facebook_30

nk_30

Witaj

logo_160

Gminna Biblioteka Publiczna w Gogolinie

ul. Plac Dworcowy 2
47-320 Gogolin

NIP 755-17-65-937
REGON 530585065

tel. +48 77 4666226
info@biblioteka-gogolin.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek - wtorek: 09.30-15.30

środa i czwartek: 11.30-17.30

piątek: 10.00-15.30

sobota: nieczynne

Dnia 10 lutego rozpoczęliśmy w bibliotece 2-tygodniowy cykl zajęć dla dzieci pt. ,,Spotkania z milusińskimi”. Spotkanie rozpoczęliśmy od przedstawienia się oraz przywitania krótką piosenką. Następnie dzieci wysłuchały opowiadania pt. ,,Misia i jej mali pacjenci. Weterynarz z Lipowej Klinki” oraz uczestniczyły w dyskusji nt. opieki nad zwierzętami. W kolejnej części spotkania uczestnicy wzięli udział w zabawach rytmicznych Klanza pt.: ,,Zabawy zimowe”, ,,Rosyjska melodia”, ,,Podaj rękę”, ,,Zabawa z cieniem” oraz zabawach paluszkowych. Następnie każde dziecko wykonało pracę pt. ,,Moje zwierzątko”. Dziś również w naszych zajęciach udział wzięły dzieci z PSP nr 2 w Gogolinie. We wtorek (11.02) uczestnicy usłyszeli kolejną przygodę z serii książek ,,Misia i jej mali pacjenci”: pt. ,,Deszczowy pacjent”. Dzieci z dużym zaciekawieniem słuchały bajki i odpowiadały na pytania zadane przez panią bibliotekarkę. Kolejnym punktem spotkania było tworzenie masek zwierząt, które wykonywaliśmy z filcu. Na zakończenie obejrzeliśmy film animowany pt. : ,,Jak zostać kotem?”. Dnia 12 lutego dzieci usłyszały przygodę Misi, która toczyła się w górach. Każda z czytanych historii ma bogatą treść i uczy dzieci odpowiedzialności i troski, a także porusza ważne pytania, z którymi na co dzień stykają się. Następnie uczestnicy mogli zobaczyć prezentację multimedialną o zwierzętach domowych i wysłuchać ciekawych informacji. Kolejnym punktem spotkania była praca w grupach. Uczestnicy bardzo dobrze poradzili sobie z wykonanymi zadaniami. Na zakończenie był czas na wspólną zabawę i odgadywanie zagadek. W zajęciach brały udział także dzieci ze świetlicy środowiskowej w Gogolinie wraz z opiekunem panią Martą Wiorą. 13 lutego podczas zajęć dzieci wysłuchały kolejnej książki z serii: ,,Misia i jej mali pacjenci” pt. ,,Niespodziewani goście”. Rozmawialiśmy także o tym w jaki sposób możemy pomóc ptakom przetrwać zimę oraz które ptaki zimują w naszym kraju a które przylatują do nas z północy. Następnie dzieci starały się rozpoznać omawiane ptaszki na tablicy oraz samodzielnie odpowiednio przyporządkować. Na koniec wykonaliśmy także ptasie portrety. 14 lutego w ramach zajęć wybraliśmy się na wycieczkę do Gminnego Centrum Kultury. Wraz z innymi dziećmi i rodzicami mogliśmy podziwiać bajki wyświetlane za pomocą rzutnika na ekranie. Spotkanie przygotowane przez panią Ewę Kremer pt: ,,Bajkowe kino z dawnych lat" przyniosło zarówno małym jak i dużym sporo radości. W przerwie pomiędzy wyświetlaniem bajek dzieci próbowały swoich sił w kalamburach. Każdy losował hasło, które następnie musiał narysować na tablicy. Reszta osób musiała zgadnąć co przedstawia rysunek. Po zakończonych zajęciach udaliśmy się do biblioteki, by wysłuchać książeczki ,,Mały atlas zwierzaków Ewy i Pawła Pawlaków".

Szukaj

bip_m

 

epuap

Sponsorzy

aktywniwregionie logo 200x100

 magnum

BK-Polska-Walce

imex

Linki

gogolin

 

orange

orange

 

bn

 

b+

 

wbp

 

ibuk

 

ibuk

 

prb2

 

frsi

 

cała polska czyta dzieciom

 

logo IK s

 

nprc

 

legalna kultura

 

ebib

 

SBP

 

sbp

 

mbp

 

poradnik_bibliotekarza

 

bibliotekarz_pl

 

obc

 

bilioteki_publiczne

 

biliotekarz_opolski

 

sokrates

 

krapkowice

 

tarnow

 

kk

 

nysa

 

zrs

 

logo cbn

 

logo bc

 

logo catl

 

 

logo fbc

 

 

logo nac

 

 

logo fs

 

logo bibliosfera

 

logo mkidn

 

 logo pulowerek

 

 MGBPwZ

 

 ibby

 

 iczytam

 

 w-bibliotece-pl

 

 pedagogiczna opole

 

 uniwersytet opole biblioteka

 

 Wolne lektury

Lokalne Media

Radio Opole

 

NTO

 

tygodnik krapkowicki

 

nowiny krapkowickie

Polecamy

gok

 

sw_anna

 

PUP

 

zdrowie_opolskie

 

Gościmy

Odwiedza nas 82 gości oraz 0 użytkowników.

IBUK LIBRA

Z książką na start

Wystawa informacyjna pt. "Kultura na widoku"

Zapraszamy do cyfrowej wypożyczalni ACADEMICA.

Bookcrossing.

Zbiórka książek "Zaczytani".

ksiazki naszych marzen 200

Książki z Caritasu

AUDIOBOOKI

Nowości wydawnicze

nowosci_wydawnicze

DFK Koło Gogolin

DFK 200

1% dla SBP

polska_biblioteka_internetowaZasadniczym celem powołania PBI jest wyrównanie szans dostępu do różnorodnych publikacji wydanych dotychczas w języku polskim osobom pochodzącym z małych miast, wsi, czy innych regionów oddalonych od ośrodków akademickich i kulturalnych, gdzie komputer z łączem do Internetu może być jedyną szansą kontaktu ze zdobyczami literatury i kultury.

biblioteka_plusProgram Biblioteka+ jest wieloletnim programem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przygotowanie i wdrożenie programu Biblioteka+ zostało powierzone Instytutowi Książki. Program to odpowiedź na potrzebę radykalnej poprawy stanu bibliotek publicznych w Polsce. Głównymi beneficjentami programu są gminne biblioteki publiczne, ze szczególnym uwzględnieniem bibliotek z gmin wiejskich, wiejsko-miejskich oraz małych gmin miejskich (do 15 tysięcy mieszkańców).

biblioteka_narodowaBiblioteka Narodowa, podległa Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jest centralną biblioteką państwa i jedną z najważniejszych narodowych instytucji kultury. Działa na podstawie art. 16 ust. 4 Ustawy o bibliotekach i Statutu Biblioteki Narodowej. Wypełniając zadania dużej biblioteki naukowej o profilu humanistycznym, pozostaje zarazem głównym archiwum piśmiennictwa narodowego i krajowym ośrodkiem informacji bibliograficznej o książce, znaczącą placówką naukową, a także ważnym ośrodkiem metodycznym dla innych bibliotek w Polsce.

Początek strony