ul. Krapkowicka 2

GG: 10431124

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

sobota: 10.00-14.00

W czasie wakacji i ferii zimowych biblioteka w soboty będzie nieczynna!

Informujemy, że na platformie IBUK Libra została wdrożona nowa wyszukiwarka wewnątrztekstowa.
Wyszukiwarka, dostępna na stronie http://libra.ibuk.pl/, nie przegląda już tylko metadanych: opisu książki, tytułu, słów kluczowych, ale przeszukuje całe TREŚCI publikacji (wnętrza książek).
Wyszukiwarka jest bardzo przydatna dla czytelników, którzy szukają materiałów do np. pracy dyplomowej, w szczególności gdy temat jest marginalny i ciężko jest znaleźć publikacje poświęcone danej tematyce. W połączeniu z filtrami fasetowymi (możliwością zawężania wyników wyszukiwania do kategorii, roku, wydawnictwa itp.), daje to ogromne możliwości!

Ciekawostka: większość wyszukiwarek na naszym runku nie przeszukuje całego zasobu książek po treściach. Obecnie w IBUK Libra znajduje sie ok. 28 tys. książek, przyjmując, że książka ma średnio ok. 250 stron, to wyszukiwarka IBUK Libra przeszukuje 7 mln stron (i to w bardzo krótkim czasie)!!!

Jak to działa?

* http://libra.ibuk.pl/, wyszukiwarka
Po wpisaniu w wyszukiwarkę szukanego słowa:
1. W wynikach wyszukiwania na pierwszym miejscu pojawią nam się publikacje, w których dane słowo znajduje się w tytule według poniższego klucza (oznaczone kropeczkami w kolorze czerwonym):
a) szukane słowo (nieodmienione) znajduje się w tytule jednowyrazowym
b) szukane słowo (nieodmienione) znajduje się w tytule wielowyrazowym
c) szukane słowo w formie odmienionej znajduje się w tytule jednowyrazowym
d) szukane słowo w formie odmienionej znajduje się w tytule wielowyrazowym

2. W dalszej kolejności pojawią się publikacje, w których szukane słowo nie znajduje się w tytule, ale występuje w treści publikacji (oznaczone kropeczkami w kolorze niebieskim).

Liczba kropek oznacza, jak często dane słowo występuje w treści danej publikacji.

Wystawa "Chwila zadumy nad przeszłością".

Żniwniok 2017.

Malowanie porcelany.

Narodowe Czytanie.

UWAGA! Kursy językowe przedłużone do końca roku.