facebook_30

nk_30

Witaj

logo_160

Gminna Biblioteka Publiczna w Gogolinie

ul. Plac Dworcowy 2
47-320 Gogolin

NIP 755-17-65-937
REGON 530585065

 GG: 10431124
tel. +48 77 4666226
info@biblioteka-gogolin.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

sobota: 10.00-14.00

W czasie wakacji i ferii zimowych biblioteka w soboty będzie nieczynna!

Tegoroczne ferie zimowe w Gminnej Bibliotece Publicznej w Gogolinie dostarczyły dzieciom mnóstwo atrakcji.

Chętne dzieci w wieku od 7 lat spotykały się przez dwa tygodnie. Był to czas mile spędzony wśród rówieśników. Głównym celem ferii w bibliotece była popularyzacja czytelnictwa ale również wypełnienie wolnego czasu dzieciom, które nigdzie nie wyjechały. Pierwszy dzień ferii rozpoczął się od konkursu „Mistrz Głośnego Czytania”, do którego zgłosiło się 14 uczestników. Zwycięzcy zostali wyłonieni w trzech kategoriach wiekowych : kl. I, kl. II-III, kl.IV-VII i otrzymali nagrody rzeczowe i książkowe oraz pamiątkowe dyplomy i długopisy. Założonym celem była promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży a także doskonalenie umiejętności pięknego i głośnego czytania. Kolejne dni upłynęły na m.in. wspólnych rozgrywkach podczas gier planszowych oraz tworzeniu i pakowaniu przepięknych prezentów z masy solnej dla Babć i Dziadków z okazji ich święta. W drugim tygodniu ferii mieliśmy przyjemność gościć lekarza weterynarii Panią Annę Kurkowską, dzięki której dzieci dowiedziały się jaką odpowiedzialnością jest opieka nad domowym pupilem. Dzieci mogły zaprzyjaźnić się z pieskiem rasy Yorksire o wdzięcznym imieniu Diablo. W kolejnym dniu jako , iż trwa karnawał dzieci wykonały kolorowe, pięknie ozdobione maski karnawałowe, w których wystąpią na balach organizowanych przez szkoły, do których uczęszczają. Wielkim powodzeniem cieszyły się zajęcia plastyczne, na których dzieci wykonały ilustracje do teatrzyku Kamishibai. Po skończonych zajęciach dzieci wcieliły się w rolę narratorów i zaprezentowały króciutki spektakl dla bibliotekarek. Ostatni dzień ferii spędziliśmy na wspólnych zabawach w kalambury, wygibajtus oraz gry planszowe. Pożegnaliśmy dzieci drobnymi upominkami i słodkim poczęstunkiem.W sumie udział wzięło 74 osoby. Dziękujemy uczestnikom za obecność, i mile spędzony czas.

Szukaj

bip_m

 

epuap

Sponsorzy

aktywniwregionie logo 200x100

 magnum

BK-Polska-Walce

imex

Linki

gogolin

 

orange

 

bn

 

b+

 

wbp

 

ibuk

 

ibuk

 

prb2

 

frsi

 

cała polska czyta dzieciom

 

logo IK s

 

nprc

 

legalna kultura

 

ebib

 

SBP

 

sbp

 

mbp

 

poradnik_bibliotekarza

 

bibliotekarz_pl

 

obc

 

bilioteki_publiczne

 

biliotekarz_opolski

 

sokrates

 

krapkowice

 

tarnow

 

kk

 

nysa

 

zrs

 

logo cbn

 

logo bc

 

logo catl

 

 

logo fbc

 

 

logo nac

 

 

logo fs

 

logo bibliosfera

 

logo mkidn

 

 logo pulowerek

 

 MGBPwZ

 

 ibby

 

 iczytam

 

 w-bibliotece-pl

 

 pedagogiczna opole

 

 uniwersytet opole biblioteka

 

 Wolne lektury

Lokalne Media

Radio Opole

 

NTO

 

tygodnik krapkowicki

 

nowiny krapkowickie

Polecamy

gok

 

sw_anna

 

PUP

 

zdrowie_opolskie

 

Gościmy

Odwiedza nas 76 gości oraz 0 użytkowników.

IBUK LIBRA

Perły krajobrazu

Jarmark Wielkanocny

Konsultacje z matemetyki

Wystawa informacyjna pt. "Kultura na widoku"

Zapraszamy do cyfrowej wypożyczalni ACADEMICA.

Klub Malucha

Bookcrossing.

Zbiórka książek "Zaczytani".

ksiazki naszych marzen 200

Książki z Caritasu

AUDIOBOOKI

Nowości wydawnicze

nowosci_wydawnicze

DFK Koło Gogolin

DFK 200

1% dla SBP

polska_biblioteka_internetowaZasadniczym celem powołania PBI jest wyrównanie szans dostępu do różnorodnych publikacji wydanych dotychczas w języku polskim osobom pochodzącym z małych miast, wsi, czy innych regionów oddalonych od ośrodków akademickich i kulturalnych, gdzie komputer z łączem do Internetu może być jedyną szansą kontaktu ze zdobyczami literatury i kultury.

biblioteka_plusProgram Biblioteka+ jest wieloletnim programem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przygotowanie i wdrożenie programu Biblioteka+ zostało powierzone Instytutowi Książki. Program to odpowiedź na potrzebę radykalnej poprawy stanu bibliotek publicznych w Polsce. Głównymi beneficjentami programu są gminne biblioteki publiczne, ze szczególnym uwzględnieniem bibliotek z gmin wiejskich, wiejsko-miejskich oraz małych gmin miejskich (do 15 tysięcy mieszkańców).

biblioteka_narodowaBiblioteka Narodowa, podległa Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jest centralną biblioteką państwa i jedną z najważniejszych narodowych instytucji kultury. Działa na podstawie art. 16 ust. 4 Ustawy o bibliotekach i Statutu Biblioteki Narodowej. Wypełniając zadania dużej biblioteki naukowej o profilu humanistycznym, pozostaje zarazem głównym archiwum piśmiennictwa narodowego i krajowym ośrodkiem informacji bibliograficznej o książce, znaczącą placówką naukową, a także ważnym ośrodkiem metodycznym dla innych bibliotek w Polsce.

Początek strony