facebook_30

nk_30

Witaj

logo_160

Gminna Biblioteka Publiczna w Gogolinie

ul. Plac Dworcowy 2
47-320 Gogolin

NIP 755-17-65-937
REGON 530585065

tel. +48 77 4666226
info@biblioteka-gogolin.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek - środa: 09.30-15.30

czwartek - piątek: 11.30-17.30

sobota: nieczynne

W czasie wakacji i ferii zimowych biblioteka w soboty będzie nieczynna!

30 września obchodzono Dzień głośnego czytania. Z tej okazji panie bibliotekarki udały się na spotkania z najmłodszymi do przedszkoli znajdujących się na terenie naszej gminy. W poniedziałek (1.10.2019) pani Agnieszka odwiedziła grupę Biedroneczek z Przedszkola Karlika i Karolinki w Gogolinie. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały bajeczek z serii Zwierzęta Oli ,,Jesteś super chomiczku” i ,, Nie płacz mały rudzielcu”. Po wysłuchaniu bajeczek przedszkolaki rozmawiały o tym jak opiekować się i dbać o zwierzątka. W piątek (4.10) pani Monika odwiedziła grupę Motylków z Przedszkola Publicznego nr 1 w Gogolinie. Przedszkolaki wysłuchały bajeczki o żółwiku Franklinie pt: ,,Franklin i Wielka Dynia”. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały książeczki, zadawały mnóstwo pytań, a także chętnie odpowiadały na te zadawane przez panią bibliotekarkę. Natomiast pani Agnieszka odwiedziła w tym dniu dzieci z Przedszkola Publiczne     go w Zakrzowie. Maluszki wysłuchały bajki o Biedronce Fionce pt: ,,Śniadanie na trawie”oraz wierszyków o kasztanach i jesiennych zabawach z książeczki ,, Jesień plecień”. Grupa starszaków wysłuchała opowiadania z serii Nasze Przedszkole pt: ,,Piotrek umie się dzielić”. Po przeczytaniu książeczki dzieci stwierdziły, że dobrze jest mieć przyjaciół. Druga książka ,,Jesień plecień” wywołała długą rozmowę na temat oznak jesieni, magii barw, zachowań zwierząt i jesiennych zabaw. Przedszkolaki były bardzo zadowolone z odwiedzin, wykazały się ogromną wiedzą, a także obiecały w najbliższym czasie odwiedzić z rodzicami bibliotekę.

 

Szukaj

bip_m

 

epuap

Sponsorzy

aktywniwregionie logo 200x100

 magnum

BK-Polska-Walce

imex

Linki

gogolin

 

orange

orange

 

bn

 

b+

 

wbp

 

ibuk

 

ibuk

 

prb2

 

frsi

 

cała polska czyta dzieciom

 

logo IK s

 

nprc

 

legalna kultura

 

ebib

 

SBP

 

sbp

 

mbp

 

poradnik_bibliotekarza

 

bibliotekarz_pl

 

obc

 

bilioteki_publiczne

 

biliotekarz_opolski

 

sokrates

 

krapkowice

 

tarnow

 

kk

 

nysa

 

zrs

 

logo cbn

 

logo bc

 

logo catl

 

 

logo fbc

 

 

logo nac

 

 

logo fs

 

logo bibliosfera

 

logo mkidn

 

 logo pulowerek

 

 MGBPwZ

 

 ibby

 

 iczytam

 

 w-bibliotece-pl

 

 pedagogiczna opole

 

 uniwersytet opole biblioteka

 

 Wolne lektury

Lokalne Media

Radio Opole

 

NTO

 

tygodnik krapkowicki

 

nowiny krapkowickie

Polecamy

gok

 

sw_anna

 

PUP

 

zdrowie_opolskie

 

Gościmy

Odwiedza nas 159 gości oraz 0 użytkowników.

IBUK LIBRA

Z książką na start

Wystawa informacyjna pt. "Kultura na widoku"

Zapraszamy do cyfrowej wypożyczalni ACADEMICA.

Bookcrossing.

Zbiórka książek "Zaczytani".

ksiazki naszych marzen 200

Książki z Caritasu

AUDIOBOOKI

Nowości wydawnicze

nowosci_wydawnicze

DFK Koło Gogolin

DFK 200

1% dla SBP

polska_biblioteka_internetowaZasadniczym celem powołania PBI jest wyrównanie szans dostępu do różnorodnych publikacji wydanych dotychczas w języku polskim osobom pochodzącym z małych miast, wsi, czy innych regionów oddalonych od ośrodków akademickich i kulturalnych, gdzie komputer z łączem do Internetu może być jedyną szansą kontaktu ze zdobyczami literatury i kultury.

biblioteka_plusProgram Biblioteka+ jest wieloletnim programem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przygotowanie i wdrożenie programu Biblioteka+ zostało powierzone Instytutowi Książki. Program to odpowiedź na potrzebę radykalnej poprawy stanu bibliotek publicznych w Polsce. Głównymi beneficjentami programu są gminne biblioteki publiczne, ze szczególnym uwzględnieniem bibliotek z gmin wiejskich, wiejsko-miejskich oraz małych gmin miejskich (do 15 tysięcy mieszkańców).

biblioteka_narodowaBiblioteka Narodowa, podległa Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jest centralną biblioteką państwa i jedną z najważniejszych narodowych instytucji kultury. Działa na podstawie art. 16 ust. 4 Ustawy o bibliotekach i Statutu Biblioteki Narodowej. Wypełniając zadania dużej biblioteki naukowej o profilu humanistycznym, pozostaje zarazem głównym archiwum piśmiennictwa narodowego i krajowym ośrodkiem informacji bibliograficznej o książce, znaczącą placówką naukową, a także ważnym ośrodkiem metodycznym dla innych bibliotek w Polsce.

Początek strony