Dyskusyjny Klub Książki

25 stycznia 2017 r. w czytelni Gminnej Biblioteki Publicznej w Gogolinie odbyło się cykliczne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Otworzyła je moderator klubu Ewa Bury witając wszystkie Panie serdecznie. Omawiano: „Tonia”- Iwony Żytkowiak oraz „Korona śniegu i krwi” - Elżbiety Cherezińskiej. Panie, które przeczytały powieść I. Żytkowiak wypowiadały się bardzo pozytywnie o przeczytanej książce. Nie nudząca się akcja, opis życia głównej bohaterki i jej najbliższych to jakby kadry z życia przełożone na karty książki. Tonia chwilami drażniła, zwłaszcza gdy tłumaczyła męża, jednak przez cały czas czytelnik życzy jej szczęścia. Zakończenie książki w ocenie czytelniczek było bardzo emocjonujące -…. Bałam się, że może coś złego się wydarzyć głównej bohaterce, niech w końcu jej się uda, tego pragnęłam… - mówiła jedna z klubowiczek . „Tonia” to książka, która podobała się wszystkim czytelniczkom i jak napisano na książce „wywraca życie do góry nogami” to okazało się prawdą. Tak oceniły zgromadzone panie. Z wielką przyjemnością sięgną po inne książki pisarki. Drugą omawianą pozycją, równie chętnie przyjętą była „Korona śniegu i krwi” – wydana w 2012 r. bestsellerowa powieść E. Cherezińskiej jest powieścią historyczną opisującą Polskę w epoce rozbicia dzielnicowego. „…. To piękna powieść zawierająca mnóstwo faktów, o których nie wiedziałam, a które później sprawdzałam pogłębiając zdobytą w szkole wiedzę. Poznałam osoby wyjątkowe, którym dobro Polski leżało w sercu. Z przyjemnością i ciekawością sięgnęłam po inne książki pisarki….” Tak relacjonowała czytelniczka. Panie, które nie przeczytały powieści, zostały zachęcone do sięgnięcia po książki Elżbiety Cherezińskiej.
Następne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbędzie się pod koniec lutego. Dyskutować będziemy o książkach: R. Mróz „Behawiorysta” oraz Shurki Laila „ Byłam żoną szejka”.

23 maja br. członkinie Dyskusyjnego Klubu Książki z Gogolina zamieniły czytelnię biblioteki (w której odbywają się cykliczne posiedzenia klubu) na gogoliński park. Spotkanie rozpoczęto w bibliotece. Otworzyła je moderator klubu dyrektor Ewa Bury, następnie wszystkie czytelniczki „uzbrojone” w rowery ruszyły na krótką wycieczkę do Karłubca. Celem była galeria obrazów znajdująca się w kościele Św. Anny i Św. Joachima.Dwa kółka, piękne słońce i przyroda, a przede wszystkim miłe towarzystwo i dużo książek tak wyglądało majowe posiedzenie Dyskusyjnego Klubu Książki.Tematem dyskusji było: „Religia drogowskaz czy przeżytek” na podstawie literatury, malarstwa i filmów. Choć temat poważny i rozmowa toczyła się na poważnie to jednak w miłych okolicznościach przyrody, wesołej i serdecznej atmosferze. Spotkanie zakończono ustaleniem następnej książki poddanej do omówienia, a będą to powieści Katarzyny Bondy. Serdecznie zapraszamy już w drugiej połowie czerwca.

6 kwietnia br. klubowiczki Dyskusyjnego Klubu Książki z Gogolina uczestniczyły w spotkaniu autorskim z Agnieszką Lingas-Łoniewską, które odbyło się w fili bibliotecznej w Malni.Agnieszka Lingas - Łoniewska jest autorką takich książek jak: „Bez przebaczenia” (debiut) TRYLOGIA „Zakręty losu”, „Zakład o miłość”, „Szósty”, „W zapomnieniu”, „Dirty World” (wydana w USA, w 2014 r. ukazała się w Polsce pod tytułem Brudny świat), „W szpilkach od Manolo”, TRYLOGIA „Łatwopalni”, „Przebudzenie”, „Wybaczenie”, „Obrońca nocy”, „Brudny świat”, TRYLOGIA „Szukaj mnie wśród lawendy”. „Zuzanna”, „Zofia”, „Gabriela”, „Skazani na ból”, „Myśli Moje Swobodne” (zbiór wierszy, opowiadań i cytatów).Podczas spotkania pisarka opowiadała o swojej twórczości, procesie pisarskim, planach na przyszłość, życiu zawodowym i prywatnym. Wyczerpująco odpowiadała na zadawane przez czytelniczki pytania. Książki Agnieszki Lingas - Łoniewskiej łączą elementy sensacji i romansu. Są chętnie czytane przez młode, ale również starsze osoby, co świadczy o dobrym piórze pisarki. Jednakże nie tylko książki są dobrą wizytówką pisarki. Agnieszka Lingas-Łoniewska jest miłą i ciepłą osobą, łatwo nawiązującą kontakt z czytelnikami dlatego mile spędziliśmy czas.Spotkanie zorganizowano w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki – program realizowany i finansowany z Instytutu Książki oraz przez Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa.

9 marca br. w czytelni GBP odbyło się cykliczne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.Marcowe spotkanie poświęcone było polskim pisarkom: Hannie Cygler oraz Agnieszce Lingas-Łoniewskiej.Czytelniczki rozmawiały o wrażeniach jakie pozostawiły w nich przeczytane powieści, poznały twórczość pisarek oraz strony internetowe jakie prowadzą autorki.Burzliwe dyskusje zakończono zaproszeniem na autorskie spotkania z pisarkami. Następną powieścią omawianą przez Klub będzie „Dygot” –J. Małeckiego oraz „Narrenturm” – A. Sapkowskiego. Serdecznie zapraszamy na spotkanie DKK w maju.

24 lutego br. odbyło się cykliczne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.Podczas lutowego spotkania omawiano dwa tematy: powieści fantastyczne oraz twórczość Sylwii Chutnik, a dokładnie dwie powieści „Jolanta”, „Kieszonkowy Atlas Kobiet”.Rozmowy o książkach pozwalają odkryć nowe obszary literackie. Tak też było i tym razem. Pani Liliana barwnie streściła „Malowanego człowieka” Księga I”- Petera V. Bretta oraz „Narrenturm”- Andrzeja Sapkowskiego budząc zainteresowanie ciągiem dalszym. „Odczarowała” tym samym literaturę fantastyczną, do której inne klubowiczki podchodziły z wielkim dystansem.Omawiając „Jolantę” i „Kieszonkowy atlas kobiet” zachęcono do dalszego zgłębiania twórczości Sylwii Chutnik.Serdecznie dziękujemy klubowiczkom za miłe i merytoryczne dyskusje o książkach. Zachęcamy do udziału w następnych spotkaniach klubu. Omawiać będziemy powieści Agnieszki Lingas- Łoniewskiej i Hanny Cygler.

30 września br. w czytelni GBP odbyło się cykliczne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.Z przyjemnością powitano nowe członkinie gogolińskiego klubu, przedstawiono zasady działalności i terminy spotkań. Omawiano książki Magdaleny Witkiewicz: „Milaczek”, „Ostatnia na liście”, „Szkoła żon”.Serdecznie zapraszamy czytelników na następne posiedzenie klubu, które odbędzie się w ostatnią środę października. Dyskutować będziemy na temat literatury skandynawskiej.

19 czerwca br. panie gogolińskiego DKK spotkały się by omówić dwie książki czytane przez klub.Pierwsza z nich to „Klątwa” M. Gutowskiej – Adamczyk oraz „W pętli”- Nicholasa Evansa.Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki zakończono ustaleniem terminu następnego posiedzenia, a mianowicie we wrześniu br. Klubowiczki jednak nie doszły do porozumienia odnośnie następnej powieści. Umówiono się, że książka będzie podana do wiadomości w sierpniu br.

6 maja br. klubowiczki gogolińskiego DKK spotkały się ze znaną i lubianą pisarką Barbarą Kosmowską, która przybyła na zaproszenie Miejskiej Biblioteki w Krapkowicach.Wielokrotnie czytano i omawiano powieści pisarki podczas spotkań DKK, dlatego też z wielką przyjemnością czytelniczki wybrały się z wizytą do Krapkowic. Spotkania z Barbarą Kosmowską należą do wyjątkowo przyjemnych. Pisarka jest bardzo serdeczna i otwarta podczas autorskich spotkań, odpowiada na pytania, chętnie podpisuje książki i pozuje do pamiątkowych fotografii.Było to wyjątkowe posiedzenie Dyskusyjnego Klubu Książki w Gogolinie. Otworzyła je dyrektor krapkowickiej biblioteki, następnie oddała głos zaproszonemu gościowi. Czytelników interesowały różne tematy od warsztatu pisarskiego, losy bohaterów, aż po życie prywatne pisarki. Barbara Kosmowska to wyjątkowo serdeczna i ciepła osoba. Na wszystkie zadane pytania odpowiadała szczerze i uśmiechem na ustach. Na zakończenie każdy mógł zamienić kilka słów osobiście z pisarką podczas podpisywania książek.

22 kwietnia br. w czytelni GBP odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Otworzyła je moderator klubu - Ewa Bury.Tematem spotkania była powieść S. Day „Dotyk Crossa” oraz inne powieści o tematyce erotycznej przeczytane przez klubowiczki. Posiedzenie gogolińskiego DKK było również okazją do przedstawienia dostępnej w bibliotece literatury rosyjskiej oraz najnowszych książek otrzymanych w darze od Instytutu Książki. Kończąc rozważania dotyczące przeczytanych powieści klubowiczki wspólnie ustaliły, że następnymi powieściami czytanymi przez klub będą: M. Gutowskiej-Adamczyk „Fortuna i namiętność” oraz N. Evansa „ W pętli”. Dla chętnych także pozycja z literatury rosyjskiej.

25 marca br. w czytelni Gminnej Biblioteki Publicznej w Gogolinie odbyło cykliczne spotkanie członkiń Dyskusyjnego Klubu Książki.Tradycyjnie otworzyła je moderator klubu Ewa Bury.Tematem posiedzenia było omówienie powieści pt.„Mała zagłada” - Anny Janko.Gogolińskie spotkanie DKK było wyjątkowo poważne i smutne. Odreagowując trudne tematy klubowiczki ustaliły, że następne rozważania będą w lekkich i przyjemnych obszarach literatury erotycznej.

Szukaj

bip_m

 

epuap

Sponsorzy

aktywniwregionie logo 200x100

 magnum

BK-Polska-Walce

imex

Linki

gogolin

 

orange

 

bn

 

b+

 

wbp

 

ibuk

 

ibuk

 

prb2

 

frsi

 

cała polska czyta dzieciom

 

logo IK s

 

nprc

 

legalna kultura

 

ebib

 

SBP

 

sbp

 

mbp

 

poradnik_bibliotekarza

 

bibliotekarz_pl

 

obc

 

bilioteki_publiczne

 

biliotekarz_opolski

 

sokrates

 

krapkowice

 

tarnow

 

kk

 

nysa

 

zrs

 

logo cbn

 

logo bc

 

logo catl

 

 

logo fbc

 

 

logo nac

 

 

logo fs

 

logo bibliosfera

 

logo mkidn

 

 logo pulowerek

 

 MGBPwZ

 

 ibby

 

 iczytam

 

 w-bibliotece-pl

 

 pedagogiczna opole

 

 uniwersytet opole biblioteka

 

 Wolne lektury

Lokalne Media

Radio Opole

 

NTO

 

tygodnik krapkowicki

 

nowiny krapkowickie

Polecamy

gok

 

sw_anna

 

PUP

 

zdrowie_opolskie

 

Gościmy

Odwiedza nas 78 gości oraz 0 użytkowników.

Wystawa "Chwila zadumy nad przeszłością".

Żniwniok 2017.

Malowanie porcelany.

Narodowe Czytanie.

UWAGA! Kursy językowe przedłużone do końca roku.

Ibuk Libra- czytaj gdzie chcesz i kiedy chcesz.

Bookcrossing.

Zbiórka książek "Zaczytani".

ksiazki naszych marzen 200

Książki z Caritasu

AUDIOBOOKI

Nowości wydawnicze

nowosci_wydawnicze

DFK Koło Gogolin

DFK 200

1% dla SBP

Początek strony