facebook_30

nk_30

Witaj

logo_160

Gminna Biblioteka Publiczna w Gogolinie

ul. Krapkowicka 2
47-320 Gogolin

NIP 755-17-65-937
REGON 530585065

 GG: 10431124
tel. +48 77 4666226
info@biblioteka-gogolin.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

sobota: 10.00-14.00

W czasie wakacji i ferii zimowych biblioteka w soboty będzie nieczynna!

Medycyna uzdrowiskowa, leczenie wodą i borowinami to temat otwartego wykładu jaki wygłosiła prof. dr hab. Ireny Ponikowska – wybitna specjalistka i autorytet naukowy w dziedzinie balneologii i medycyny fizykalnej.Wykład - Tradycja i nowoczesność polskiej medycyny uzdrowiskowej, który odbył się 27 października br. w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie był częścią dwudniowej konferencji pt. Człowiek przedmiotem integralnych terapii.

Celem przedsięwzięcia była promocja tradycyjnych, często zapomnianych metod leczenia oraz wskazanie na zalety leczenia uzdrowiskowego.Profesor dr hab. Irena Ponikowska – wieloletnia kierownik Katedry i Zakładu Balneologii i Medycyny Fizykalnej Colegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz kierownik Uzdrowiskowego Szpitala Klinicznego w Ciechocinku omówiła walory prozdrowotne uzdrowiska w Ciechocinku a także aspekty medyczne związane z terapią chorób cywilizacyjnych.Podczas konferencji wystąpił także Mariusz Krupa – członek Zarządu Przedsiębiorstwa Uzdrowisko Ciechocinek SA, który szeroko omówił ofertę firmy. Zadeklarował także przygotowanie pozasezonowej oferty dla osób 60 plus w gminie Gogolin.Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala wyraził nadzieję, że zawiązana współpraca między, Sebastianeum Silesiacum w Kamieniu Śląskim i Przedsiębiorstwem Uzdrowisko Ciechocinek zaowocuje wzrostem zainteresowania leczeniem uzdrowiskowym a szczególnie tradycyjną metodą leczenia wodą. Uczestnicy spotkania mieli również okazję obejrzeć film Moje leczenie wodą w reżyserii Teresy Kudyby o działalności prof. I. Ponikowskiej.

Spotkanie zorganizował : Urząd Miejski w Gogolinie, Gminne Centrum  Kultury w Gogolinie oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Gogolinie.

Źródło: www.gogolin.pl

Szukaj

bip_m

 

epuap

Sponsorzy

aktywniwregionie logo 200x100

 magnum

BK-Polska-Walce

imex

Linki

gogolin

 

orange

 

bn

 

b+

 

wbp

 

ibuk

 

ibuk

 

prb2

 

frsi

 

cała polska czyta dzieciom

 

logo IK s

 

nprc

 

legalna kultura

 

ebib

 

SBP

 

sbp

 

mbp

 

poradnik_bibliotekarza

 

bibliotekarz_pl

 

obc

 

bilioteki_publiczne

 

biliotekarz_opolski

 

sokrates

 

krapkowice

 

tarnow

 

kk

 

nysa

 

zrs

 

logo cbn

 

logo bc

 

logo catl

 

 

logo fbc

 

 

logo nac

 

 

logo fs

 

logo bibliosfera

 

logo mkidn

 

 logo pulowerek

 

 MGBPwZ

 

 ibby

 

 iczytam

 

 w-bibliotece-pl

 

 pedagogiczna opole

 

 uniwersytet opole biblioteka

 

 Wolne lektury

Lokalne Media

Radio Opole

 

NTO

 

tygodnik krapkowicki

 

nowiny krapkowickie

Polecamy

gok

 

sw_anna

 

PUP

 

zdrowie_opolskie

 

Gościmy

Odwiedza nas 71 gości oraz 0 użytkowników.

IBUK LIBRA

Wyruszamy w kosmos

Konsultacje z matemetyki

Wystawa informacyjna pt. "Kultura na widoku"

Zapraszamy do cyfrowej wypożyczalni ACADEMICA.

Akcja "Paczka literacka".

Bookcrossing.

Zbiórka książek "Zaczytani".

ksiazki naszych marzen 200

Książki z Caritasu

AUDIOBOOKI

Nowości wydawnicze

nowosci_wydawnicze

DFK Koło Gogolin

DFK 200

1% dla SBP

polska_biblioteka_internetowaZasadniczym celem powołania PBI jest wyrównanie szans dostępu do różnorodnych publikacji wydanych dotychczas w języku polskim osobom pochodzącym z małych miast, wsi, czy innych regionów oddalonych od ośrodków akademickich i kulturalnych, gdzie komputer z łączem do Internetu może być jedyną szansą kontaktu ze zdobyczami literatury i kultury.

biblioteka_plusProgram Biblioteka+ jest wieloletnim programem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przygotowanie i wdrożenie programu Biblioteka+ zostało powierzone Instytutowi Książki. Program to odpowiedź na potrzebę radykalnej poprawy stanu bibliotek publicznych w Polsce. Głównymi beneficjentami programu są gminne biblioteki publiczne, ze szczególnym uwzględnieniem bibliotek z gmin wiejskich, wiejsko-miejskich oraz małych gmin miejskich (do 15 tysięcy mieszkańców).

biblioteka_narodowaBiblioteka Narodowa, podległa Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jest centralną biblioteką państwa i jedną z najważniejszych narodowych instytucji kultury. Działa na podstawie art. 16 ust. 4 Ustawy o bibliotekach i Statutu Biblioteki Narodowej. Wypełniając zadania dużej biblioteki naukowej o profilu humanistycznym, pozostaje zarazem głównym archiwum piśmiennictwa narodowego i krajowym ośrodkiem informacji bibliograficznej o książce, znaczącą placówką naukową, a także ważnym ośrodkiem metodycznym dla innych bibliotek w Polsce.

Początek strony