facebook_30

nk_30

Witaj

logo_160

Gminna Biblioteka Publiczna w Gogolinie

ul. Krapkowicka 2
47-320 Gogolin

NIP 755-17-65-937
REGON 530585065

 GG: 10431124
tel. +48 77 4666226
info@biblioteka-gogolin.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

sobota: 10.00-14.00

W czasie wakacji i ferii zimowych biblioteka w soboty będzie nieczynna!

12 maja br. na zamku w Rogowie Opolskim odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu „O tytuł najlepszej wiejskiej filii bibliotecznej w woj. opolskim” za 2016 r., który został ogłoszony przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Opolu.

To pierwsza edycja konkursu, do której zgłosiło się 26 bibliotek, ostatecznie 22 placówki stanęły do zmagań konkursowych. Patronat nad konkursem objął Marszałek Województwa Opolskiego oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.
Konkurs miał na celu wypromowanie wiejskich placówek bibliotecznych, ich bogatej działalności na rzecz czytelnictwa oraz integracji lokalnego środowiska wokół spraw książki i kultury. Ideą konkursu jest nobilitowanie małych wiejskich bibliotek, które często stanową silny trzon czytelnictwa, jednocześnie są pomijane i niedoceniane przez lokalne władze. Odpowiadając na coraz większe trudności związane z popularyzacją czytelnictwa, WBP w Opolu chciała pokazać i szczególnie docenić trud małych wiejskich placówek bibliotecznych, które przy dużym zaangażowaniu pracowników i ich kreatywności, osiągają znakomite wyniki czytelnicze. Skutecznie promując swoją bibliotekę, angażując szereg urozmaiconych środków promocji.
Podczas uroczystego podsumowania, w którym uczestniczył Marszałek Województwa Opolskiego pan Stanisław Rakoczy, dyrektor WBP w Opolu, pan Tadeusz Chrobak ogłosił laureata konkursu. Tytuł najlepszej wiejskiej filii bibliotecznej w woj. opolskim za 2016 rok zdobyła filia biblioteczna w Zagwiździu, prowadzona przez panią Agnieszkę Jasińską. Filia w Zagwiździu jest agendą udostępniania zbiorów Gminnej Biblioteki Publicznej w Murowie, którą podczas gali reprezentowała pani dyrektor Halina Lubacz. Wyróżniona tytułem najlepszej wiejskiej filii, placówka w Zagwiździu odnotowała zgodnie z regulaminem konkursu najwyższe noty.
Galę podsumowującą konkurs uświetnił występ pana Andrzeja Czernika oraz recital pani Żanety Plotnik, która przy akompaniamencie gitarowym Kuby Mitoraja wykonała kilka utworów do wierszy polskich poetów. Zaproszeni goście mogli zwiedzić zbiory zabytkowe WBP w Opolu, gromadzone i przechowywane na zamku w Rogowie Opolskim, a także zobaczyć wystawę pokonkursową, prezentująca biblioteki, które wzięły udział w konkursie.
W spotkaniu uczestniczyli wszyscy bibliotekarze z filii wiejskich i bibliotek stopnia podstawowego, które zgłosiły się do udziału w konkursie, a także wójt gminy Murów pan Andrzej Puławski.
Podczas gali dyrektor WBP w Opolu ogłosił II edycję konkursu.

Źródło: wbp.opole.pl

Szukaj

bip_m

 

epuap

Sponsorzy

aktywniwregionie logo 200x100

 magnum

BK-Polska-Walce

imex

Linki

gogolin

 

orange

 

bn

 

b+

 

wbp

 

ibuk

 

ibuk

 

prb2

 

frsi

 

cała polska czyta dzieciom

 

logo IK s

 

nprc

 

legalna kultura

 

ebib

 

SBP

 

sbp

 

mbp

 

poradnik_bibliotekarza

 

bibliotekarz_pl

 

obc

 

bilioteki_publiczne

 

biliotekarz_opolski

 

sokrates

 

krapkowice

 

tarnow

 

kk

 

nysa

 

zrs

 

logo cbn

 

logo bc

 

logo catl

 

 

logo fbc

 

 

logo nac

 

 

logo fs

 

logo bibliosfera

 

logo mkidn

 

 logo pulowerek

 

 MGBPwZ

 

 ibby

 

 iczytam

 

 w-bibliotece-pl

 

 pedagogiczna opole

 

 uniwersytet opole biblioteka

 

 Wolne lektury

Lokalne Media

Radio Opole

 

NTO

 

tygodnik krapkowicki

 

nowiny krapkowickie

Polecamy

gok

 

sw_anna

 

PUP

 

zdrowie_opolskie

 

Gościmy

Odwiedza nas 45 gości oraz 0 użytkowników.

Promocja książki - "Jerzy Lipka - życie i twórczość".

Spotkanie autorskie z Magdaleną Majcher.

Spotkanie autorskie z Katarzyną Wilczyńską.

Wystawa pokonkursowa "Najpiękniejszy Orzeł Polski".

Wystawa 100 - lecie Odzyskania Niepodległości.

Bezpłatne badania mammograficzne.

Awifauna Opolszczyzny

"Znajdź trzmiela- społeczny monitoring w służbie ochrony bioróżnorodności kopalni wapienia Górażdże"

TARGI KSIĄŻKI NAD ODRĄ 2018.

Konsultacje z matemetyki

Zapraszamy do cyfrowej wypożyczalni ACADEMICA.

Akcja "Paczka literacka".

UWAGA! Kursy językowe przedłużone do czerwca 2018 r.

Ibuk Libra- czytaj gdzie chcesz i kiedy chcesz.

Bookcrossing.

Zbiórka książek "Zaczytani".

ksiazki naszych marzen 200

Książki z Caritasu

AUDIOBOOKI

Nowości wydawnicze

nowosci_wydawnicze

DFK Koło Gogolin

DFK 200

1% dla SBP

polska_biblioteka_internetowaZasadniczym celem powołania PBI jest wyrównanie szans dostępu do różnorodnych publikacji wydanych dotychczas w języku polskim osobom pochodzącym z małych miast, wsi, czy innych regionów oddalonych od ośrodków akademickich i kulturalnych, gdzie komputer z łączem do Internetu może być jedyną szansą kontaktu ze zdobyczami literatury i kultury.

biblioteka_plusProgram Biblioteka+ jest wieloletnim programem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przygotowanie i wdrożenie programu Biblioteka+ zostało powierzone Instytutowi Książki. Program to odpowiedź na potrzebę radykalnej poprawy stanu bibliotek publicznych w Polsce. Głównymi beneficjentami programu są gminne biblioteki publiczne, ze szczególnym uwzględnieniem bibliotek z gmin wiejskich, wiejsko-miejskich oraz małych gmin miejskich (do 15 tysięcy mieszkańców).

biblioteka_narodowaBiblioteka Narodowa, podległa Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jest centralną biblioteką państwa i jedną z najważniejszych narodowych instytucji kultury. Działa na podstawie art. 16 ust. 4 Ustawy o bibliotekach i Statutu Biblioteki Narodowej. Wypełniając zadania dużej biblioteki naukowej o profilu humanistycznym, pozostaje zarazem głównym archiwum piśmiennictwa narodowego i krajowym ośrodkiem informacji bibliograficznej o książce, znaczącą placówką naukową, a także ważnym ośrodkiem metodycznym dla innych bibliotek w Polsce.

Początek strony