nie dają o sobie zapomnieć.

5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Bajkowych Postaci. W tym dniu bibliotekę odwiedziły przedszkolaki, które chętnie opowiadały o swoich ulubionych bajkowych bohaterach. Bibliotekarka przygotowała dla dzieci zestaw bajkowych zagadek z , którymi świetnie sobie poradziły ,  następnie  przeczytała bajkę pt. ,,Piękna i Bestia” wcielając się  na chwile w postać Baby –Jagi. Zadowolone ze spotkania przedszkolaki  podziękowały pani Irenie, a na zakończenie spotkania pięknie zaśpiewały ,,Jesienną piosenkę’’.

22 października , opiekunki Świetlic Młodzieżowych W Kamieniu Śląskim i Choruli zorganizowały warsztaty ,,Jesienno-dyniowe ‘’na , które zaproszono zaprzyjaźnioną z świetlicą bibliotekarkę panią Irenę. Pani Ewa przygotowała i usmażyła pyszne racuchy dyniowe ,które zniknęły z talerzy w mgnieniu oka ,natomiast pani Kasia poprowadziła zajęcia plastyczne podczas ,których powstawało wiele ciekawych jesiennych strachów wykonanych na słoikach i butelkach .W czasie konsumpcji  dyniowych smakołyków bibliotekarka przeczytała wiele ciekawych informacji o pochodzeniu i szerokim zastosowaniu dyni. Warsztaty były bardzo udane a uczestnicy  uśmiechnięci i zadowoleni.

Dnia 21 października odbyło się spotkanie klubowiczek DKK. Omawiano książki: ,,Srebrna Zatoka ’’J. Moyes oraz  ,,W krainie czarów’’ S. Chutnik .  Sylwia Chutnik  w swojej książce przedstawia  kilka historii,  opowiada o smutnych losach ludzi, którym się w życiu nie udaje. Autorka  sugestywnie opisuje tragizm losów wojennych. ,,Srebrna zatoka”, to malownicze miejsce w dzikiej części australijskiego wybrzeża ,gdzie swój azyl znalazła główna bohaterka Liza i jej córka Hannah, których spokojne życie staje się zagrożone wraz z pojawieniem się Mikea.

…czy można pokochać kogoś, kto wydaje się naszym największym wrogiem?

Szukaj

bip_m

 

epuap

Sponsorzy

aktywniwregionie logo 200x100

 magnum

BK-Polska-Walce

imex

Linki

gogolin

 

orange

orange

 

bn

 

b+

 

wbp

 

ibuk

 

ibuk

 

prb2

 

frsi

 

cała polska czyta dzieciom

 

logo IK s

 

nprc

 

legalna kultura

 

ebib

 

SBP

 

sbp

 

mbp

 

poradnik_bibliotekarza

 

bibliotekarz_pl

 

obc

 

bilioteki_publiczne

 

biliotekarz_opolski

 

sokrates

 

krapkowice

 

tarnow

 

kk

 

nysa

 

zrs

 

logo cbn

 

logo bc

 

logo catl

 

 

logo fbc

 

 

logo nac

 

 

logo fs

 

logo bibliosfera

 

logo mkidn

 

 logo pulowerek

 

 MGBPwZ

 

 ibby

 

 iczytam

 

 w-bibliotece-pl

 

 pedagogiczna opole

 

 uniwersytet opole biblioteka

 

 Wolne lektury

Lokalne Media

Radio Opole

 

NTO

 

tygodnik krapkowicki

 

nowiny krapkowickie

Polecamy

gok

 

sw_anna

 

PUP

 

zdrowie_opolskie

 

Gościmy

Odwiedza nas 86 gości oraz 0 użytkowników.

Początek strony