ul. Krapkowicka 2

GG: 10431124

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

sobota: 10.00-14.00

W czasie wakacji i ferii zimowych biblioteka w soboty będzie nieczynna!

12 maja br. na zamku w Rogowie Opolskim odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu „O tytuł najlepszej wiejskiej filii bibliotecznej w woj. opolskim” za 2016 r., który został ogłoszony przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Opolu.

To pierwsza edycja konkursu, do której zgłosiło się 26 bibliotek, ostatecznie 22 placówki stanęły do zmagań konkursowych. Patronat nad konkursem objął Marszałek Województwa Opolskiego oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.
Konkurs miał na celu wypromowanie wiejskich placówek bibliotecznych, ich bogatej działalności na rzecz czytelnictwa oraz integracji lokalnego środowiska wokół spraw książki i kultury. Ideą konkursu jest nobilitowanie małych wiejskich bibliotek, które często stanową silny trzon czytelnictwa, jednocześnie są pomijane i niedoceniane przez lokalne władze. Odpowiadając na coraz większe trudności związane z popularyzacją czytelnictwa, WBP w Opolu chciała pokazać i szczególnie docenić trud małych wiejskich placówek bibliotecznych, które przy dużym zaangażowaniu pracowników i ich kreatywności, osiągają znakomite wyniki czytelnicze. Skutecznie promując swoją bibliotekę, angażując szereg urozmaiconych środków promocji.
Podczas uroczystego podsumowania, w którym uczestniczył Marszałek Województwa Opolskiego pan Stanisław Rakoczy, dyrektor WBP w Opolu, pan Tadeusz Chrobak ogłosił laureata konkursu. Tytuł najlepszej wiejskiej filii bibliotecznej w woj. opolskim za 2016 rok zdobyła filia biblioteczna w Zagwiździu, prowadzona przez panią Agnieszkę Jasińską. Filia w Zagwiździu jest agendą udostępniania zbiorów Gminnej Biblioteki Publicznej w Murowie, którą podczas gali reprezentowała pani dyrektor Halina Lubacz. Wyróżniona tytułem najlepszej wiejskiej filii, placówka w Zagwiździu odnotowała zgodnie z regulaminem konkursu najwyższe noty.
Galę podsumowującą konkurs uświetnił występ pana Andrzeja Czernika oraz recital pani Żanety Plotnik, która przy akompaniamencie gitarowym Kuby Mitoraja wykonała kilka utworów do wierszy polskich poetów. Zaproszeni goście mogli zwiedzić zbiory zabytkowe WBP w Opolu, gromadzone i przechowywane na zamku w Rogowie Opolskim, a także zobaczyć wystawę pokonkursową, prezentująca biblioteki, które wzięły udział w konkursie.
W spotkaniu uczestniczyli wszyscy bibliotekarze z filii wiejskich i bibliotek stopnia podstawowego, które zgłosiły się do udziału w konkursie, a także wójt gminy Murów pan Andrzej Puławski.
Podczas gali dyrektor WBP w Opolu ogłosił II edycję konkursu.

Źródło: wbp.opole.pl

Życie i twórczość Agnieszki Osieckiej - wystawa.

Akcja "Paczka literacka".

Seminarium Śląskie 2017.

UWAGA! Kursy językowe przedłużone do końca roku.