facebook_30

nk_30

Witaj

logo_160

Gminna Biblioteka Publiczna w Gogolinie

ul. Plac Dworcowy 2
47-320 Gogolin

NIP 755-17-65-937
REGON 530585065

 GG: 10431124
tel. +48 77 4666226
info@biblioteka-gogolin.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

sobota: 10.00-14.00

W czasie wakacji i ferii zimowych biblioteka w soboty będzie nieczynna!

Dnia 21 lutego odbyła się promocja książki Krzyże i kapliczki przydrożne na terenie miasta i gminy Gogolin w ramach projektu "Perły krajobrazu małej architektury sakralnej w Gminie Gogolin" Publikację przedstawił Pan Jerzy Długosz z Gogolina, a spotkanie uświetnili Pan Marian Kosiński i dr Eugeniusz Elerowski z Lewina Brzeskiego.

Marian Kosiński prezes – Stowarzyszenia Twórców Polskich Oddział w Lewinie Brzeskiem, poeta, muzyk, animator Kultury. Urodził się na Podkarpaciu, jest absolwentem studiów filozoficzno- teologicznych w Tarnowie i Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie. Jako kapłan prowadził działalność duszpasterską, uczył religii. Jest twórcą zespołów muzycznych i chórów,  w tym „Miniaturek”. Jako kierownik Domu Kultury w Lewinie Brzeskim organizował grupy teatralne, konkursy poetyckie i recytatorskie. Znany jako twórca Ogólnopolskich Spotkań Poetów i Artystów,   członek Staszowskiego Towarzystwa Kulturalnego. Komponuje, pisze wiersze. Nagrano z nim wiele audycji radiowych. Zadebiutował książką pt. „Ave Maria”, wcześniejszy tom ma tytuł „Chrystus Sosnowy” (2003).

Eugeniusz ELEROWSKI z Sieradza, doktor historii, filozof, muzyk, autor książek poetyckich i z utworami muzycznymi. Gra na gitarze i śpiewa.

Publikacja został wydana w trzech językach: polskim, niemieckim i czeskim. Autorem wstępu i tekstów jest Pan Jerzy Długosz, a zdjęć Pan Seweryn Sapok. Partnerzy projektu: Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku, Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Gogolińskiej   i Klub Seniora.

Dziękujemy Panu Burmistrzowi Gogolina za wsparcie finansowe projektu, Wydziałowi Rozwoju Gospodarczego i Promocji: Katarzynie Lindhorst – za korektę tekstu i Robertowi Smiatkowi za merytoryczne wsparcie.

 

 

Szukaj

bip_m

 

epuap

Sponsorzy

aktywniwregionie logo 200x100

 magnum

BK-Polska-Walce

imex

Linki

gogolin

 

orange

orange

 

bn

 

b+

 

wbp

 

ibuk

 

ibuk

 

prb2

 

frsi

 

cała polska czyta dzieciom

 

logo IK s

 

nprc

 

legalna kultura

 

ebib

 

SBP

 

sbp

 

mbp

 

poradnik_bibliotekarza

 

bibliotekarz_pl

 

obc

 

bilioteki_publiczne

 

biliotekarz_opolski

 

sokrates

 

krapkowice

 

tarnow

 

kk

 

nysa

 

zrs

 

logo cbn

 

logo bc

 

logo catl

 

 

logo fbc

 

 

logo nac

 

 

logo fs

 

logo bibliosfera

 

logo mkidn

 

 logo pulowerek

 

 MGBPwZ

 

 ibby

 

 iczytam

 

 w-bibliotece-pl

 

 pedagogiczna opole

 

 uniwersytet opole biblioteka

 

 Wolne lektury

Lokalne Media

Radio Opole

 

NTO

 

tygodnik krapkowicki

 

nowiny krapkowickie

Polecamy

gok

 

sw_anna

 

PUP

 

zdrowie_opolskie

 

Gościmy

Odwiedza nas 488 gości oraz 0 użytkowników.

IBUK LIBRA

Z książką na start

Plan wakacji 2019

Świąteczne zwyczaje i tradycje w Euroregionie Pradziad

Wystawa informacyjna pt. "Kultura na widoku"

Zapraszamy do cyfrowej wypożyczalni ACADEMICA.

Klub Malucha

Bookcrossing.

Zbiórka książek "Zaczytani".

ksiazki naszych marzen 200

Książki z Caritasu

AUDIOBOOKI

Nowości wydawnicze

nowosci_wydawnicze

DFK Koło Gogolin

DFK 200

1% dla SBP

polska_biblioteka_internetowaZasadniczym celem powołania PBI jest wyrównanie szans dostępu do różnorodnych publikacji wydanych dotychczas w języku polskim osobom pochodzącym z małych miast, wsi, czy innych regionów oddalonych od ośrodków akademickich i kulturalnych, gdzie komputer z łączem do Internetu może być jedyną szansą kontaktu ze zdobyczami literatury i kultury.

biblioteka_plusProgram Biblioteka+ jest wieloletnim programem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przygotowanie i wdrożenie programu Biblioteka+ zostało powierzone Instytutowi Książki. Program to odpowiedź na potrzebę radykalnej poprawy stanu bibliotek publicznych w Polsce. Głównymi beneficjentami programu są gminne biblioteki publiczne, ze szczególnym uwzględnieniem bibliotek z gmin wiejskich, wiejsko-miejskich oraz małych gmin miejskich (do 15 tysięcy mieszkańców).

biblioteka_narodowaBiblioteka Narodowa, podległa Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jest centralną biblioteką państwa i jedną z najważniejszych narodowych instytucji kultury. Działa na podstawie art. 16 ust. 4 Ustawy o bibliotekach i Statutu Biblioteki Narodowej. Wypełniając zadania dużej biblioteki naukowej o profilu humanistycznym, pozostaje zarazem głównym archiwum piśmiennictwa narodowego i krajowym ośrodkiem informacji bibliograficznej o książce, znaczącą placówką naukową, a także ważnym ośrodkiem metodycznym dla innych bibliotek w Polsce.

Początek strony