facebook_30

nk_30

Witaj

logo_160

Gminna Biblioteka Publiczna w Gogolinie

ul. Plac Dworcowy 2
47-320 Gogolin

NIP 755-17-65-937
REGON 530585065

tel. +48 77 4666226
info@biblioteka-gogolin.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek - środa: 09.30-15.30

czwartek - piątek: 11.30-17.30

sobota: nieczynne

W czasie wakacji i ferii zimowych biblioteka w soboty będzie nieczynna!

12 września 2019 roku na placu przy pomniku Karlika i Karolinki w Gogolinie odbyło się Narodowe Czytanie, zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Gogolinie. Jest to już ósma odsłona tej ogólnopolskiej akcji służącej promocji czytelnictwa, pod patronatem Pary Prezydenckiej. Podczas tegorocznej odsłony tej akcji Para Prezydencka zaproponowała do czytania  Nowele polskie.

O godzinie 10:00 wszystkich zgromadzonych przywitała pani Ewa Wiora – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Gogolinie, a uroczystego rozpoczęcia Czytania dokonała pani Teresa Pawliszyn – Zastępca Wydziału Oświaty, Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego w Gogolinie.

W czytaniu udział wzięły: Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 i Nr 3  w Gogolinie, oraz Liceum Ogólnokształcące w Gogolinie. Uczniowie z poszczególnych szkół prezentowali wybrane fragmenty Nowel Polskich. Czytano następujące nowele: Dobra pani – Elizy Orzeszkowej;Dym – Marii Konopnickiej;Katarynka – Bolesława Prusa;Rozdzióbią nas kruki, wrony… – Stefana Żeromskiego oraz Sachem – Henryka Sienkiewicza

Spotkanie uświetniła "Wędrująca Kapela" pod kierunkiem Elżbiety Bednarek - Klimas. Dodatkowo można było obejrzeć wystawę Pt: „Słowem malowane. Ilustracje do dzieł  Henryka Sienkiewicza”, na których widniały obrazy z Nowel. Całe wydarzenie miało podniosły charakter, a słuchanie tekstów, które do dziś nie straciły nic ze swej aktualności przypomniały nam, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii.

Składamy serdecznie podziękowania wszystkim tym, którzy pomogli nam w zorganizowaniu tej akcji, a szczególności dziękujemy Dyrektorowi oraz Pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury w Gogolinie oraz Dyrektorowi i Pracownikom Zespołu Rekreacyjno Sportowego w Gogolinie. Dzięki Waszej okazanej pomocy i życzliwości to spotkanie było bardzo wyjątkowe.

Dziękujemy również Dyrektorom PSP nr 2 i PSP nr 3 w Gogolinie oraz Dyrektorowi Liceum w Gogolinie, a także nauczycielom, którzy wzięli udział w Narodowym Czytaniu. 
Dziękujemy, że byliście z Nami.

Relacja wideo: https://www.facebook.com/GogolinNews/videos/585035292034597/

 

 

Szukaj

bip_m

 

epuap

Sponsorzy

aktywniwregionie logo 200x100

 magnum

BK-Polska-Walce

imex

Linki

gogolin

 

orange

orange

 

bn

 

b+

 

wbp

 

ibuk

 

ibuk

 

prb2

 

frsi

 

cała polska czyta dzieciom

 

logo IK s

 

nprc

 

legalna kultura

 

ebib

 

SBP

 

sbp

 

mbp

 

poradnik_bibliotekarza

 

bibliotekarz_pl

 

obc

 

bilioteki_publiczne

 

biliotekarz_opolski

 

sokrates

 

krapkowice

 

tarnow

 

kk

 

nysa

 

zrs

 

logo cbn

 

logo bc

 

logo catl

 

 

logo fbc

 

 

logo nac

 

 

logo fs

 

logo bibliosfera

 

logo mkidn

 

 logo pulowerek

 

 MGBPwZ

 

 ibby

 

 iczytam

 

 w-bibliotece-pl

 

 pedagogiczna opole

 

 uniwersytet opole biblioteka

 

 Wolne lektury

Lokalne Media

Radio Opole

 

NTO

 

tygodnik krapkowicki

 

nowiny krapkowickie

Polecamy

gok

 

sw_anna

 

PUP

 

zdrowie_opolskie

 

Gościmy

Odwiedza nas 83 gości oraz 0 użytkowników.

IBUK LIBRA

Z książką na start

Wystawa informacyjna pt. "Kultura na widoku"

Zapraszamy do cyfrowej wypożyczalni ACADEMICA.

Bookcrossing.

Zbiórka książek "Zaczytani".

ksiazki naszych marzen 200

Książki z Caritasu

AUDIOBOOKI

Nowości wydawnicze

nowosci_wydawnicze

DFK Koło Gogolin

DFK 200

1% dla SBP

polska_biblioteka_internetowaZasadniczym celem powołania PBI jest wyrównanie szans dostępu do różnorodnych publikacji wydanych dotychczas w języku polskim osobom pochodzącym z małych miast, wsi, czy innych regionów oddalonych od ośrodków akademickich i kulturalnych, gdzie komputer z łączem do Internetu może być jedyną szansą kontaktu ze zdobyczami literatury i kultury.

biblioteka_plusProgram Biblioteka+ jest wieloletnim programem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przygotowanie i wdrożenie programu Biblioteka+ zostało powierzone Instytutowi Książki. Program to odpowiedź na potrzebę radykalnej poprawy stanu bibliotek publicznych w Polsce. Głównymi beneficjentami programu są gminne biblioteki publiczne, ze szczególnym uwzględnieniem bibliotek z gmin wiejskich, wiejsko-miejskich oraz małych gmin miejskich (do 15 tysięcy mieszkańców).

biblioteka_narodowaBiblioteka Narodowa, podległa Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jest centralną biblioteką państwa i jedną z najważniejszych narodowych instytucji kultury. Działa na podstawie art. 16 ust. 4 Ustawy o bibliotekach i Statutu Biblioteki Narodowej. Wypełniając zadania dużej biblioteki naukowej o profilu humanistycznym, pozostaje zarazem głównym archiwum piśmiennictwa narodowego i krajowym ośrodkiem informacji bibliograficznej o książce, znaczącą placówką naukową, a także ważnym ośrodkiem metodycznym dla innych bibliotek w Polsce.

Początek strony