ul. Krapkowicka 2

GG: 10431124

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

sobota: 10.00-14.00

W czasie wakacji i ferii zimowych biblioteka w soboty będzie nieczynna!

Tegoroczne ferie zimowe w Gminnej Bibliotece Publicznej w Gogolinie dostarczyły dzieciom mnóstwo atrakcji.

Chętne dzieci w wieku od 7 lat spotykały się przez dwa tygodnie. Był to czas mile spędzony wśród rówieśników. Głównym celem ferii w bibliotece była popularyzacja czytelnictwa ale również wypełnienie wolnego czasu dzieciom, które nigdzie nie wyjechały. Pierwszy dzień ferii rozpoczął się od konkursu „Mistrz Głośnego Czytania”, do którego zgłosiło się 14 uczestników. Zwycięzcy zostali wyłonieni w trzech kategoriach wiekowych : kl. I, kl. II-III, kl.IV-VII i otrzymali nagrody rzeczowe i książkowe oraz pamiątkowe dyplomy i długopisy. Założonym celem była promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży a także doskonalenie umiejętności pięknego i głośnego czytania. Kolejne dni upłynęły na m.in. wspólnych rozgrywkach podczas gier planszowych oraz tworzeniu i pakowaniu przepięknych prezentów z masy solnej dla Babć i Dziadków z okazji ich święta. W drugim tygodniu ferii mieliśmy przyjemność gościć lekarza weterynarii Panią Annę Kurkowską, dzięki której dzieci dowiedziały się jaką odpowiedzialnością jest opieka nad domowym pupilem. Dzieci mogły zaprzyjaźnić się z pieskiem rasy Yorksire o wdzięcznym imieniu Diablo. W kolejnym dniu jako , iż trwa karnawał dzieci wykonały kolorowe, pięknie ozdobione maski karnawałowe, w których wystąpią na balach organizowanych przez szkoły, do których uczęszczają. Wielkim powodzeniem cieszyły się zajęcia plastyczne, na których dzieci wykonały ilustracje do teatrzyku Kamishibai. Po skończonych zajęciach dzieci wcieliły się w rolę narratorów i zaprezentowały króciutki spektakl dla bibliotekarek. Ostatni dzień ferii spędziliśmy na wspólnych zabawach w kalambury, wygibajtus oraz gry planszowe. Pożegnaliśmy dzieci drobnymi upominkami i słodkim poczęstunkiem.W sumie udział wzięło 74 osoby. Dziękujemy uczestnikom za obecność, i mile spędzony czas.

Gminny Konkurs Recytatorski.

Wystawa pokonkursowa.

Konsultacje z matemetyki

Spotkanie klubowiczek.

Akcja "Paczka literacka".

UWAGA! Kursy językowe przedłużone do czerwca 2018 r.